» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 - výchozí prohlížeč

Zdravím,ve Windows 10 Pro mám jako výchozí prohlížeč Internet Explorer. Když však otevírám nějaký odkaz z mailu (používám Outlook 2010), tak to chce vždy vybrat v jakém prohlížeči má odkaz otevřít. No a i když vždycky zaškrtnu, že má vždy použít IE, tak se mě vždy po kliknutí na nějaký odkaz ptá znovu. Už je to celkem otravné.Nevíte někdo, jak to nastavit natvrdo?

Odpovědi na otázku

Mam Windows v Anglictine, tak nevim jak se uplne presne co jmenuje, ale..Start - Nastaveni - System - Defaultni Programy (predposledni moznost) - Webovy prohlizec zmen na to co chces.

To jsem právě udělal, ale stejně se mě to furt ptá

No, jsou to přeci špehounské desítky.. Desítky jsou spíše především nástrojem pro MS, nikoliv jako dobře fungující operační systém pro uživatele.. Amíci chtějí mít pod kontrolou celý svět.. a o tom ty desítky jsou.. !.. Amíkům je naprosto u pr.dele, jak se tenhle OS chová s pohledu obyčejného uživatele.. OS W10 plní úkoly, které mu zadal jeho tvůrce(MS, potažmo NSA) a to je mnohem nejdůležitější..

No a co... At videj moje fotky z dovoleny, nebo co posloucham za hudbu... Me je to fakt jedno, stejne to nikde nebude zverejneny a neni to statni tajemstvi... A stejne to dela kazda dalsi firma... Google, Apple atd.

buď rád. Aspoň sa môžeš rozhodnúť. V Androide to mám práve takto

V "Start / Nastavení / Systém / Výchozí aplikace" mám u položky "Webový prohlížeč" nastaveno "Internet Explorer".Otevřu Outlook 2010, kliknu na "Doručená pošta", v poště mám mail, ve kterém je odkaz, kliknu na odkaz a ukáže se tabulka s názvem "Jak to chcete otevřít" a v ní je: "Dál používat tuto aplikaci: Internet Explorer" dále pak "Doporučené ve Windows 10: Microsoft Edge" a dále pak "Další možnosti: najít aplikaci ve Store" úplně vespod je zaškrtávací pole: "Vždy používat tuto aplikaci" a tlačítko "OK"Zaškrtnu tedy zaškrtávací pole: "Vždy používat tuto aplikaci", označím položku: "Internet Explorer" a stisknu: "OK". Odkaz se pak otevře normálně v Internet Exploreru.Jenomže, kliknu na odkaz znovu a systém se mě opět ptá na to stejné.

Jeste zkus tohle: Start / Nastavení / Systém / Výchozí aplikaceAle neklikej na Webovy prohlizec, a na konci toho okna jsou 3 dalsi podmoznosti. Zkus tu posledni, najdi Internet Explorer, pak vyber na pravo 2. moznost a zaklikej tam vsechno.

Vyzkoušeno, ale stále to stejné

Hovadina, ani nemusíš lézt do OS. Chrome i FF se tě okamžitě ptá zda má být výchozí a mají to i v nastavení. Bez problému to akceptují i práva v OS. Něco máš špatně.

Spíš je to nekompatibilita Outlooku 2010 s desitkami. Mně to dělá taky.Ten jednoduchý dotázek, co popisuješ, umí všechny browsery. I v IE jde zapnout kontrola, je-li výchozí.

Zkus Outlook (Office) 2013, funguje mi to bez problemu.

Ten jsem používal ještě na W7, ale protože tam nešlo nastavit tmavé pozadí, tak mě z toho bolely oči, takže jsem se nakonec vrátil k Office 2010. Uvidím, až přijde Office 2016.

Pokud jde o bolest oci, tak si stahni program f.lux (https://justgetflux.com/), automaticky to meni bilou barvu na monitoru (podle casu - teplejsi/studenejsi) a je to mnohem prijemnejsi na oci.Ale Office 2013 ma moznost Dark Grey, ktera sice neni tak tmava, ale neni bila :)

Prostě jsem nechal z odkazů v Outlooku spouštět Edge. Je to příjemnější, než pořád dokola vybírat IE.

Zkus Outlook ukončit a spusť ho znovu jako správce. Pak klikni na odkaz a vyber IE. Mělo by to "držet".

V tomto, dle obrázku si to nastav, určitě to jde.http://jyxo.info/uploads/EC/ecaf4feabc9aff...

Spusť regedit, najdi klíčHKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.htmaHKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.htmlpodívej se, jestli má uvedeny nějaká data hodnota (Výchozí) - pokud ano, tak je smaž, přímo na názvu hodnoty (Výchozí) klikni [Del], potvrď odstranění hodnoty a objeví se (Hodnota není nastavena.) Pokud by nebyla žádná nastavená nebo by to s prázdnou nefungovalo, zadej do údaje hodnoty (Výchozí) data "htmlfile" - bez uvozovek, stejné pro klíč .htm i .html .Vyzkoušej, jedno z toho by mělo zabrat.Před zásahem do registru si ve vlastním zájmu proveď zálohu alespoň upravovaného klíče!

Ahoj.Ani tento zápis do registru nezafungoval. Neustále otravná hláska.Už mě to fakt s..e

Ahoj.Tak se mi to podařilo, není to žádná věda. Ale úplně jsem opomněl nastavení v ovládacích panelech, že ve W10 existují. V programech - Výchozí programy a nabídka Výchozí nastavení počítače a přístupu k programům.