» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows

Dobrý večer.Chtěl bych se touto cestou zeptat zda-li je ještě nějaká možnost zdarma Upgradovat starý, legálně koupený Windows XP Home Edition OEM?V přenosném počítači mám WIndows 8.1. s bing-em.Nešel by třeba použít i na stolní PC?Nebo musím opět kupovat nový OS? Děkuji za odpověď. Marcel.

Odpovědi na otázku

Starý legálny Windows XP nijako neupgradneš - dokonca i v dobe, keď to bolo zadara - XPčká do toho nepatrili.Win8.1 - doba bezplatného upgrade dávno pominula. Môžeš skúsiť využitie na upgrade s využívaním pomôcok pre uľahčenie prístupu.Ale švihni si - len do konca roka je to, potom to utnú.

Z XP nešlo upgradovat zdarma snad nikdy, pokud ano, možná kdysi na Vistu v rámci nějaké akce.Navíc pokud ten PC s XP není nějaká nadupaná herní mašina tehdejší doby, tak nové Windows asi ani pořádně neutáhne.Co je ten počítač parametry zač a na co slouží?

PC Intel Core 2 Duo, 3.00GHz, 2GB RAM.Nechci W10 radši W7.Cotřeba tyhle→ https://www.mslicence.cz/p/175/microsoft-windows-7...

to na mne nedělá moc důvěryhodný dojem, vzal bych radši třeba:http://shop.instaluj.cz/window-7-profesional-64-b...

Z XP se dalo upgradovat v pohodě na osmičky.

....dalo a teď to už nejde?

Nejde, protože už se ten upgrade neprodává. Stálo to 8 stovek, 5 let zpět.

Tak jaký wokna si mám koupit?

a k čemu ten komp slouží? Na hry určitě ne, podle těch parametrů.

Počítač je na běžné domácí používání.Internet, filmy, hudba.

Tak si tam dej to Lubuntu a máš pokoj.

XP nijak

Bohužel, XP vyhoď a nainstaluj si tam Lubuntu.

V tom případě jsi zaspal, protože MS prodával výhodný upgrade z XP na osmičky tak 5 let zpět. Kupovat novější systém nemá smysl, desítky na tom fungovat nebudou. Takže Lubuntu nebo to hoď rovnou do popelnice.

Tak jo. Přikoupím si notebook a bude.

škoda, linux by na tom jel mnohem svižněji a bezpečněji. A ani vzhledově by se to moc nemuselo lišit, viz např.:http://juhele.blogspot.cz/2015/08/lubuntu-w7-profes...

Ale consumer Linux bezpečný nie je, pokiaľ sa nejedná o platený Enterprise http://atechjourney.com/list-of-most-vulnerable-s...