» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 problém s aktivací

Ahoj na notebooku s Win 7 64bit odchází disk a je velmi pomalý. Koupil jsem proto nový SSD a rozhodl jsem rovnou přejít na Windows 10.Avšak instalace nebere product key ze spodu štítku. Zkoušel jsem zadání key přeskočit a aktivovat až později s připojením k Internetu. To samé.Jak na to ?

Odpovědi na otázku

Nechce se mi věřit,že člověk,který chce provést aktualizaci čehokoliv,si o daném nic ani nepřečte.http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows-10/help-upg...

A ?Myslíš, že jsem Windows 10 neupgradoval. Již na několika PC.Ale tady je starý disk KO.

B ?

Toto jsem také řešil a jediná cesta je tato.Pokud instalujete rovnou win10, tak klíč nepůjde. Ten je pouze na Win7.Je nutné provést vytvoření Win10 boot USB/DVD.Postup:1) Provést Upgrade Win7 -> Win10 Stáhnout si https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... Spustit a zvolit upgrade. program bude stahovat instalačku z netu a následně provede upgrade3) Po naběhnutí nového systému zkontrolujte připojení k internetu a to, jestli je systém aktivován.4) nyní pusťte stejný program znovu, ale zvolte volbu Vytvořit instalační medium pro jiný počítač a připravte si USB/DVDNásledně se provede vytvoření instalačního disku, který už nebude potřebovat aktivační klíč, jelikož bude vázán na váš ntb. Přeji hodně zdaru

No to ano akorát u toho poškozeného disku usnu.

Použij aktivaci pomocí gatherosstate

Buď máš špatný product key nebo nepodporovanou edici (např. Enterprise) nebo starou verzi Win 10, která klíče z Win 7 / 8 nebrala.

Dle štítku je to Win10 Home Prem OA ze spoda NB u key.Instalace je čerstvě stažena pomocí tool Windows 10 64bit Home

Ještě je možnost, že ten PK opisuješ špatně.

100% ne. Štítek je krásně čitelný a i jsem se při opisování soustředil

Proveď aktivaci přes telefon.

Díky případně vyzkouším. Právě jdu na verzi pomocí gatherosstate.

Jiná rozumná cesta není.

Tak díky moc. Povedlo se.