» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 - vypnutí hardware akcelerace

Zdravím,měl jsem Windows 7 a provedl jsem tento víkend na Windows 10. Bohužel se stalo čeho jsem se bál. Že bude nějaký problém.Pamatuji si že u Windows 7 mi tento problém dělal motiv Aero, ale když jsem ho změnil na klasický, vše bylo v pořádku. Potřebuji vypnout hardware akceleraci přímo systému Windows 10. Ať se mi neděje toto: http://screencast.com/t/BvRvFoeLXAqQPokud se nepletu, tak se jedná o hardware akceleraci, jelikož se mi tento problém děl u Chrome a Opera prohlížeče a po vypnutí v nastavení je po problému. Procházel jsem přes Google řešení, ale nic mi nepomohlo. Mám nainstalovaný Catalyst a ani tam jsem nenašel možnost to vypnout. Máte někdo tip/radu jak toto vyřešit?Děkuji mnohokrát, Tomáš.

Odpovědi na otázku

Zkuste postupovat dle navodu na tomto odkazu:http://www.wikihow.com/Turn-off-Hardware-Acceler...

Podle toho návodu jsem to také zkoušel. Problém je že se mi nepodařilo najít záložku Troubleshooting a v AMD Catalyst panelu jsem také nenašel možnost vypnout hardware akceleraci.

A co neřešit následky, ale příčinu? Grafika je v pořádku?

Nemyslím si že by byla špatná. Alespoň to tak nevypadá. Spíš mi přijde že je to starý model (cca 6-7 let zpět) a ten tuto funkci neumí mi přijde.Jedná se o model AMD Radeon HD 5700 Series. Ovladače jsou nejnovější: 15.301.1901.0

Nejsou to vladace GK primo od M$? Na strankach AMD vidim posledni verzi ovladacu s cislem 15.7.1.http://support.amd.com/en-us/download/desktop/le...

Tento jsem instaloval. Pokud se nepletu, mám nejnovější verzi.

Proč by ji asi tak neměl umět? To není žádná speciální funkce, to je to, co má grafika dělat. Hry ti na tom běhají normálně?

Na PC nehraju. Jedině co mi tu běželo The Sims 3 a to běželo bez problémů na max.

Projeď kartu ve Furmarku a pokud to bude blbnout, máš jasno. Nemá smysl řešit jen následky.

Mám staršiu, na ktorú ofiko drv na W10 nie sú, ale problémy s ňou nemám a ani som nemal keď som mal len basic drv. Skôr to vyzerá na poškodenie tej časti GK, ktorá má na starosti asi 3D (ak nekecám), teda obraz zvláda, ale funkcie naviac nie. Skúsim si to zapnúť a dám vedieť, ale som si istý, že mne AERO ide aj na staršej ATI HD

Máš problém s GPU a nie s Win 10

Tvoje grafika funguje jak s Aero, tak s W10 naprosto bez problémů. Hledal bych problém přímo v grafice, nebo v drátu do monitoru

Drát do monitoru to nejspíš nebude. Mám dva monitory a u obou se to děje. Takže jak to vypadá, nejspíš není v pořádku grafika. Zkusím se podívat na nějaký programy a udělat diagnostiku.

Nemáš v PC i integrovanou grafiku? Pak by stačilo HD 5770 vytáhnout a otestovat to s IGP.

Bohužel nemám.

Kup si novú GK, vidíš, že nestíha alebo nemá vhodný ovladač (ani generický).

To opravdu neni nestihanim. S generickym ovladacem na Win7 by aero neslo zapnout. Tj. sance ze ta karta je vadna je velice velka.

To s tím že by nestíhala nesouhlasím. Zase tolik ji nevytěžuji. Spíš že je bohužel nějak poškozená. Protože ani nejnovější ovladač to nevyřešil.

Už jsi ji otestoval ve furmarku?http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/A ano, vypadá to, že je K.O. Tím, že vypneš akceleraci, tak jen zamaskuješ vadu, ale problém neodstraníš.

Právě jsem udělal test. Snad správně. A vyhodilo mi to toto: http://screencast.com/t/hn0324BBy8iHNebo mám udělat něco jiného? Nejsem si jist co nám toto řekne.

vykon vicemene odpovida, takze ovladace jsou v poradku. Bude to vazne nejaka drobna HW chyba. Ktera se nejspis projevuje ve specifickych pripadech .

Nejde ani tak o výsledek, jako o to, zda se při běhu testu objevovaly nějaké artefakty. Něco takového:http://i477.photobucket.com/albums/rr138/guardianange... http://nsm01.casimages.com/img/2009/05/10/0905100953... Podle toho tvého obrázku, bych očekával spíš něco na způsob toho druhého obrázku.Bylo tam něco takového?Pokud ne, zkusil bych kartu ještě v jiném PC a jinou kartu v tom tvém. Pokud bude blbnout i jinde a jiná v tvém ne, je prakticky jasné, že je třeba ji vyměnit.

Zkoušel jsem to třikrát a ničeho si nevšiml. Zkusím sehnat nějakou jinou a uvidíme jak to dopadne.

Pravdepodobne je ta graficka karta vadna. Uvadena generace rozhodne nema s Aero zadny problem ani s Win10. Vzhledem k tomu ze tento problem byl pozorovan i na Win7 tak je nepravdepodobne ze se jednalo o problem s ovladaci.Napis co mas za konfiguraci zbytku, co na PC delas a podle toho se navrhne cim by se to dalo nahradit v rozumne cenove hladine.

Na PC řeším klasickou kancelářskou činnost + programování/otevírání+lehká práce s PSD.Nepotřebuji žádnou super grafiku, stejně na PC nehraji hry. Co mám:4x2GB DDR3AMD Athlon II X4 630 Processor 2.80 GHz (64bit)AMD Radeon HD 5700 Series 1GBPotom nějaký to SSD a HDD.Máte nějaké doporučení na novou grafiku? Nepotřebuji nic převratného pro moji práci. Díky.

asi:R7 250 GT 740pri vhodnem vyberu konkreni karty lze pouzit az pro tri pripojene moniory. Pres DP pak moznost pripojeni jednoho 4K monitoru.

Chyba grafiky, nikoliv OS. Zkus jinou nebo integrovanou a uvidíš. Ovšem krajkonoš a jjezevec by viděli chybu zásadně ve W10!

Já použil novější ovladač na moji GK SAPPHIRE PULSE Radeon ™ RX 560 4GD5 - Radeon-Software-Adrenalin-2020-22.6.1-Win7-64Bit-June23-2022Podotknu že mám pořád Windows 7.Potíže se spuštěním hry WOT byli vyřešeny, taky se mi sekala hra Forge Of Emires, ted to běží svižně jak má.