» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows XP

Dobrý den.Mám starší pc Windows XP a nefunguje mi na něm myš.Mám myš gembrid s ps2 připojením. Jak zapnu pc tak klávesnice funguje ale myš ne a nedá se ten pc vůbec ovládat.Už jsem taky zkusil USB myš s redukcí USB/ps2 a dal jsem to do vstupu ps2 a taky to nešlo.Jde to nějak vyřešit?

Odpovědi na otázku

Nejlepší řešení je zapojit myš do USB portu. Pokud máte volný USB port, zapojte myš a vyzkoušejte. Funguje ?

Jo. Už mi to jde. Díky

A jak se u tohoto stroje tváří jiná myš? Ta tvoje může být totiž docela dobře vadná.

Píše, že zkoušel i USB myš, s redukcí na PS2. Možná je prostě vadný konektor PS2, takže viz. rada od Hanse. ....

Jo, s tou USB myší mně nedošlo

Hlavne pozor na tie PS/2 porty, nepodporuju plug and play! Cize ak tam tu mys zapojite pri zapnutom pocitaci, nerozpozna ju! Pocitac vypnite, mys zapojte a az potom ho zapnite.

1. Zkus úplně odpojit počítač od napájení (vypínač na zdroji nebo vytažením ze zásuvky).2. Většina USB myší už dnes s redukcí do PS/2 nefunguje, proč ji nezapojíš přímo do USB?

A umí ta myš PS2 (nestačí redukce, myš to musí podporovat - a to neumí každá myš). Takže platí moje původní rada: Vyzkoušet myš na jiném stroji a pak se uvidí.