» Poradna » Programy

Windows Movie Maker nedokáže uložit vytvořený film, prý má málo místa na disku

Dobrý den,sice už se tady podobný dotaz několikrát objevil, ale ještě jsem nenašla řešení, tak bych se chtěla zeptat sama. Vytvořila jsem projekt ve Windows Movie Makeru verzi 2.6 na Win10. Když ho chci uložit jako film, tvrdí, že potřebuje zhruba 35MB volného místa. Na pevném disku má k dispozici přes 380GB, na paměti RAM je volno 1,5 GB. Veškeré soubory v něm použité, pocházejí všechny z jedné složky na pevném disku.Přesto program není schopen výsledný film zpracovat, tvrdí, že ho nemůže uložit do zadaného umístění (a to platilo, i když jsem se ho snažila dát jinam, např. na flash disk) a doporučuje zkontrolovat, zda jsou k dispozici všechny zdrojové soubory (jsou), případně volné místo na disku.Co s tím?Díky moc za odpovědi, už jsem z toho celkem zoufalá.

Odpovědi na otázku

Na pevném disku může mít k dispozici cokoliv. Pokud "cokoliv" nemá např. v "temp" - složkách, které bezvýhradně potřebuje, můžeš se akorát tak jít klouzat.

co to znamena?

Nedostatek místa v pracovních složkách, které obsluhuje. A které POTŘEBUJE k své vlastní režii. To je prostor, který s úložišti pro výsledné produkty naprosto nesouvisí.

A můžeš mi sdělit co dělat až se to stane i mě, že nebudu moci akci dokončit pro hlášku Nedostatek místa ? Jestli můžeš prosím o ni

Podíval bych se, zda vůbec "tempy" existují - nejspíš ano - a hlavně prověřil velikost a obsazenost "pagefile.sys" a také to, zda vůbec "žije", tedy proštudobval bych sekci "Upřesnit nastavení OS". Dále - pokud by to nepomohlo - bych přesný opis chyby s upozorněním, že se jedná WMM, prohnal přes Internet a připravil se na to, že popis problému bude nalezen a bude v poněkud cizích jazycích, než je ČJ.

Další, neméně důležitá a složitá věc, je nastavení samotného WMM a OS vůbec. Nemám nejmenší ponětí, co "povedená axessa" na PC provádí, nastavuje, ničí a opomíjí.