» Poradna » Programy

Word 2007

Dobrý den, mám dotaz. Potřebuji do konce roku vypracovat nějakou práci, ale musí to být Wordem 2007 a novějším. Já mám v PC pouze 2003. Nevíte, jestli lze někde na netu stáhnout verze 2007 (alespoň pro dočasnou použitelnost). Já našla celou verzi, ale jen v anglickém jazyce. Moc děkuji.

Odpovědi na otázku

Jen to klidně napiš ve Word 2003. A těm blbečkům, kteří toho moc o SW neznají, spíš jen buzerují, vzkaž, ať se laskavě podívají na SW FileFormatConverters.exe. Hlavně se neboj a nedej se.

Do formátu docx ti soubor snadno převede někdo ze známých s vhodnou verzí Wordu, nebo pokud to nebude nějaké extra složité dílo, poslouží i některý z online doc>docx konvertorů. Jinak ve Wordu 2007 a novějších, tvoji práci samozřejmě bez problémů otevřou.

Děkuji za odpovědi. Jde spíš o to, že je zde potřeba mít automatický obsah a podobné "vymoženosti".

office live?

... to umí i word 2003

To ani nevím, tak děkuji.

Automatický obsah je samozřejmě i ve Wordu 2003. To by ani tak nevadilo. Spíš je otázka těch dalších vymožeností, Co mne jen tak napadlo,třeba otázka revizí, vpisováni komentářů,atd.. Tedy ty s tím mít problémy mít nebudeš pokud to budeš psát sama. Ale mohly by vzniknout potíže právě v případě kdyby jste pracovali v nějakém týmovém režimu-tedy ty tu práci napíšeš, někomu jí pošleš nebo jí někde uložiš, někdo druhý (třeba ten profesor) si jí otevře kontroluje-a vpisuje ti jeho změny a poznámky v "režimu revize" přímo do toho textu, pak to to pošle zpátky, aby ses podle těch jeho poznámek řídila, a přepracovala to, atd...Čili v tomhle připadu by se skutečně při konverzích z Word2003 do Word2007 a potom zpátky mohlo něco z těch informací ztratit.Takže zvaž jak se u vás na škole pracuje. Pokud to prostě napíšeš,pošleš a tím to končí, tak stačí to napsat klidně v tom Wordu 2003, doinstalovat si doplněk Microsoft Office Compatibility Pack, sama si to pak uložit jako dokument Wordu 2007 a poslat to. Ale jak jsem psal o odstavec výš, pokud tam u vás machrujou na tu zmíněnou týmovou práci s dokumenty, sdílené dokumenty , revize dokumentů, přístup více lidí k dokumentu, atd...tak pak k tomu je právě lepší když i ty budeš mít tu doporučenou verzi aspoň 2007.Jak ti i psali kolegové, ta se dá stáhnout jako časově omezená přímo z webu Microsoftu..

Děkuji Petře za obsáhlou odpověď. Přeposílat se dokument bude, ale já už s tím mám zkušenosti...ten doplněk na převod verzí mám (Nikdy s tím nebyl problém). Až tady je požadavek na tu novější verzí, no snad to nebude problém. Děkuji moc.