» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 EDS a WIM

ISO obraz Windows 10 stažený pomocí aplikace Microsoft Media Creation Tool používá formát EDS. Programem Windows and Office ISO Downloader stáhne obraz ve formátu WIM.Jaký je mezi nimi rozdíl, respektive jaký praktický význam to má při instalaci Windows 10 ? Nebo zná někdo nějaké odkazy k nastudování ?Děkuji.

Odpovědi na otázku

EDS je šifrovaný WIM.

esd je komprimován metodou lzmswim je komprimován metodou lzxmetoda lzms je z hlediska komprese účinější než lzx, na druhou stranu je ale o hodně časově náročnější.wim se používá tam, kde jej chceš upravovatesd se používá tam, kdy chceš přenášet obrazy a pokud rovnou chceš instalovat nebo upgradovat.Vliv na instalaci to nemá žádnou, je jedno, co použiješ, rozdíl je asi takový, kdybys měl data v zipu a 7z.

... a něco na študování máš třeba tu:https://wimlib.net/compression.html

Mnohé díky !