» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win10 využití RAM

Dobrý den, mám takový menší problém. Můj Win10 x64, který vždy si bere max. do 2 Gb RAM, zničehonic začal posledních několik dní využívat 8-16 Gb RAM (mám 16 Gb). Teď kdykoliv zapnu počítač, okamžitě využívá 50% RAM. Vůbec netuším, čím by to mohlo být způsobeno, správce úloh neukazuje žádný proces, který by tak velkou paměť využíval, na viry jsem PC kontroloval, taky nic. Poprosil bych o rádu.

Odpovědi na otázku

A nejake skutecne potize? Kdyz pustite nejakou tu aplikaci, tak ma malo pameti? Nebo funguje zcela normalne?

Ne, i když občas když začne zničehonic využívat 16 Gb RAM tak se vše laguje a nejde téměř nic dělat.

Tak radeji jeste nejakych 16 G prikup, kdyby zustal Otesanek pri chuti

To není vtipné, čekal jsem nějaké inteligentní odpovědí, ale asi nemá cenu se spoléhat na českou poradnu.

Supr odpoved. Takova jednoznacna. Hned vime, jak se veci maji. :o))))))Ted jde jen o to, zda mate v systemu nejaky zatim neobjeveny malware (ikdyz on temer zadny nepracuje takto), nebo zda mate z nejakeho duvodu rozstelovany OS. jsou i jine mozne priciny, ale mnohem mene pravdepodobne.Kdyz koukate do toho Spravce uloh, mate zapnute Zobrazit procesy vsech uzivatelu?

Ano, a žádný se ani trochu neblíží ke 2 Gb natož k 8 Gb.

2 Gb = 256 MB, 8 Gb = 1 GB. To zase tak moc není a nebo neumíš jednotky (1 B = 8 b).

OMG, samozřejmě, že myslím bajt ne bit. Když jsi hloupý a nerozumíš tomu tak to je Tvůj problém.

Zde mas studijni material: https://cs.wikipedia.org/wiki/Bajt

OMG, tahle poradna stojí za nic.

Tak se podívrj do správce úloh co tu paměť zaplňuje.

Ty pises bity, myslis tym bajty a ten hlupy je on

Zapni si Sledování prostředků. Tam zjistíš více detailů. ☺