» Poradna » Mobily

Wifi na mobilu

Ahojky,mám dotaz, všude mi wifi na mobilu jede bez problémů (doma, ve škole), ale v práci mě to hlásí, že je připojená, ale když najedu na jakoukoliv stránku, tak nereaguje a na messengeru mě to hlásí, že to čeká na síť. Všem ostatním v práci wifi jede, ale mně ne, jede mi např. 2 dny v týdnu a pak 3 týdny mi nejede. Děkuji za rady

Odpovědi na otázku

Nemáš náhodou na mobilu natavené Wi-Fi prostředí (country) USA? Tam totiž používají kanály 1-11, kdežto v ČR se používá kanál 1-13. To by odpovídalo tomu, proč někdy to jde a někdy ne, podle toho, na jaký kanál se naladí vaše firemní ÁPéčko.

To by mu mobil neukazoval, že je připojený

Pak může být problém s přidělováním IP adresy z DHCP serveru, dost často to některé telefony dělají.

Obratil by som sa na spravcu IT vo firme.