» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 nejde PIN

Dobrý den, mám dnes nově nainstalovaný Windows 10, nastavil jsem si pin, instaloval ovladače atd, čtečku otisků prstů a nastavil odemykání účtu pomocí otisku - fungovalo vše, i fingerprint, i pin.Pak jsem nainstaloval pár programů a nejde mi přihlásit se pomocí otisku, Windows mi píše že musím nejdřív nastavit pin. Pin nastaven je, v možnosti přihlášení se mi ovšem zobrazuje jen heslo a otisk. Otisk nefunguje protože chce pin a heslo je příliš dlouhé.Nevíte, jak můžu zprovoznit ten pin?W10 Education 64bit, notebook SVS1511N3ES

Odpovědi na otázku

Ahoj, přeinstaluj celý ovladače co je k fingerprint. Nastav znovu. Je to z důvodu tuším aktulizací či automatickým blokováním neznámých programů (W10 je fakt genius, mě blokoval dokonce blender).

I po odinstalaci AuthenTec TrueSuite a ovladače čtečky otisků se mi na přihlašovací obrazovce nezobrazuje možnost přihlásit se PINem, ikdyž ho mám nastavený. Nevíte co s tím?

Máš Windows aktivovaný? Podívej se na status aktivace.

Ano, mám

Skúsil by som vypnúť PIN a aktivovať len snímač otlačku prsta