» Poradna » Notebooky

Windows 7 ukazuje nesprávnou velikost paměti

Dobrý den . Zakoupil jsem velice levně notebook Acer Extenza 5630G a v systemu je instalovaná paměť 4GB.System však píše že použitelné je jenom 2,99GB.(nainstalován Windows 7 64Bit) přitom grafická karta by neměla používat sdílenou kartu.

Odpovědi na otázku

Díky za upozornenie, ostatní si dáme pozor na Windows ozn. pod číslom 7 v 64 bitovej verzii.

KDE se divas na velikost pameti? Spust resmon.exe a na zalozce Memory se podivej na mapu pameti - a podel se o ni. Zejmena o polozky "Installed" a "Hardware Reserved.Jinak myslim, ze mas spatne nastavene remapovani RAM v BIOSu. Obrat se na podporu Acer.MP

Dík . Rezervováno hardwarem 1033MB , bohužel v biosu nic změnit nejde.

- takze Windows UKAZUJI SPRAVNOU VELIKOST PAMETI.Jen ji (zjevne kvuli nespravne nastavenemu BIOSu) nedokazi celou pouzit. Mel by ses jim omluvit.- obrat se na Acer. Mas aktualni BIOS?MP

Jeste: jaky mas procesor a chipset? Nektere procesory maji podobne omezeni.MP

Intel Core 2 Duo T5800

A chipset?Nicmene pokud se zde neozve nejaky sikovny majitel tohoto notebooku, stejne ti nezbyde nez kontaktovat Acer. Koneckoncu jejich podpora je v cene vyrobku.MP

nevím to presně musím do práce tak tam spustím Aida64 , ale myslím na 90 procent , že jeden stěchto dvou GM45/PM45.

Mnoho notebooků s i945 neumí 4GB RAMCeny operačních pamětí stále klesají a možnost jednoduchého a dnes již i levného rozšíření RAM je lákavá – 2GB DDR2 SoDIMM se dá pořídit pod 1000 Kč. V této souvislosti zamrzí fakt, že celá řada hojně rozšířených notebooků s čipsety Mobile Intel 945 GM/PM (čipsety ze sady Centrino "Napa", tedy obecně řečeno většina notebooků z roku 2006 a první poloviny r. 2007) má bez ohledu na operační systém strop adresovatelné paměti mnohem níž, než na 4GB (2 sloty po 2GB). Ačkoliv tak Intel hovoří o adresovatelnosti až 4GB RAM u těchto čipsetů, tak výrobci notebooků ("pachatelé" návrhu jejich základních desek a BIOSů) se u svých modelů s i945 drží při zdi.ja mam GM 45/47 mam pentium T4300 mam 4096mb a jen 6mb mam reservovano jinak system vidi 4GB

Pockej, to se fakt prodava intel core* s chipsetem 945?! A nekdo to koupi? A pak se divi?!To jsem myslel, ze skoncilo s P4/Celer a snad nejake lowend atomy ...MP

4b paměti - to bych chápal (i když, jako operační paměť je to dost málo). Ale jak jsi dosáhl těch 96 tisícin bitu (4096mb=4,096 bitu), to nechápu.

no ja vidim 6 milibitu ... mam rad srandu, ale i kdyz se rejpe, ma se zaroven poradit, nebo aspon nakopnout.Nicmene pokud je v tom ntb fakt prehistoricky 945 chipset, je to zlocin proti lidskosti a znasilneni zakaznika ...MP

tady jsou některé info z AIDA64Severní můstek Intel Cantiga PM45Podporovaná rychlost FSB FSB533, FSB667, FSB800, FSB1066Podporované typy pamětí DDR2-667, DDR2-800, DDR3-667, DDR3-800, DDR3-1066 Maximální velikost paměti 8 GBTyp pouzdra 1329 Pin FC-BGAjinak po ubgrade biosu vse o.k notebook za 1000kč v super stavu , nekupte to.

Tzn. je vyresene, stacil upgrade BIOSu?MP

jj dík vše v pohodě.