» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win 10 : z admin. účtu se stal běžný a nelze to vrátit ?

Nastavoval jsem si Win 10, konkrétně tento bod: http://www.zive.cz/clanky/10-nejcastejsich-p... přihlášený jsem byl místním účtem jako admin, ale najednou se systém chová, jakoby už nebyl účet administrátorský ( vždy, když se pokusím udělat nějaký krok jako správce, např. spustit program jako správce , vyskočí upozornění Advanced User Accounts Control Panel a otázka: Chcete této aplikaci povolit, aby prováděla na vašem zařízení změny ? ).Jenže se nabízí pouze odpověď NE, nikoliv ano.A stejným způsobem se nemohu dostat ani k nastavení účtů. Zkoušel jsem se přihlásit místo místního účtu i účtem Microsoft, ale pořád stejné. Zkrátka nemám šanci z běžného účtu opět udělat administrátorský a počítač se chová, jakoby ani žádný administrátorský účet nebyl, resp. nemohu se do něho přepnout.Co s tím ?

Odpovědi na otázku

Pokud máš nainstalovanou edici Pro, můžeš v gpedit.msc povolit účet built-in administrator. Pak se do něj přihlásíš a můžeš snadno upravit vlastnosti ostatních účtů,ten svůj si změnit zase na administrátorský.Pokud máš edici home, máš smůlu - obnově ze zdravé zálohy nebo reinstalaci se nevyhneš. Ještě můžeš zkusit použít bod obnovy (pokud existuje).

V Home může vyvolat sysprep, který běží jako administrátor nebo to půjde ve stavu nouze.

Tomu sám nemôžeš veriť. Zmenou zaklikaní fajok sa nič obdobné nepokazí pri W10 ani ostatných edíciách. Mám sto krát odskúšané. V Núdzovom režime si zmeň prístupové práva ku komplet oddielu C:\. Tiež oddielu nastav okrem users, everyone, system, administrators aj full pre nt service\trustedinstaller

nevím, prostě jsem postupoval podle kapitol toho článku a najednou se notebook kousl a po restartu už jsem neměl admin práva.Nicméně teď jsem dal obnovení ( refresh ) systému a problém zůstává, pořád nemám admin práva.P.S: tak už jsem to vyřešil po najetí do nouzového režimu, kde končně šlo použít NETPLWIZ a přiřadit účtu administrátorská práva ....Díky všem za pomoc .