» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 8 a staršie programy,destkop na windows 8

Dobrý deň mám dve otázky ...1. Keď si stiahnem do windows 8 program ktorí neból presne pre windows 8 a ból naprogramovaní ešte davno keď sa o windowse 8 ani nepočulo ale je univerzálny pre všetky windows môžem ho stiahnuť aj do windows 8 ? Ak áno pôjde aj na metre alebo len v destkope? Pretože nemá dizajn pre metro ...2.Ako urobiť aby windows 8 pri spuštený nenačítal metro ale deskop ale metro nechcem úplne vimazať a nechcem ani tlacidlo štart...

Odpovědi na otázku

1. Staré programy o Metru nic nevědí, nejsou pro něj napsány, ale pojedou na desktopu. Mohou v logu ohlásit nekompatibilitu, ale to běh, OS ani SW nenaruší a na práci se to neprojeví.2. Dělá se to úpravou registru, ale nedoporučuji to. Navíc snad není problém, jednou bouchnout po startu do tlačítka Win.