» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 7 padá

Zdravím, po zformátování a přeinstalaci OS kvůli infikování virem, se mi stává že se mi windows po určité chvíli kousne obraz zůstane tak jak je přestane se hýbat myš zvuk se taky kousne a nic to už nedělá, takže tvrdej restart a po naběhnutí mi to vyhodilo nějaké info (http://prntscr.com/eve8p8) ale v tom se nevyznám... Tak pokud by jste někdo prosím poradil

Odpovědi na otázku

OS nainstaluješ, ale na řádnou instalaci driverů zapomeneš....Nainstaluj originální drivery pro tvůj HW. (teď tam máš MS generické sračky co se tam nacpaly přes WU). Týká se zejména grafiky.

Děkuju odpoledne vyzkouším, to mě nenapadlo no předtím byly u céda no a ted jsem na ně zapoměl jak se tam dali sami

Z přiloženého CD se ovladače neinstalují. Jsou zastaralé, leckdy plné chyb, a proto je lepší si stáhnout aktuální z webu výrobce hardwaru.

A kdoví jestli vůbec generické. Už jsem zde z několika tazatelů vypáčil, že na instalaci ovladačů použili nějaký Driver booster a pod. .

To neni ale můj případ mě se stáhli z WU

Kdyby sis původní drivery před tou reinstalací zálohoval, měls teď o starost míň...A během instalace odpojit internet > nainstalovat drivery (ze zálohy) > připojit internet

Nějaké doporučení jak zálohovat? Zkoušel sem double driver a ten obnovil ovladač grafiky ze zálohy tak, že obraz vypadal, jako kdybych byl v nouzovém režimu.

Jestli je to notebook, tak hlavně všechno stáhněte ze stránek výrobce a pro konkrétní model.

No, ono by to i s těmi drivery, které jsou na "cédu", jak tady někdo zhnuseně podotkl, jelo URČITĚ a ani byse to "nekousalo".Ten problém je totiž trochu jinde. Absence SW pro "chipset".

Hezkýýýýýýýýýýýýý.. Dnes jsi zabodoval.. dávám palec hore..

DĚKUJI MOC VŠEM ZA RADY!!Doinstaloval jsem ten chipset z CD od MB a pak Drivery na grafiku přes EXPERIENCE a zatím jede celkem stabilně :) :) (A ŽE MÁ DÁVÁM ZÁHUL ) O NTB se nejedná Je to klasická CASE, MB: ASUS P5G41T-M, 120ssd, 1000hdd, nějaká nvidia (nj je to už veterán no :D )

To je sice hezký.. ale drivery Chipsetu se vždy instalují jako PRVNÍ V POŘADÍ.. Potom audio, lan, grafika a ostatní kravinky.. Po Chipsetu bych volil jako další v pořadí AHCI driver..

A hlavně instalovat aktuální verze ovladačů ze stránek výrobce. A pokud tazatel nemá stroj na natáčení her, tak je Nvidia Experience zcela zbytečnej a akorát mu Nvidia díky němu šmíruje systém. Ovladače Nvidia se instalují přes klasický instalátor, kde se v pokročilé instalaci Nvidia Experience jednoduše odfajfkuje a je to.