» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 velká Aktualizace a netiskne HP LasserJet

Po aktualizaci W10 přestala tisknout HP LasserJet 1100. Windows 10 tiskárnu najdou nainstalují ovladače ve vlastnostech tiskárny oznámí že " Toto zařízení pracuje správně" , ale když má něco vytisknout oznámí: "Chyba tisku na HP LasserJet 1100, tiskárna nedokázala vytisknout ...." a dokument zůstane ve frontě s oznámením chyby. Až do poslední aktualizace jsem problémy s tiskem něměl tiskla i v W10.

Odpovědi na otázku

To že Windows hlásí " Toto zařízení pracuje správně", znamená v podstatě jen to, že má nainstalovaný nějaký ovladač, který je v provozu. Samotné zařízení může být úplně na šrot nebo fungovat chybně. Na to nekoukej...Asi ti W10 sehnal nějaký jiný "lepší" ovladač, který bohužel nefunguje. Takže zajdi na stránky výrobce tiskárny a stáhni si vlastní ovladač a nainstaluj a ve W10 zakaž, aby ti ty ovladače stahoval.

Pro mě a mou situaci (Win10 x64) je toto slepá ulička:Originální ovladače od HP jsem sice sehnal, nejnovější jsou pro Windows 2000, ale jsou 32-bitové a počítač + systém je 64-bitový. Ovládací panel mě nenechá tento ovladač nainstallovat (odmítá ho).Pokud zkusím installovat klepnutím pravým tlačítkem na soubor typu INF a zvolením položky „Instalovat“, installace se tváří, že proběhla, ale tiskárnu pak nenajdu.Ovladač z Windows Updat’u je hodně poruchový, pro tisk takřka každého dokumentu je zapotřebí restart.

Kukni do systemoveho logu a hladaj googlom podla kodu chyby.

Asi si budeme muset počkat na dotykovou tiskárnu od microsoftu

Přeinstaluj ovladače tiskárny, já to musel s HP taky udělat.

Díval jsem se na printqueue.inf a parport.sys z 30.10.2015 a ten se liší od funkčního z 10.7.2015 ve Windows.old. Klidně bych použil ovladače předchozí verze, kde jsem neměl problém, ale nevím jak to udělat. Je možné je nějak "vyseparovat". Ovladače od HP končí na 2K nebo NT. Když dám tiskárnu odebrát, tak si ji W10 při spuštění nainstalují a netiskne.Díky za odpovědi

Musíš Winům zabránit, aby automaticky nainstalovaly svůj ovladač (který nefunguje). Pak nainstaluj ručně ten funkční.https://support.microsoft.com/en-us/kb/3073930

Nevím, jak u 1100, ale u většiny těchhle starých šrotů nebídnou Windows při zadání "Použít Windows Update" dva různé ovladače - s postscriptem a s PCL5. Zkus prostě ten druhý, jestli tam je.

Menší pokrok - po odebrání tiskárny a portu a ručním nainstalování tiskárna tiskne. Po restartu PC si W10 nainstalují kopii tiskárny a všechno je špatně - poslaný dokument na tiskárnu způsobí hlášku, že tiskárna dokument nemůže vytisknout. Jak zabránit W10 aby se už do instalace tiskárny neangažoval ????? Je v pořádku, že ve spoolu jsou soubory .CAB - není to chyba v instalaci spoolu ??? eventuálně lze to opravit ???

Jak zabránit? - odpověď máš výše....

Zaznamenal jsem stejné chování, ale jde o tiskárnu s tiskem přes LPT.

No, je to tak, že tahle tiskárna měla ovladač naposledy pro Windows Vista. Už pro Windows 7 ovladače oficiálně nebyly, a tedy pro Win8, Win8.1 Win10 prostě nebudou. Tečka. Jistě budou fungovat nějaké generické ovladače, ale s chybami apod. - jak jste si právě ozkoušel. Holt je to staré, no.Info zde http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/public/readIndex

Problém vyřešen (doufám) Jak:tiskárna je LaserJet 1100 na LPT1 (ovladače na ni W10 nabízí)pokud jsou ovladače pro tiskárny nainstalované tak je odebrat.1. vypnout službu zařazování tisku2. ve Windows\System32\SPOOL vyčístit adresář DRIWERS W32X86 a x64 plus PRINTERS3. Otevřít regedit. Odstraňte všechny složky v rámci(na 32 bitů (x86) počítače)"HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Print \ Environments \ Windows NT x86 \ Drivers \ Version-3"(na 64 bitů (x64) počítače)"HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Print \ Environments \ Windows x64 \ Drivers \ Version-3"4. Ve správci zařízení odinstalovat port LPT15. Spustit službu zařazování tisku.6. Zapnout tiskárnu a Restartovat PC - W10 si tiskárnu najde a nainstaluje7. V záložce nastavení portu LPT1 zatrhnout volbu Povolit rozpoznávání starší verze .......Tiskárna začala tisknout i po tom co jsem PC vypnul a znovu pustil (což dříve nešlo);pro moje domácí využití tisku (20 stránek za měsíc) je tiskárna dostačující a nevidím důvod se ji zbavovat !

"...pro moje domácí využití tisku (20 stránek za měsíc) je tiskárna dostačující a nevidím důvod se ji zbavovat !..." Správně, není jakýkoliv důvod! Konzumní pravdoláskaři ovšem budou ječet.

Jardo, díky moc! Mám tutéž tiskárnu a zhruba stejný počet vytištěných stránek za měsíc. Tvůj postup pomohl, už jsem to málem vzteky rozšlapal

Pěkné. Taky ji mám. Děkuji. ☺

Mam menší problém, chci vyzkoušet návod ale službu zastavení tisku nevidim. Samo že hledam dobře.

Výborně! Měl byste také návod na tisk přes adaptér LPT–USB? Inkriminovaný počítač nemá parallelní port (alespoň ne vyvedený fysicky ze skříně)… Pokud se pokouším zkonfigurovat „Virtuální port tiskárny USB USB001“ (snad to píšu dobře), dostanu hlášku asi v tom smyslu, že tato funkce není implementována. Mám vůbec šanci tisknout přes takovýto adaptér?

Moc se neradujte, Win mä ve zvyku vnucovat svë üžasnë aktualizace ať je chcete nebo ne a dlouho väm to fungovat nebude pokud vyloženě neodepnete kabel k netu jakože forever. Začinäm pomalu chäpat linuxäky.

Z nabídky Start - Nastavení - Systém do hledání (pravo nahoře) zadat Služby vybrat Služby (místní počítač)v seznamu najít položku "Služba zařazování tisku"

Problém není úplně vyřešen. Soudruzi z MS se mě snaží odradit od tisku. Každou Aktualizací se chyby s tiskem vrací. Použil jsem i ovladače z poslední funkční instalace, ale po poslední aktualizaci W10 si k nim přidaly svoje soubory HPLJ1100.BUD a opět netisknu. To jsou ty nové Ffunkce...???

Včera tiskárna zprovozněna a dnes další aktualizace W10 a opět netiskne.......Vývojáři od MS zase vyhráli !!!

Možnost skrýt a tím zablokovat záplatu, která ti to kazí, existuje, i když se o ní moc neví.https://support.microsoft.com/en-us/kb/3073930

existuje tedy nějaké spolehlivé řešení v tomto případě. Mám stejný problém podle návodu zde výše problém zmizí do prvního restartu pc, potom opet hláška, že tiskárna nedokázala vytisknout. A takto pořád dokola. Na W8.1. bez problému.

Stále se s tím potýkám a zjistil jsem že to souvisí s portem tiskátny Lpt. Po restaru PC tiskárna hlásí chybu při tisku. Když ve správci zařizení v nastavení portu provedu nějakou změnu dám OK tak tiskárna začne tisknout (pokud se objeví hláška, že je potřeba PC restartovat, tak se musí ignorovat) Jako by port tiskárny nebyl aktivní a teprve změnou nastavení se "probudil". Kontroloval jsem verzi ovladače(parport.sys) - je aktuální windows hlásí nikde žádná chyba, vše pracuje spávně ?!?. Nemohu zjistit jak "oživit" port tiskárny hled při startu PC.

Ve službách je položka s názvem "Služba identifikace zařizení" , ta byla vypnutá. Když jsem ji zapnul, tak tiskárna tiskne i po restartu PC. Snad se tím problém vyřešil !!!!

Oprava: ta služba se jmenuje "Služba instalace zařizení" , když jsem ji zapnul (automaticky), tak tiskárna tiskne bez problémů hned po startu PC. Není potřeba nic dalšího dělat.

Ahoj, prosim o upresnenie nazvu sluzby. nazov "Služba instalace zařizení" tam nieje, nieje to nahodou Plug and Play?

"Služba instalace zařízení" existuje a je za "Služba instalace sítě" v popisu má "Umožňuje počítačí rozpoznat a upravit změny hardwaru ......"

Mně stačilo zapnout v BIOSu ECP na LPT (pokud už nebylo zapnuto) a ve Windows ve správci zařízení u LPT portu zaškrtnout povolit všechna přerušení a starou verzi Plug and Play.

Za problémy mohly asi chyby ve W10 po dalších aktualizacích se tiskárna chová jak má a taky zapínání NumLock po startu funguje.

Úplně to samé jen že mám starou Hp 2055 a to cca před 14 dny jsem v poho tisknul. Dnes přišla nový toner a nic takže vyhozený prachy Děkuji pane Gatsi.Jediné na co reaguje je tisknutí v nastavení tiskárny

Dobrý den, mám podobný problém s hp lj 1020, do včerejška tiskla (po loňském přechodu na w10 sice s pomocí hp supportu, print doctora -ale tiskla), po včerejší aktualizaci ji počítač nevidí - hlásí, že je offline (port i kabel jsou v pořádku). Zkusila jsem odinstalovat poslední aktualizaci w10, nešlo to, hlásí error s odinstalací, prý nejde odinstalovat všechny části aktualizace. Tisknu cca 20 stránek/měs. podobně jako někteří diskutující tady a nebudu se tiskárny zbavovat. Poradí někdo prosím?

Pro dalsi zoufale majitele Hawlett Packardu...HP vydali s navodem i software: https://support.hp.com/cz-cs/document/c04477594

rovnaká sériová tlačiareň a softvérhttps://www.hpdriverdownload.net/hp-laserjet-pro-p1102-dri...