» Poradna » Web a internet

WordPress- nahranie obsahu stranky

Zdravim,prosim o radu ako dostat obsah stranky urobenu vo Wordpresse na server.Mam dva subory database.sql a stranka.com.tar oba su to .zip Stranku som nerobil ja a som v tom uplny amater.V control panely je moznost nainstalovat Wordpress.Staci ked ho nainstalujem a subory nahram do public.html?Ale asi take jednoduche to nebude.Dakujem za kazdu radu.

Odpovědi na otázku

soubor .sql je záloha databáze, obsahuje strukturu tabulek a data - musí se načíst a například přez phpMyAdmin vložit do databáze na hostingusoubor .tar obsahuje zálohu skriptů stránek, po rozbalení na hosting musíš upravit konfiguraci, minimálně zadat adresu kde zálohu rozbíháš a adresu + přístupové údaje pro sql serverPoraď se s člověkem od kterého jsi dostal soubory, určitě ví co v nich je a jak je použít.

Dakujem za odpoved,samozrejme ze by to bolo najjednoduchsie,ale dotycny je uz asi definitivne nezastihnutelny.