» Poradna » Programy

Wifi traffic monitor

Dobrý den,
Znáte nějaký SW, kterým lze monitorovat wifi traffic a popřípadě jej spravovat?
Konkrétně když jsem připojen do wifi sítě, tak abych vidět, kdo (podle IP či MAC) a kolik odesílá. Programy typu wireshark nechci - nepožaduji odhytávání packetů.
Dále jestli lze upravovat rychlost traffic na jiných PC. Popřípadě jim nějak omezit tu rychlost.
Děkuji

Odpovědi na otázku

Tento program ale monitoruje pouze traffic, který jde přez mou NIC. Samozřejmě lze omezit rychlosti, ale pouze v komunikaci se mnou a cizím počítačem. Já potřebuji omezit komunikaci mezi cizím PC a routerem.

Komunikacia sa obmedzuje vzdy na spolocnom prvku siete, cize routri. Nikdy nie na klientskych pocitacoch. Spolocnych prvkov siete (sieti) moze byt viac, podla narocnosti topologie siete.
Program "The Dude!" by mohol pomoct a routre (switch/routre) ktore poskytuju statistiky cez SNMP napr. Mikrotik.