» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 7 dotaz o kopii

Dobrý den Chtěl bych se optat . měl jsem počítač acer. Tehdy jsem si udělal svůj recovery windowsu . Po nějáké době se mi ale počítač rozbil a já si koupil nový . Můžu ty windowsy dát na novej pc nebo jak to funguje musím koupit nový ?

Odpovědi na otázku

Pokud jsi v tom Aceru měl Windows z výroby, tak to byla OEM licence a tu na jiný počítač použít nemůžeš

Svět je krutej :D

Pokud to byl značkový počítač Acer s W7, tak na boku byl licenční štítek, ale to číslo ve skutečnosti v instalovaném W7 použito nebylo...

Tak sehnat nelegální funkční W7 není problém. Ale on to chce asi mít legálně, takže nemůže použít původní licenci. A že neseděl štítek s instalací, to ti buď někdo předělal nebo to byla nějaká kusová chyba ve výrobě. Jinak to samozřejmě sedět musí, jinak to nemůžeš legálně používat. Rozhodně není pravidlem, že by byl štítek odlišný od použité instalace.

Mýlíš se. Není žádnou vyjímkou, že výrobce tam nahrává svůj obraz, kde má jeden klíč. Dělal sem v servise, tak vím jak to chodí ... OEM nálepku tam máš jen proto, aby ti to šlo aktivovat při čisté instalaci a aby si měl důkaz, že máš W7 koupený.

Přesně tak - a potom se BFU diví že nesedí klíč z nálepky s klíčem který si vytáhnou ze systému nějakou utilitou, ale to je právě ten OEM klíč, který bývá u celých sérií instalací stejný. Tímto klíčem (narozdíl od toho z nálepky) pochopitelně aktivovat (online) nelze. Jedině offline + naimportovat certifikát...

Pouze od Windows 7 dolů.

+ některé Asusy s Windows 8.0 Některé série tu aktivaci měli takovou zvláštní :D

Od Windows 8 nahoru není třeba při instalaci (naklonování stejného image pro všechny sestavy) zadávat jakýkoliv klíč - Windows si jej načte z UEFI během vytvoření uživatelského účtu a aktivuje při prvním připojení k internetu.

* jen abych tomu dal větší důraz:... Windows si jej načte z UEFI !AŽ! během vytvoření uživatelského účtu ...

Ty časy už jsou dávno pryč. Licenci samozřejmě použít může

Aktivovat ti to půjde a i podle směrnic EU to bude v pořádku Akorát NESMÍŠ používat jednu licenci na dvou PC zároveň, což tvůj případ není.

Lépe je to vysvětleno zde: http://swbazar.cz/co-a-jak-prodavatOvšem jeto podmíněno tím, že přelepí samolepku. Pokud byl součástí UEFI (od Windows 8 nahoru), tak to jaksi nepřenese.

Hmm.. zajímavéTakže, jestliže jsem nedávno koupil origo DVD Windows 7, které jsou tím produktovým klíčem vázané na základní desku, můžu tento klíč použít i na jinou desku v případě, že ta původní deska odejde..???

Pokud jsi ho koupil a bydlíš v EU, tak ano. Otázka je, jak se to projeví například v UK po Brexitu. To je také jeden z důvodů, proč jsou dnes klíče součástí firmwaru UEFI - tenhle klíč (byť by to podle zákonů mělo být umožněné) přenést nepůjde, protože je generovaný podle adresy MAC a GUID/UUID a na jiné sestavě aktivace neprojde (možná telefonicky, ale při prvním při pojení k internetu dojde k zneplatnění licence - máš koule žalovat Microsoft?).

Mám zkušenosti, že normálně tyhle klíče jdou aktivovat i na jiných PC naprosto bez problémů. Rozdíl je prostě jen v tom, že odpadá nutnost klíč přepisovat, lepit nálepky a popřípadě ji ztratit. Jinak pokud mám klíč uložený a noťas nebo deska odejde, bez problémů klíč nahodím na jiném pc.

Vlastně teďka jedu na počítači, kde je nahozený starý klíč 8.1 z notebooku, kde je z provozním důvodu instalován W7. A takových případů už sem měl několik a problém byl jen u Asusu, kde by v UEFI nahrát neplatný klíč, což podpora vyřešila novým klíčem.

No jasně, jenže při přenosu musíš znemožnit použití klíče na původním stroji a OA3.0 v domácích podmínkách z firmwaru nesmažeš. A už vidím, jak někdo bere kupu právníků, ti sepisují lejstra o přenesení licence, posílají do servisu, aby klíč z notebooku vymazali a vydali ti samostatný štítek nebo doklad, na kterém je ten klíč napsaný.

Podle mě je dostatečný důkaz to, že noťas je prostě mrtvej. Už to nikdy nikdo nepoužije. Jako jasně, ale už zacházíš do složitých situací, které nikdy nikdo nebude řešit :D

Počkej, až ti tam nakráčí sonderkomando BSA.

Existuje způsob, jak na dálku přečíst GUID/UUID a MAC? Ano. Zatím to sice MS neprovádí, ale jednoho dne se také může stát, že deaktivuje všechny OA3.0 licence, jejichž hash neodpovídá jedinečným identifikátorům stroje. A hlavně - pokud ten klíč nemáš zapsaný v EEPROM, ale pouze jsi ho zadal při aktivaci, jak chce prokázat, že ho vlastníš? To jako vezmeš nůžky na plech, ustřihneš kus tištáku s z vadné desky, vložíš do pytlíčku a schováš uvnitř bedny nového stroje? Ony totiž i zákony, které umožňují druhotné použití softwaru, vyžadují, aby bylo jasně identifikovatelné, co se přeneslo.

Ano samozřejmě, já ti jen vyvracím teorii o tom, že to aktivovat nepůjde. O tom, jak bys prokázal se tady ted nebavíme :D Já osobně sem to udělal proto, že mi bylo líto vyhodit klíč, tak jsem tím aktivoval jednu mašinu, která je čistě pro soukromé účely mimo firmu. Tam to nikdy nikdo řešit nebude.

Předpokládám, že Microsoft tento krok zatím neprovedl proto, že se to týká jen minima případů. Jestli takto dojde k tisícovce aktivací za rok, tak je mu to putna.

Jinak jseš si jistej, že key je synchronizovaný s MAC a ID desky? Já měl za to, že výrobce prostě dostane klíče a pak je do UEFI normalně jeden po druhém zapisuje. Tohle je pro mě novinka.

Velký výrobce dostane vlastní server (může být síť mimo internet), který generuje OA3.0 klíče na základě jednoznačných identifikátorů zařízení a potom je utilitou zapíše. Nebavíme se o malých společnostech, kde klíč není v UEFI a lepí COA OEM:NONSLP na skříně.

Ano OEM_Non_SLP.. tohle mi vyjde jako výsledek z příkaz. řádku.. Co to v podstatě znamená..??? NON..??? Mně to přijde, jako odemčený.. neuzavřenýCo se týče klíčů, licencování .. v tom jsem naprostý amatér.. analfabet..

http://www.ebay.com/gds/What-is-OEM-and-how-t... OEM NONSLP Keys: Similar to Retail, but distributed and supported by an OEM. Needs activation by phone or online and they are not brand specific.Oficiálně přenosné nejsou, ale podle mých zkušeností jdou aktivovat online po přelepení na jinou sestavu. U licencí z notebooků (OEM:COA) je nejspíše jiné počítadlo aktivací a přenesení.

Jestli to je krabicovka, tak bez problému. A pokud ne, nic ti nebrání po výměně desky přepnout bios na legacy a instalovat. Pak tě nemusí nějaký uefi firmware trápit...

Brání, protože pokud je klíč zapsaný v UEFI, tak ho prostě nepřenese (vynechám případ, kdy přenáší ze stejného modelu desky na stejný přepájením nebo naklonováním obsahu EEPROM). Legacy boot a UEFI boot nemá s tímto co dělat. Nebo se bavíme oba o něčem jiném?

Honzo,klíč v UEFI mají jen W8 a W10.. tohle prostě vím na 100%Měl jsem před tím, než jsem se rozhodl pro stolní počítač, v rukou notebook Dell(srpen 2016), na kterém byly přeinstalované W7 Pro + W10 Pro. V Biosu byl uložen klíč, ovšem to byl klíč, který byl pro ty W10.. Telefonicky jsem si to ověřoval přes Dell podporu.. Navíc se pak ve mně něco hnulo a řekl jsem dost.. !.. už žádný notebook.. !.. FERTIG Jestliže jsem koupil W7 OEM, nainstaloval jsem je do pc a aktivoval origo klíčem, který byl k DVD.. jak by se tento klíč automaticky zapsal do Biosu..??? Nic tam nemám..

Ne, při instalaci se nemá zapsat jak do BIOSu. Pouze se při aktivaci uloží nějaké identifikační prvky na servery Microsoftu (podle kterých dojde k ověření další reaktivace při výrazné hardwarové změně).

* předinstalované..

No počkeeeeeeeeeeeeeeej.. Krabicovku W7 dnes ani nikdo nesežene, neboť už v prodeji prostě není.. a to už delší dobu, tedy verzi FPP. Windows 7 se doposud ještě prodávají .. ovšem jen jako OEM . Nechápu nějak to přepnutí Biosu na Legacy .. a co by mi to jako mělo přinést...??? To máš jako na mysli Boot možnosti: Legacy and UEFI/ Legacy Only/ UEFI Only.. pak tam mám možnost: Windows UEFI / Other system. Tyhle možnosti přepínání lze dobře využít, mám-li např. na jednom disku W7 a na druhém MacOS Sierra.. To samé by šlo i v případě, kdybych měl např. na 1. disku W7/MBR a na 2. disku W10/GPT. Vždyť já nemám v Biosu uložený klíč sedmiček.. Tedy alespoň o tom nic nevím.. A to jsem to i kontroloval..

Velký omyl, opět chybná interpretace rozhodnutí EU. Nevztahuje se to na OEM software vázaný na konkrétní hardware.

Troufám si tvrdit, že nemluvíš pravdu vzhledem k tomu, kolik obchodů už s takovýma licencema obchoduje a pochybuju, že by to dělali, kdyby to bylo v rozporu se zákonem

Stáhni si Windows 10 a při instalaci použij klíč k W7 na tom noťasu.