» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win 7 - problem s ikonami

pozdravujem vospolok, chcem sa spytat ci mi viete niekto povedat ze preco ked mam dlhsie zapnuty pc (cca po 8mich hodinach) mi robi na ploche taka vec, ze ked vymazem stade nieco tak ta ikona tam je a ked dam aktualizovat tak zmizne. resp. opacne-ked nieco ulozim na plochu musim dat aktualizovat aby sa mi to tam zjavilo. musim rstarnut pc aby to prestalo robit. proste ked win bezi dlhsie. neviete preco to robi?

Odpovědi na otázku

Nabořený OS, navíc na plochu vždy dávat pouze odkazy (SW v nouzi i složky / adresáře) nikdy data, plocha je pouze složka v systému! Cokoliv se s ním stane, může odnést i tato složka.> Jak dlouho to dělá? Kdy to začalo? Vir, aktualizace, instalace nějakého SW? Poku dne dlouho, volil bych bod obnovy.

to mi robi odjakziva, i ked ho nanovo instalnem, tak to robi... len ma napadlo ze sa opytam, kedze na inych pc som to nevidel robit a mohli byt zapnute aj tyzden...

Odkud máš stažené ISO systému? Máš systém aktualizovaný? Je systém legální?Většinou na toto pomáhá opravná pomůcka SFC /SCANNOW :) . (Start - do pole pro vyhledávání naťukej CMD - klikni na něj pravým tlačítkem a vyber Spustit jako správce - do otevřeného CMD napiš SFC /SCANNOW a vše potvrď enterem) . Po restartu už by mělo být vše OK, tedy za předpokladu že máš systém aktualizovaný všemi důležitými aktualizacemi, jelikož co vím, tak se některé ikon na ploše týkaly.

aktualizacie nedavam ziadne mam tam len SP1. skusil som 2x v zivote aktualizacie, akonahle sa nainstalovali, v prvom pripade pc siel pomaly ako stara sunka, a v druhom pc uz nenabehol vobec... takze viac som si povedal ze stacilo s aktualizaciami. win je cisty,ziadny upravovany, proste cista OEM instalacka.

Ak je OEM W7 SP1 z Recovery oddielu pevného disku, potom máš výhradne HW problém. (RAM, HDD) Jedine je možné, ak máš rootkit alebo škodlivý kód na tomto Recovery oddiele.Aktualizácie W7 nie sú na vine v prípade ikon (zástupcami na ploche) alebo s inými súbormi, ktoré si cpeš na plochu. Zahoď svoj HW šunt lebo lamentuješ, ako Július Fučík pod šibenicou. Stiahni si ISO W10 a inštaluj desinu na systémový oddiel, ale sprav si najprv cestou WinPE bitovú zálohu W7 niekam bokom. Klasicky, vo WinRar, rozbaľ ISO W10 a klikni pod grafickým prostredím OS W7 na Setup.exe. Budeš vyzvaný. Nezachovávaj osobné nastavenia ani tvoj bordel z W7. Po troch reštartoch PC máš čistú W10. Nemeň veľkosť systémových oddielov, prídeš o bitovú zálohu W7 !!!

HW problem to nieje urcite. mal som stary pc, kupil novy,pouzil rovnaky win a robi to iste... cize HW som vylucil ako prvy. bude to nieco v SW. ale co?

Píšem s návodom o inštalácii W10 z ISO, jedine potom vylúčiš HW konflikt. Ak ti W10 bude kolidovať s HW, nebude náhodou kompatibilná, vrátiš sa k W7 z bitovej zálohy. Už si to mohlo mať podľa návodu zožraté aj s naviakom, stiahnuť ISO W10, rozbaliť ISO pod WinRar, klik na Setup.exe - "nezachovať osobné nastavenia" a po cca 30 min. máš pred sebou W10 k testovaniu HW.

Tak vidíš, to bude tím. SP1 pro Windows 7 vyšel 2 roky po vydání (2011) . Za těch 5 let se opravila další hromada chyb, jak už bezpečnostních, tak právě i systémových včetně ikon na ploše.Takže problém je v neaktualizovaném systému.

To určite nebude tým, že po SP1 si nestiahol nejaké kritické či iné blbé záplaty.Lebo: W7 so SP1 úplne stačí v plnom výkone pracovať aj bez akýchkoľvek ostatných záplat. Mám toto svoje objektívne tvrdenie na 100% verifikované v praxi. (Beztak 95% záplat tvorí nepotrebný balast).

problém s iconcache ak sa jedná o zástupcov na ploche. Zaplnená RAM, CPU, nedostatočné práva a ostatný bordel v systéme prípadne HW konflikt. http://www.winability.com/repair-windows-desktop-ic...