» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 - Počítač nenaběhl správně (0xc000007b)

Ahojte, před rokem jsem jsi přeinstaloval svůj stolní PC. Na jednou se začala objevovat chyba při startu Windows"Počítač se nepodařilo spustit správně" a kod chyby '0xc000007b', našel jsem že tento kod chyby je s DirectX. To bude asi nějaká blbost, protože já ten počítač ani nespusím, a když tam dám instalační medium a dám "Opravit spuštění" tak mi to po chvíli napíše že "Počítač se nepodařilo opravit". Jak jsem psal, začalo to tak před 2 měsícema, ale vždycky se to po chvíli rozjelo (těmi sw opravami), ale teď už to dělám v poctatě 3tí den a nic. Přeinstalaci neberu jako řešení ( i když nervy mám taky jenom jedny ). Něco podobného jsem tady četl od "Jakub", tam mu poradili právě přeinstalaci. Nevím jak bych tento problém lépe popsal, jediného čeho se dá chytit je číslo té chyby + ještě se tam odkazuje na nějaké txt soubor, ale v něm nic není co by se dalo vyhledat jak to opravit. (pouze nějaký log a chyba že má problém s ovladačema ale nepíše s jakýma a jaký problém má)Setkali jste se s tímhle?? Může to být HW chyba?Windows 10 mám na SSD disku Samsung 120GB + mám ještě 3.5'' disk s daty ale ten jsem teďka odpojil.Možná může být ještě vodítko, když to naběhlo, řekl jsem si že udělám defrakmentaci toho 3.5'' disku a u toho SDD tam byla chyba, že disk je potřba opravit, ale defrakmentaci jsem nedělal.Je na to nějaké řešení? Kromě již několikrát zmíněné přeinstalace?Díky za odpovědi a odbornou pomoc.

Odpovědi na otázku

Přeinstaluj.Netuším co tu řešíš.Pokud se inst. nepodaří teprve potom lze řešit hardwarový problém.

Jasně že je řešení. Pro začátek čistá instalace. Pak uvidíš, jestli to jede. PrasatkoPee

Děkuji za názor. Asi mi stejně nic jinýho nezbývá. :)

Nesdělil jsi verzi BIOSu MB ani typ a verzi firmware SSD.Typický OOO:"přeinstalace" = univerzální řešení BFU na všechny hw/sw závady. Co s tím?Reaguj na chyby, které Ti hlásí OS:"disk je potřeba opravit"Postup:1) Admin konzole cmdchkdsk C: /F /R /B /V /XEnteraEnter2) Restart OS.Kontrola a oprava NTFS ve zdravém SSD trvá jen pár minut.Pokud se prodlouží na hodiny, je SSD:a/ neaktuální;b/ vadný.Co s tím teď?Ověř/ nastav:1) FastBoot v BIOSu na Disabled2) Zakaž FastBoot z Admin konzole cmd ve W10 včetně veškerých úsporných režimu SSD :powercfg -h off3) Zkontroluj v Plánovači, zda není povolená automatická defragmetace SSD (= likvidace).4) Zjisti typ SSD a verzi firmware.Nejlépe v originálním sw výrobce:Samsung Magicianhttp://www.samsung.com/semiconductor/minisite/ss... 5) Flashuj na aktuální verzi firmware.Samozřejmě bezpečně pod UPS.Pokud postup nezvládneš:svěř to odborníkovi.

Milanr1: paráda dík, moc za řešení. Neřešil jsem to protože SSD se nesmí defrakmentovat tak sem si říkal, že ten "UltraDefrag" takhle třeba kouká na SSDčka... No tak sem se spletl, díky za nápad, vyzkouším večer. A dám vědět

NO musím podotknout, že toho "disk se musí opravit" sem si všiml náhodou a operační systém mě na to neupozornil, nic méně PC ani nepustím, ale zkoušel jsem přes příkazovou řádku aspoň ten chckdsk, nepomohlo.

Přestaň fantazírovat a přeinstaluj.

Neznáš nějaký nástroj na opravu NTFS ale LiveCD?Protože já se do pc nedostanu jinak.Mám tady program hirens boot, ale nenašel jsem tam nic co by mi pomohlo, ale možná sem špatně hledal.

hirens > WindowsMiniXP > CMD > chkdsk X: /f /r

To je to samé jako, udělat si instalační medium s Windows 10 a nabootovat > opravit > Příkazový řádekTo jsem zkoušel včera.Ale děkuji za odpověď

A výsledek? Našel chkdsk chyby - opravil je?

ne, jak jsem psal výše, nezabralo to ani se neobjevila nějaká chyba, ale pro jistotu to můžu zkusit taky, třeba ten windows10 nástroj je uplně na 2 věci, kdo ví co se tam teď odehrává.Nevim už kde hledat chybu (kromě ovladačů HW - to jsem nezkoušel ale taky nevím jak to prověřit).Jak jsem psal, zkoušel jsem pustit i Nouzový režim, ale ani ten nenaběhl, podle mě ho ani nedokázal ten WIN10 pustit.Nabootoval jsem instalační DVD dal jsem tam "Nastavení spuštění" a po restartu si to vyžádalo abych zmačknul klávesu 1-9 - předpokládám že to je F* a když jsem zmačknul F4 což by měla být klávesa na Nouzový reežim, začalo to opravovat spuštění windows ale nepřeplo mě to do nouzovýho režimu... tak asi rozbité Win10, nevim

Najdi si jak se spouští NR - neumíš to!

Neřekl bychhttps://servis.eset.cz/knowledgebase/article/Vie... dělám to přesně takhle: problém je v tom restarování, nerestartuje se, a nenaběhne nouzový režim

Ten návod popisuje jak se dostat do NR z funkčních, běžících Win....

Ještě jsem našel, že se musí přepnout něco v BIOSu a pak F8 (nebo shift f8)

Mas legalni Windows?

ano, Windows 10 Pro

Nabootuj Linux Mint z USB zálohuj si dáta na externý disk a urob čistú inštaláciu s formátom systémového disku s týmto len strácaš čas...

tak jsem to ještě zkoušel tím HirensBoot a kašlu na to.Přeinstaluju to. A disktem to teda asi není, spíše jsou rozto... víte rozco.. Win10.Děkuji všem za pomoc. Kdyby vás něco napadlo, sem s tím ;)