» Poradna » Mobily

Xiaomi - aktualizace

Zdravím, chtěl bych se zeptat na aktualizace na Xiaomi mi4 .. telefon vlastním přes rok a od ty doby jsem neměl žádnou aktualizaci telefonu (nepočítám samozřejmě aplikace které se automaticky aktualizují na obchodu play) .. četl jsem jen o nějakých týdenních aktualizacích ale nevím jak na to .. takže Xiaomi nevydává žádný celkový aktualizace ale jen ty týdenní co si uděláte nějak samy ? Diky

Odpovědi na otázku

Protože podpora funguje jako tři pr*dele (on je to zákon trhu - nikdo nebude dotovat ze svého zařízení s marginálním pokrytím trhu). Abys dostal nejnovější stabilní OTA, museli by je frajeři z miuios.cz nahrát na čínské servery. Jenže to jaksi technicky není proveditelné, když je uploadují rychlostí několik kB za sekundu (pravidelně dělají podporu pro desítky zařízení). (Z)Eman se sice jezdí do Číny na náměstí Nebeského klidu učit stabilizovat společnost a lobbovat za Kellnera, ale stále nedomluvil rychlou internetovou linku z Číny do EU.Takže ti nezbývá nic jiného, než si poslední stabilní sestavení uložit do rootu a aktualizovat ručně: https://www.miuios.cz/miuiv8-1-8-2-official-cz-...

takže takto..daj to odborníkovi, ktorý pozná pojmy ako bootloader, recovery a ROM a dokáže ich v praxi použiť..nepúšťaj sa do toho sám, lebo podľa otázky nemáš ani tušenie o čo ide a z telefónu si urobíš ťažítko a to predsa nechceš

Děkuji za příspěvky takže sám to vážně asi neudělám.. to je fakt podpora to by mi prask

podpora zo strany výrobcu je skvelá..dokonca môžeš inštalovať aj iné ROMky, ktoré sa zakladajú na čistom androide..ja mám momentálne najnovšiu verziu lineageos (bývalý cyanogenmod) a som spokojný