Windows 8 problém s operační pamětí RAM

zdravím,zlepšuji si počítač a tak jsem si nainstaloval 64bit W8. mám dualchanell na ramky, měl jsem tam 2x2gb kingston a dokoupil jsem si znova 2x2gb kingston, v počítači mi to ukazuje že mám 8 gb ale použitelných je jen 3,99gb což je nějaké divné, nevíte jak to mužu zvětšit tu pamět?

Odpovědi na otázku

Co mas za zakladni desku, jakou verzi BIOSu. Zjistit to muzes treba v CPU-Z (neinstaluje se to, staci jen spustit).

Co máš za grafickou kartu? (Ale pochybuju, že by brala 4GB) Systém a hardware si většinou berou kus ramky.

procesor:intel core i5 cpu 750 @ 2,67GHz, grafickou kartu mám starou gtx 260 ale ted v tydnu mi prijde r9 270x

Hlavne je potreba deska + verze biosu !!!

deska asus p7p55d/p55 , a win 8 pro nic víc nezjistím

juj už sem ji nasel verze systemu bios/datum: american megatrends inc. 0606 3.9.2009

asi te natahli v obchode a prodali ti mensi ramky to se stava

tomu se mi nechce věřit vždyt mi to ukazuje že mám nainstalovanou pamět 8gb ale nevim proc ji nevyužívá! a nemyslím si že kingston by si dovolil nějaké levárny

Váš mainboard podporuje ( jako řada levných šrotů) jen 4GB Ram. Někdy to lze vyřešit aktualizací BIOSu, někdy ne. Dodejte typ Vašeho mainboardu, použitý procesor a grafika jsou věci druhotné.

to právě neee, koukal jsem na to a moje zakladní deska podporuje až 16gb RAM !!!

pozri v biose memory remap - musi byt enable

Ano, tohle musi najit a zapnout.Deska samozrejme umi 16GB RAM.

juuuuu děkuju!!!!!!!!! v tom byl ten problém! :D ani nevíte jak sem štastný že se to vyřešilo jdu si dát vodku!!! hrozně moc díky!!!!!!!