» Poradna » Web a internet

WinXP Home = Ethernet nefunguje

Ahoj,<<(Příběh)>>Jelikož jsem notebook musel poslat do servisu (dotaz na poradně už byl), tak jsem si vytáhl můj starý počítač s WinXP Home Premium, ale zde nastal problém. Tento počítač byl již v minulosti u technika a byl reinstalovan. Od té doby jsem ho nezapl a nyní jelikož ho potřebuju tak se stane tohle..<<(Poraďte prosím)>>Potřebuju vědět z jakého důvodu mi nefunguje Ethernet, vše svítí ale počítač ukazuje že nastala chyba a nemůže ověřit nic ze sítě přitom kabel funguje a hardware také funguje.. Zdá se mi že zde nebudou potřebné ovladače ale kde je sehnat? Pro vaší lepší orientaci zde postnu obrázky :)Specifikace: Základní deska: Gigabyte m61vme s2RAM: 2 GBProcesor: AMD Sempron 2800+, 1 jádroObrázky:http://m.imgur.com/4oCfkX2,Usi3QPc,djGAxeL,D... Pokud odkaz nefunguje postupujte po odkazech za čárkou (po jednom)

Odpovědi na otázku

Překvapivě jsou drivery na webu výrobce desky: http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-m61vm...

Samozřejmě zde jsem byl taky, ale bohužel nejsou tam ovladače na Ethernet

A chipset driver 15.56 sis stáhl? Driver síťovky je v něm přece obsažen.

Omlouvám se ti, opravdu. Všiml jsem si toho až když jsem sem napsal. Moc ti děkuji za pomoc, jsem hold idiot co je línej už i číst.Děkuji.LOCK.

Na tohle bych si hodil Lubuntu nebo Xubuntu a můžu se na drivery vykašlat a vesele s tím lézt i na internet, což bych si z XP už radši netroufl.