» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 Lenovo - nejde se přihlásit dotykem ani pin kodem

Už několik dní mi nefunguje přihlašování do notebooku s pomocí dotyku prstu a pin kodu. Průběh je vždy takový - zkusím prst a počítač upozorní, že otisk nebyl rozpoznán. Pak to žádá pin kód, ale záhy přijde informace, že pin kód není v počítači nastaven. Přihlásit se pak dokážu teprve díky heslu (aspoň že tak). Zkoušel jsem vše resetovat, znovu načíst otisk prstu, ale nic se nemění. Prosím o radu.

Odpovědi na otázku

Hmmmm... "už několik dní...." - že pred tými niekoľkými dňami bola aktualizácia? V tom prípade ti to všetko roz*rbalo. Pokiaľ sa dostaneš do toho NB - skontroluj si ovládače (pretože tuším v tom zradu) - M$ ti tam napchal tie ich "najlepšie" generické ovládače a preinštaluj všetky ovládače. Potom zakáž aktualizáciu ovládačov. Nastav si znova svoj PIN a otisk prstu.

Jo, ňáký podivný aktualizace se tam určitě objevily. Přeinstalovat ovládače zabere jak dlouho? Nastavit si znovu PIN a otisk už jde: NOVINKA - Teď jsem se nemohl přihlásit s pomocí prstu, ale pin kód mi to už vzalo...