» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 8.1 zamrzá.

Zdravím. Po aktualizaci notebooku na W8.1 se občas stane že při zavření a následném otevření víka systém zcela zamrzne a je potřeba notebook vypnout a znova zapnout. Nevíte kde by mohl být problém ?Jedná se o HP ENVY dv7-7235ec...

Odpovědi na otázku

Počítam, že po zavretí displeja ntb prejde do režimu spánku, pri prebudení môžu robiť problém zle napísané ovládače na niektorú súčasť ntb. Najskôr by ste to mohol nájsť aj v chybových hláseniach Win.

Mám nastaveno aby notebook běžel dál i po zavření...

Narušená (nalomená) kabeláž víko - základna?

Neřikám že to možný není, ale ještě včera s W8.0 to nedělalo...

Tak se vrať na osmičky. (doufám že sis před upgradem udělal zálohu!)

Asi to tak udělám, půlka programů se zobrazuje co se týče rozlišení úlně špatně ( buď jsou velky, nebo naopak malý ) + se to při zavření víka občas úplně sekne...

Udelal jsi pred instalaci W8.1 aktualizaci vsech ovladacu?

Systém aktualizovaný byl, co se týče ovladačů tak krom grafické karty která se aktualizuje sama si nejsem jistý...

takze odpoved je nikoliv. Tedy soucasny stav neni zadnym prekvapenim, problemu bude asi vic.

Tohle to už jsem řešil na 3 nových noteboocích. Prostě Microsoft a výrobci grafických karet to posrali. Zatím pro mě nejlepší řešení bylo. Odinstalovat ovladače pomocí http://www.guru3d.com/files-details/display-dri... (Volba highly recommended)Pořadíati or nvidia uninstallrebootintel uninstallrebootinstall intell (stáhnout poslední ovladače ze stránek výrobce)rebootinstall nvidia/amd (stáhnout poslední ovladače ze stránek výrobce)reboota mělo by to choditPřímá reinstalace ovladačů bez odinstalace mi třeba u ATI nepomohla.

Tak to zatím vypadá že to bude dobrý. Jinak zlatý sedmičky, W8 je strašná spatlanina...Jinak děkuju za radu.

Ani Windows 8, ani dobrá Linuxova distribuce, ba ani třeba Photoshop nemohou za to, že s nimi uživatel neumí zacházet. Miliony soikojených uživatelů mi dají za pravdu. Možná by bylo lepší místo psaní blábolů o spatlaninách, pohledat treba aktivne a samostatne a az zjistis, ze se tehle Tvuj "problem", tady resil asi tak milionkrat a ze reseni zde bylo take milionkrat jasne a srozumitelne uvedeno, tak si uvedomis jak jsi byl hloupy ...

Běž si ukájet ego někam jinam...

Ja to nemam zapotrebi, ja proste jen vim ze kdyz se do toho stroje nainstaluje cisty 64 bit system W8.1 ( ne zadny upgrade z W 8 ) a do nej prislusne ovladace od vyrobce pro tento system, tak to funguje uplne normalne a to moje ego uspokojojuje mirou vrchovatou ...

To vim taky, jenže když si budu chtít stáhnout instalačku od microsoftu tak ten mě kopne do zadku s tím že můj product key tuhle danou verzi nepodporuje. Takže to budu muset nějak obejít aby to šlo a to už mi přijde prostě ze strany microsoftu špatný.

To je otazka priirit. Bud chces mit funkcni laptop s normalne fzngujicimi Windows 8.1, nebo tady chces zbytecne a nesmyslne trollovat o politice Microsoftu? Pokud vim tak tohle jeste nikdy nikomu nepomohlo, ale je to samozrejme na Tobe. Ja jen chtel rict, ze za to, ze Ty budes radeji polemizovat o politice MS nez abys ucelne resil svuj problem, Windows 8.1 rozhodne nemohou, to si bud jist ... Kde a jak stahnout origo instalacku a jak ten OS pak nainstalovat se tady taky resi obden ...

Já se o tom ale nechtěl bavit, obzvlášt ne s tebou...

Vporadku, nikdo Te nenuti, jen jsem mel dojem ze chces neco vyresit, kdyz jsi sem napsal dotaz a mel jsem snahu Te navest sice notoricky znamym, ale spravnym smerem, ale klidne si dal bloumej slepymi ulickami, kdyz Te to bavi, proti gustu ....

Já svůj problém vyřešil... A tvé snahy pomoct jsem si nevšiml, pouze jsi začal úrážet, nic víc...

Možná bys mohl napsat jak jsi jej vyřešil. Ono obávám se že s tímto milionkrát vyřešeným "problémem" jsi tady určitě nepřišel jako poslední, tak aby ti co přijdou po Tobě a co jsou líní jak vši pohledat trošku na Poradně, než založí pomilionté stejné vlákno, měli nějakou motivaci tak nečinit ...

Kdybys místo těch dvaceti zbytečných příspěvků jednou poradil, udělal bys líp.

Kdybys nebyl tuzpé hovádko a většinu své už tak mizerné rozumové kapacity nevěnoval vymýšlením dalších a ještě stupidnějších nicků a "příspěvku" tak by sis jistě povšimnul že jsem poradil To ale neřeš, nemáš na to buňky ...

To nemůže, pak by nemohl dělat chytrého....

To co napsal -Fík, od té doby se to neseklo ani jednou...

Super, tak si to shrneme. Já dělám chytrého, Ty děláš blbého a nakonec se stejně ukáže že pravdu jsem měl já, ve Windows 8.1 chyba nebyla, byla u Tebe. Vlákno může být zamčeno ...

Zalez, jseš už trapnej...

To Justin_B: Bohužel připletu se sem, a budu na tebe reagovat. Tvůj přínos v celém vláknu k vyřešení dotazovaného problému: Ani jeden návod nebo odkaz na jeho vyřešení, pouze rady k "rádoby" čisté instalaci W8.1. Tazatel je "blbý" a neumí nainstalovat "aktualizaci W8.1" Microsoft nic nepo..kazil, jen není možné si přímo stáhnout ISO Win8.1 a nainstalovat s klíčem pro Win8. Nezlob se na mě, ale s instalací "aktualizace" Win8.1 na Win8 je na netu popsáno tolik problémů, že tazatel není "blbý". Ale ten postup a celková nedoladěnost systému při "aktualizaci" je opravdu docela chyba Microsu. Tak mi tady ukaž svůj příspěvek s radou k dotazu a ne mimo. Podle toho, jak celkově na žive přispíváš jsi dost znalý a umíš. Ale proč neradíš k problému, nebo proč reaguješ mimo problém. Začínáš se chovat jako dolph 1888 nebo n.e.m.o.h.o.u.c.i. A to přece nemáš zapotřebí.

Děkuji za uznání, ale, já tady přece už návod jak to vyřešit napsal. Stáhnout si ISO je samozřejmě možné naprosto bez jakýchkoli problémů, návod tady byl zveřejněn Xkrát, například takto ( ale samozřejmě i jinak, nebudu tady znova opakovat všechno ) http://diit.cz/clanek/stazeni-instalacky... Stáhnout ovladače a nainstalovat system snad tazatel už dokáže bez návodu, takže já skutečně netuším co se tady bůhví proč tak dlouho řešilo? A myslím že třeba n.e.m.o. píše k problému vždy a to někdy až moc přímočaře. Možná je chyba jinde. My jsme totiž zodpovědni za to, co napíšeme, za to, jak a zda-li vůbec to někdo pochopí už nikoli

Co je myšleno tím intell unistall? Já mám zrovna amd třeba, takže mám jako odinstalovat ovladače od motherboardu?

Mam ten stejny notebook a stejny problem se zamrzanim. Bohuzel se vyskylo nekolik dalsich vad. Flash videa v HD kvalite (youtube a pod.) nepravidelne cukaji. Zkousel jsem nepocet ruznych ovladacu na grafickou kartu, ruznych nastaveni v moznostech napajeni, ruzne verzi flash. Take cistou instalaci W8 a ihned nasledny uprgrade na W8.1. Nakonec i cistou instalaci W8.1 stazeneho s MSDN. Vysledek je ze funguje bezproblemove prehravani jen v Chrome, ktere ma svuj flash. Taky mam problem s externim monitorem, obcas nenaskocil, padal mi Firefox, a Thunderbird. Nyni jsem se vratil k W8 a instalaci W8.1 ingoruju.

Jo s tím cukáním videa mám taky problém a funguje mi to taky akorát v Chrome.

Je potreba aktualizovat veskere ovladace nikovliv jen grafiky.Ze se lidi neumi o system starat neni problem systemu. Bohuzel pro vetsinu lidi je potreba system ktery se o sebe umi starat sam. Zatimco u auta nikoho neprekvapuje ze je potreba aby se o nej staral automechanik nebo servis tak u PC to patla kde kde doma. No a kdyz uz to do nejakeho servisu donesou tak casto tam pracuji lidi s minimem znalosti, protoze narozdil od tech aut se poradne o jejich dovzdelavani nikdo nestara .

+ 100