» Poradna » Počítačové sítě

WIFI - vypadává na tabletu

Zdravím ,pořidil jsem si tablet lenovo ( android 4.4 ) a neustále se odpojuje od mé domácí wifi síťě.Na stejné wifi normálně fungují jiná zařízení.Tablet testován na jiné wifi a vše OK.Indikátor wifi ukazuje připojeno a plný signál, ale internet nejde.Po restartu routeru funguje tak 5 minut.Zkusil jsem změnit následující na routeru bez úspěchu : -nastavený kanál wifi na CH2 ( zakázáno automatické přiřazování ) - kanál nevyužívá jiná síť v mém dosahu-manuálně přiřazená IP k MAC adrese tabletu-změněno zabezpečení WPA2-PSK na WPA-PSK Máte prosím nějakou radu ?DěkujiTomáš

Odpovědi na otázku

Vypni na routri "Short Guard Interval" ak pouzivas 11n.Odpaja sa to presne v nejakom intervale, alebo nahodne ?

děkuji za reakci .. odpojuje se spíš náhodně .. kde prosím přibližně najdu nastavení SHORT GUARD na Zyxelu ? ..Díky mocT.

Ja by som hladal v rozsirenych mozostiach pre wifi. Preskumaj vsetko co sa tyka wifi, snad to tam najdes, pretozie niektore nove Asus routre, toto dost dolezite nastavenie ani nemaju v ponuke web konfiguracie.

pohledám .. našel jsem že mám 802.11 mode nastaveno na 802.11b+g+n je to v pořádku ? nebo mám změnit na 802.11n ?

Zatial to nechaj na 802.11b+g+n

tak jsem nenašel short guard v nastavení ani třeba nějakou zkratku tomu odpovídající nemáte prosím ještě nějaký nápad ?T.

Pokial by som sa mal na to blizsie pozriet potreboval by som presne vediet co to mas za router. Typove oznacenie, pripadne mozes rovno hodit odkaz na manual.

Prosím prosím , mrkněte do manuálu v odkazu nížemodem je P-660HN-T3Ahttps://www.o2.cz/_pub/3e/4c/43/254969_5604... Díky moc

Naozaj tam nieje volba Short guard interval. Da sa to nasimulovat ak to prepnes na mod 802.11b+g. Vyskusaj to otestovat v tomto nastaveni a napis ci to pada tak isto, alebo menej.Hodnoty podla bodu 7.2.5 by si mal mat nastavene rovnako ako v manuale (okrem toho modu 802.11)V mode 802.11b+g+n je dolezite mat zapnute QoS.Podla bodu 7.3 preskumaj ci mas vypnute dalsie siete.

děkuji moc, prostoduju a vyzkouším ..

Dobrý deň už nejakú dobu sa mi stále odpája wifi na tablete Lenovo.
Raz ide a po dlhšej dobe sa opäť vypne na určitú dobu. Pomohli by ste mi