» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10, problém s dvd mechanikou

Dobrý den,potřebuji poradit. Po upgradu z win7 home na win 10 home se mi ztratila dvd mechanika. V " tomto počítači" není vidět a není ani ve správci zařízení. Bios ji detekuje. Zůstala mi je virtuální dtbd rom (daemon tool). Poraďte prosím jak ji znova načíst. Díky Barny

Odpovědi na otázku

To je proto, že ti asi ve w10 chybí ovladač.Mrkni se do správce zařízení, jestli není u mechaniky problém.Jmenuje se to jednotka dvd/cd.Nainstaluj si aida64 nebo speccy,tím zjistíš, jaký přesný typ mechaniky máša pro ní si musíš najít ovladač pro w10.Pokud nenajdeš, zkus nainstalovat ovladač pro w8.1

ve správci zařízení není vůbec vidět žádná jednotka cd/dvd

aida64 mi mechaniku vůbec nenačetl, prostě system se tváří jako by tam vůbec nebyla. V biosu ale nadetekovaná je. Jsem z toho nějak zmatený

system mi ale načítá A:disketovou jednotku

Je vidět ve Správě disků? Přiřaď jí písmeno!

ano ve správa počítače je:disketové jednotky disketová jednotkadiskové jednotky Samsung HD502HJ ATA Devicediskové jednotky RAM Řadič Windows RAM Disk ....... toto zařízení pracuje správnějenže Umístění: NeznámýU HDD Samsung je Umístění: Umístění 0 (Chanel 1, Target 0, Lun 0)to je zřejmě dáno v registrech, ale nevím jaké hodnoty a kde je zapsat.V Biosu DVD je a je funkční na W-XP a ve W-10 není na Ploše, ani v Teento počítačtoto je jen pokračování dřívějšího dotazu, který není stále úspěšně dokončen.Zkoumal jsem v NB a našel asi chybějíící klíče u HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}asi 0000 a 0001 (nejsem si jist zda toto je klíč, nebo to má již jiný výraz pro zadání do registrů). To je zase blábol zdraví Vás Al. vrátím se 21:00

tak jsem znova vypnul PC odpojil DVD mechaniku LG GH24NS zapnul Pc nahodil W-10 a pak připojil DVD a správně se mělo objevit "nalezen nový HW" a nic ...teď jdu prohledávat znova registry ...

Díky :)))

Ve správě disků vidět není. Barny

na tenforu jsou také nějaké návodyhttp://www.tenforums.com/drivers-hardware/3806-cd-... mrkni na obrázky

Mám přesně ten samý problém u dvou notebooků Asus a Acer, ovladače k mechanikám jsem nedokázal najít nikde na netu - prostě nejsou. Myslím že tento problém bude mít více uživatelů.

Chlapci,chlapci - mechanika žádnej ovladač nepotřebuje.Už se to tu píše mnohokrát. V externim správci disků ji přiřaďte písmeno a je po problému.

Přidám rád, ale jak ??? Mám na to F:\ a exterňák tam je jako G:\ tak to bylo v sedmětakže se nepřevedla, nebo 10 nepřevzala registry ty jsou ve W-XP, ale nemohu je zkopírovat na Flešku a zase vložit do W-10Správce zařízení DVD jeSprávce disků DVD není

Sežeň si třeba boot cd AcronisDiskDirector,vlož do mechaniky a zapni PC , až naběhne Acronis, tak tam uvidíš všechny mechaniky a disky i neviditelné oddíly na nich, vše, co máš v PC.Tak u mechaniky přiděl písmeno, boot cd vyndej a restartuj počítač.A máš po problému.

to bude složitý, nejprve musím bootADD sehnat (zatím na jejich odkaz http://download.acronis.com/ADD12_trial_cs-CZ.exe<... jsem získal jen 404 failed) ... až to získám, musím to dostat na flešku a z ní to natáhnout do W-10 stažené soubory (patamů,čto mechníky DěVéDěě nět )

Nemusí to být zrovna boot ADD,těch programů je více, stačí zadat do google správnej výraz. Já používám ten Acronis. A do PC nic nenatahuješ, Jen vložíš cd do mechaniky a zapneš PC. To boot cd pracuje samo nezávisle na systému. Trial verzi nestahuj,tam nefungujou některé příkazy.Zdejší guru jistě napoví jiné správce disků třetích stran.

tak jsem si stáhnul ADD verze 12, která možná nepodporuje W-10 nainstaloval a vono nic, zase jen C:\W-XP D:\ DATA E:\ W-10 G:\exterňák, nebo fleška, oboje z USBmožná, že by to šlo tu mechaniku hodit do rámečku a používat jako USB, pokud by ji USB utáhlo zatím končím s pokusnictvím, ale budu Vás sledovat

ADD neinstaluj, jenom z něj vytvoř boot cd.Jinak ADD 11 i 12 ve win10 funguje. Když už si to ADD nainstaloval a spustil ho,tak by měl vidět vše,co je v PC.

A jak asi vytvořím Boot CD když mechanika nefunguje, to sou fakt rady .

ty umelec, acronis ti nic neukaze

Stačilo by obnovit zdravý stav OS ze zálohy z doby před instalací Daemon Tools apod. nesmyslů.

Nainstalovaná W-7 originál, málo používáná, protože W-XP je pro mne lepší. Provedeno vyčištění W-7 a z povolené reservace nainstalována W-10, nepřetáhly se nějaké hry a programy a hlavně zmizela ikona na Ploše DVD (F:\) a ve správci disků není ... jen mechanika DVD je ve správci zařízení a v Biosu. Takže já končím. Až budu mít čas, dám format nainstaluji W-7 a provedu upgrade na W-10.Když to nepomůže použiji externí DVD přes USB.Díky všem za snahu, Al.

Ahoj, měl jsem problém, že po instalaci Win10 mi zmizela DVD mechanika. V Biosu byla, ve správci zařízení už ne. Stačí projít následující postupy a potom počítač restartovat a pak už se objeví http://www.askvg.com/optical-drives-are-not-sh...

Bravo! DVD/CD - Postup naprosto správný. Dnes jsem k tomu zasedl a za 1/2 hodinky i s překladem hotovo. Varianta 1 - to už tam hodnoty nebyly; Varianta 2 - zapsání nového klíče a hodnoty; restart a OK. Díky JirkaS a už ve W-10 není nic co by nefungovalo, i ten Live Mail je podobný OE a dokonce tam jedou i Office97, takže žádný problém, snad jen, že tam nejde starý Skype, ale nový funguje

Tak doopravdy metoda 2 na 100% funkční a zobrazilo mě to nečekaně obě dvd mechaniky, postup mi trval necelých 10 minut a návod zde :Spusť průzkumník Windows, tudíž ve spodní liště klikni na lupu a zadej Regeditpak už dělej jen viz postup :1. Otevřete Editor registru a přejděte na následující klíčHKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ atapi \2. Vytvořte nový klíč Controller0 pod ATAPI klíčem.3. Vyberte nový klíč Controller0 a v podokně pravé straně vytvořte novou hodnotu DWORD EnumDevice1 a nastavte její hodnotu na 13. Ukončete Editor registru a restartujte počítač.Ověřeno na win10

a už jsem mu vnutil i Skype 6.21.0.xxx

děkuji, děkuji, děkuji. Metoda 2 pomohla . Problém vyřešen. Barny

Měl jsem stejný problém, metoda 2 zabrala, už to funguje, děkuji...

Super, pomohla už metoda č. 2. Díky!

Tak jsem návod využil a již první krok nedovoluje nastartovat windows - tedy nová instalace. A ano, opravdu jsem dával pozor a dělal přesně to, co bylo psáno.

Díííky moc.. Pomohla az 5. metoda

chybí mi angličtiny... důchodkyně

Spravca zariadeni najst mechaniku a dat povolit:)

Pri inštalacii na windovs10 my nejde mechanika cd dvd pri windovse som s tím nemal problem.

po instalaci windows10 ze 7 windows nemám - zabudovanou mechaniku . Vlastním notebook ASPIRE 7552G co mohu proto udělat ,aby mi zas naskočila mechanika cd/dvd a nebo mám ukončit 10 windows a vrátit se na 7windows?

ahoj zkuste tohle https://www.youtube.com/watch me pomohl krok 4 :)

mám stejný problém , ale s externí BD mechanikou (USB 2) !!!!! Pomohou mi zde uvedené rady i v tomto případě ??? Nebo snad něco specifického ? Děkuji předem.

Zdravím, řeším problém DVD mechanikou v notebooku. Mám Windows 10. Mechanika je ve Windows vidět, načte média. Problém je, že nelze vypalovat. Simulace a ani samotné vypalování nejde. Napíše to jen, že se vyskytla chyba. Nefunguje to v Neru, Ashampoo a ani ve Windows. Nemáte někdo nějakou radu? Díky

Pomohla mi instalace DriverMax Free a doinstalování potřebných ovladačů.DriverMax Free stáhne pouze dva ovladače za den a deset do měsíce,ale to bohatě stačí.Odinstalovat šel programem Revo Uninstaller Free.Po mnoha pokusech s DVD mechanikou mám konečně klid.

Chce to nové ovladače od "Řadiče IDE ATA/ATAPI". Druhá možnost: Ve správci zařízení otevři "Řadiče IDE ATA/ATAPI". Chanel 0 a chanel 1 máš duplikovaný. Všechny odinstaluj a restartuj PC.

Panove mně to dělalo taky,vše jsem vyskoušel co tu píšete a nic nakonec jsem znovu nainstaloval w7 origi,zatím funguje obě dvě vypalovačky.A pak si nainstalujte co potřebujete ke své práci a pak???(vše instalovat ve win,7vista atd.) ubdagujte si w10 a ten vám vše udělá a zanechá vaše soubory .Jinak se to ve w10 to nelze udělat,pak to blbne si instalujete programy a po 10dnech vám piše že máte zastarale ovladače a trapíte se.Ubdag w 10 končí zadara 30.6.2016 tak skoušejte,jinak je už placený ..

Važeni lide nasel jsem novou vec co Microsoft na win 10 podelalDefakto je to komunikace mezi bios a os. Mechanika DVD nechtela fungovat viz celi preibeh a pomohla jedina vec a to v bios vipnot na mechaniku AHCI.A je po problemu. vse funguje v poho.

Pomohla mi úplně jednoduchá věc ve správci zařízení jsem odinstaloval vše v položce Řadiče IDE ATA/ATAPI a potom vše restartoval, po restartu se již mechaniky objevili.

U HP minitower jsem to podle návodu od Hp vyřešil v registrechlink:http://support.hp.com/cz-cs/document/c03586274

Dobry den. Me to teda muj ntb dorazilo a nechce se spustit. Tedy spusti se a vyskoci prolemy a nemuzu prijit na to, jak jej znova dat dokupy aby fachal :( nekdo nejaky napad?

 |   |  ChromeOS Chrome 76.0.3809.136

Díky moc!! Už DVD mechanika funguje!

Problem je zpusoben universalnim ovladačem mrvochvostu radiče IDE ATA/ATAPI ve správci zařizení . Dle modelu PC-NTB stačí nahrat originál ovladač a je po problému s mechanikou .Lze dohledat viz výše - vlastnosti - podrobnosti - nastavit ID Hardwaru objeví se např. PCI\VEN_8086&DEV_1E02&SUBSYS_3397103C&REV_04a dohledat ovladač - muže byt i od jineho modelu - poté aktualizovat ovladač z umístění - restart a je to .....

Dobrý den,mám notebook Acer aspire E17 a mam problem cd/dvd mechanikou nedá se otevřít otevírám jí teda nouzově ale to není až takový problém jako když nečtě dvd s filmem takže to vždy otevřu nouzově teda pomocí sponky dám cd a nic žadný zvuk ani ten disk se netočí co mám dělat

ano stava sa to. Musis prehodit sata kabel do druhého slotu na doske a je to ok.

dobej den mam problem s mechanikou ktera mi prehrava posedni dobou jen zvukove cd a dvd disky nechce prehravat prosim cim to muze byt dekuji

mam asus externu mechaniku DVD- RW J6D0AP019196, donedávna fungovala, ale od včera ju nechce pC načítať. Čo robiť?

nefunguje mechanika přehravače naNB windouws 10