» Poradna » Mobily

Windows phone ?

Dobrý den.Android mně přestal bavit nebo spíš se mi hnusí prostředí a po nějakém čase se začne sekat system. A proto chci zkusit Windows. Hodně jsem uvažoval o Lumia 535 jsou na to dobré recenze a dival jsem se aji na youtube. a libí se mi. Nikdy jsem windows phone nevlastníl a nikdy jsem nemněl možnost si to pořadně tak zvaně ošahat, na android je hodně app a potřeboval bych vědět jak si stahnu nebo jestly vůbec jde stahout na windows app např: Jizdní řády, facebook, Shazam, youtube,alza,getapk,a jestly jde GPS ? Jde to nějak udělat ?

Odpovědi na otázku

A kúpiš Lumiu, máš tam Windows 8.1 (a teraz aj upgrade na Windows10), výhodné je aktivivať si free konto microsoft. Budeš mať prístup do Windows obchodu, automaticky ti potom zálohuje kontakty a nastavenia telefónu, foto a video máš tiež v cloude free. Vo Windows store máš mnohoaplikácií, free aj platené. GPS záleží na telefóne, ak podporuje tak v pohode. Zdarma mapy a navigácia v telefóne - neviem ako Lumia 535, moja 920 to má. Ale určite je to v popise/manuáli k telefónu.

osahat systém si můžeš ve větších prodejnách operátora - minimálně Vodafone míval na prodejně pár na kabelu přivázaných telefonů právě k vyzkoušení - prubnul jsem takhle jak iPhone, tak nějakou Lumii.Co se aplikací týče, tak ten jejich obchod šel někde na netu normálně procházet stejně jak Google Play, tak zagoogli a podívej se co tam je za aplikace.Zda má Alza aplikaci pro WP se nespíš dozvíš právě na stránkách Alzy. GPS musí normálně fungovat, jinak by ty telefony moc lidí nekupovalo. A to "getapk" bude nejspíš aplikace jen pro Android - nekoukal jsem, na co to je.

WP má svůj vlastní obchod s aplikacemi (stejně jako Android či iOS):https://www.microsoft.com/cs-cz/store/apps/windows-... Vyhledej si zde všechny pro tebe důležité aplikace (nebo jejich alternativy), a pak se rozhodni, jestli do telefonu s WP jít, či nikoliv.