» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 - aktivace na novém HW

Zdravím všechny,mám následující problém.Kupoval jsem onehdá Windows 8 (ne OEM licenci), loni jsem upgradoval na Windows 10, aktivoval, pohoda.V pátek mi dorazil nový počítač a věděl jsem, že bude problém s aktivací, že Win 10 jsou vázány na hardware. Samozřejmě nešli aktivovat, to bylo očekáváné. Ale na internetu jsem se dočetl, že v teď vyšlém Anniversary update je v nastavení - aktivace možnost změnit hardware, na který má být licence navázána, tak jsem tedy update provedl.Člověk klikne na ikonku "Odstranit potíže" - "Mám nový hardware" - otevře se okno, které má načíst login na Microsoft account a poté odsouhlasit změnu hardwaru(zde jsou screenshoty, jak to má vypadat - http://www.windowscentral.com/how-re-activate-windows-1... )Jenomže login screen se neotevře, napíše to, že servery Microsoftu jsou právě nedostupné, ať to člověk zkusí za chvilku.Zkouším to průběžně od pátku a stále stejné.Má s tím někdo zkušenosti případně dá se to změnit někde jinde? Někde na webu Microsoftu apod.? Mě se to dohledat nepodařilo.Moc díky předem.

Odpovědi na otázku

Tak já jsem někde dozvěděl, že upgrade zdarma pokračuje vesele dále i po 29.07.2016.. Prý má uživatel někde odkliknout či odsouhlasit, že např. používá lupu pro zhoršení zraku, aniž by musel dokazovat, jde o člověka s průkazem ZTP.. načež prý budou desítky automaticky aktivovaný.. Jo, už to mám.. zde jsem to slyšel.. http://www.zive.cz/clanky/tyden-zive-windows... Tak kde je problém..??? Lupa vede..

No to je trochu jiný problém, co popisuje. Aktivovat nejdou moje Widle, protože je ta licence vázaná na jiný (starší) počítač. A ten dialog, který by to měl napravovat, se neotevře, hlásí to, že servery MS nejsou dostupné, jak jsem psal, zajímal jsem se o to, zda někdo nezná jiný kanál, kudy aktivovat.

Na novom pocitaci vyber aktivaciu cez telefon a nasleduj instrukcie.Malo by to ist aktivovat, napriek tomu, ze je to samozrejme porusenie licencnych ujednani...