Win 7 professional - nelze nakonfigurovat instalaci s HDD

win 7 professional - nelze nakonfigurovat instalaci s HDDzdravím,koupil jsem z bazáče notas s win7, který jsem po spuštění nakonfiguroval jako pro nového uživatele. vyměnil jsem si disk za svůj ssd se svým OS, ale ntb potřebuji ted vrátit s původním HDD. při vrácení hdd a spuštění pc mi pc zahlásil chybějící partition, hdd jsem vytáhl a odstranil veškeré partition a rád bych nainstaloval zpět původní OS win 7. jenže pc mi v poslední fázi instalace win zahlásí :Instalační program systému Windows nemůže nakonfigurovat systém Windows pro fungování s hardwarem tohoto počítače.- mám oficiální licenční kod a rád bych proved pouze čistou instalaci win 7.někde jsem četl, že někde win mohou být pouze předaktivované a proto nelze tuto instalaci na některá pc dokončit - vyzkoušel jsem již více verzi win 7 a nic- instaluji z boot usb- má s tím co dočinění nastavení hdd v biosu, jestli je na AHCI nebo IDE?ntb dell latitude 5430 (vyrobní číslo později) hdd -HGST - SEP-13 - 27K500-500, HTS725050A7E630 - 500GBdíky za rady

Odpovědi na otázku

Třeba ten krám nepodporuje 64bit OS. Zkus 32bit instalačku.

zapomněl jsem zmínit - předtím tam uplně normálně běžela 64 - sp1. chci ji tam dát pouze zpět

Není tedy důvod proč by to nemělo jít - pokud je instalačka ověřená a bootovací medium správně připraveno.

nejde mi to do hlavy, odstranil jsem oddíly a udělal z něj jeden čistý disk - jestli třeba pc není nějak nastaven na verzi biosu s verzí win7 (předaktivovaná vs originál) je možný, že tam cpu předaktivovanou. originál musím zkusit odpoledne

Napadá mne, není v biosu/UEFI zapnutý Secure boot?

to netuším, musím prověřit doma, lze ho vypnout? je lepší ho vypnout a jaký to bude mít důsledky?