» Poradna » Web a internet

Winmail.dat odesila se jako spam z meho uctu

Zdravim vsechny, Mame problem v praci . Mame hodne gmail ucty kvuli praci a pouzivame Outlook mail client pro zjednoduseni . Vcera jsem zjistil ze se posila z jednoho gmail uctu spam ve formatu winmail.dat k nasim partnerum minimalne 3 lidem. Denne tak 5 az 7 krat . Hned jsem pochopil ze to nema nic spolecneho s Gmailem ale s Outlookem kvuli RTF. Ale nikdo z nas nema nastaveny RTF vsichni mame HTML. Zajima me z kama se to posila jestli to neni virus nebo neco. Predem se omlouvam pokud je to jen nejaka sracka ktery neumim resit. Vygooglil jsem ale nenasel jsem . Vsechno bylo jenom o tom jak otevrit winmail.dat jak zmenit nastaveni . Ja potrebuju vedet jaktoze se posila od nas v RTF formatu spam. Jestli se nejedna o phishing nebo malware. Za kazdou radu jsem vdecny .Predem diky

Odpovědi na otázku

Jedna věc je, že to posílá místo normální přílohy winmail.dat - to je blbým nastavením Utlouku a jde to snad nějak řešit."k nasim partnerum minimalne 3 lidem. Denne tak 5 az 7 krat"Jako že to samo od sebe posílá maily? Jestli jo, tak to musí být nějaký breberka.

Jo samo od sebe prave. Breberka.. myslite nejaky virus ci cerv ?

Řeš to s vaším adminem...nejsi to doufám ty???

No to nejsem. Jen jsem potreboval radu z tadyma.