» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 nejdou vypnout zhasne displej a potom zase naběhne plocha

Ahoj mám počítač: Msi 09AC,Athlon X2 64 3800+ 939,3gb ram,PX7600gt nvidia Gpu,400w psu,120gb wd disk.Po upgradu grafické karty ati X1300 na zmiňovanou nvidii 7600gt začalo zlobit vypínání OS.Když jsem na ploše a spustím nějakou aplikaci a potom zvolim ve startu Vypnout monitor mi ukáže vypínání pak zhasne a po 5 sekundách se načte znovu plocha(bez spuštěné aplikace kterou jsem před vypnutím otevřel).Nevím co dělat protože jsem odinstaloval ovladač pro ati a nainstaloval ovladač nvidia a stále nic.Jediné co pomůže je vypnutí tlačítkem power ze přední části pc. Díky za help

Odpovědi na otázku

Zkus vypnout "rychlé spouštění". Je ve správě napájení. Slouží k tomu, že se PC o pár sekund rychleji zapne, ale zároveň na pomalých počítačích citelně prodlužuje dobu vypnutí (a dělá i spoustu dalších nepochopitelných věcí).

A proč jsi na ten šrot strkal W10? Máš na to vůbec ovladače?!

Všechno fungovalo dobře s tou ati grafikou ale ta zase nezvládla načíst systém na 1 pokus musel jsem to resetovat.S touhle grafikou jsem před tím něměl problém dokud jsem nepřeinstaloval 10.Asi to přeinstaluju znovu.

Právě proto jsem měnil grafiku aby jsem mohl mít zapnutej fast boot.

Pokud myslíš toto, tak je to zbytečná kravina:https://ctrlv.cz/shots/2016/05/24/1kMa.pngVypínám to na všech PC, co mi přijdou pod ruku (od starých pomalých, po nové výkonné) a vždy to mělo jen pozitivní dopady. Těch pár s navíc při startu (u nového PC se SSD je rozdíl minimální) si nikdo nevšiml, ale podstatně rychlejšího vypínání si všiml každý.

Myslel jsem nastavení v BIOSU.

To s tím nemá nic společného. Už jsi to "rychlé spouštění" zkusil vypnout?

Ano vypnul jsem to ale nic se nezměnilo.Pujdu přeinstalovat asi ten Windows.

Tak jsem vypnul rychlé spouštění ve windows (možnosti napájení).Vše už maká a vypíná se to o hodně rychleji. Díky

Tak já tvůj dotaz chápu takhle. Běží Widle (neznámo jaké aplikace), spustím aplikaci (prý z plochy, což je samo o sobě na debatu) a ještě než ta aplikace naběhne tak dám příkaz vypnout počítač a divím se že se to chová všelijak (přinejmenším nechápu, když bylo zrušeno to vypnutí že ta aplikace korektně nenaběhne).