» Poradna » Počítačové sítě

Wi-Fi a mobil

Poprosil bych zkušenější o radu. Mám potíže s fungováním wifi na telefonu Asus ZenFone GO a routerem D-Link DIR 615. Telefon síť vidí, připojí se k ní, ovšem internet funguje vždy jen chvíli. Router má nastaveno WPA-2. Rád bych toto zachoval, protože ostatní zařízení, které se připojují fungují v pohodě. Bez zabezpečení jsem router zatím s mobilem nezkoušel. Změna kanálu pomůže, ale opět zase jen na chvíli. Mohu požádat, kde hledat chybu? Firmware routeru je aktuální. Děkuji za ochotu poradit.

Odpovědi na otázku

Ak zmena kanalu pomoze, ale len na chvilu moze byt problem s rusenim a nastavenim kanalu na "Auto" a to aj na routroch v tvojom okoli.

Tak asi bude chyba v nastaveniach telefonu, ked inak to funguje na iných zaraideniach.Sksu vypnut roaming wifiny...

Este by to ukazalo na nenastaveny telefon - ze si zacen stahovat aktualizacie ako blazon az sa zamrzne.takze daj vypat aktualizacie a vyskusaj ak tak potom aktulaizacie povol postupne jednu za druhou

Roaming nefunguje na susedov router ak mame zapnute sifrovanie...

Co by nie ak je to dokazene.

Jak to ma zaple tak to nemsui fungovat ale moze kazdit spojenie, podobne ako tie aktualizacie. A potom kym to bezi by mal skontrolovat silu signalu.A konecne co on povazuje ze po chili to uz nejde? To je odpojenie alebo slaby signal alebo co?

Odpojené to není. Stále připojeno. Můžu sedět půl metru od routeru, mám plný signál, ale stránky nenačte... Nebo např. u hry, nenapíše to, že nejsem připojený k internetu, ale hra se jakoby načítá donekonečna.

Signal moze byt silny, alebo aj slaby. Podstatne je aby bol kvalitny. To znamena, ze v prenose dat moze byt len urcite minimalne mnozstvo chyb, ktore vie system opravit. Ak je vacsie, tak sa to seka, odpaja sa to, stranky sa nacitaju dlho, alebo vobec a podobne hefty. Je dost mozne, ze ten mobil je citlivy (ma dobry dosah). Nevyhodou takychto mobilov je, ze su o hodne citlivejsie na chyby v prenose dat. Kedze wifi ma dve strany je potrebne vediet na ktorej strane je velka chybovost. Moze byt na strane AP, alebo na strane mobilu. Bohuzial toto bez nejakych zvlast k tomu urcenych programov nieje mozne zistit. Uzivatel je odkazany len na laborovanie s polohou routra, telefonu, skusanie roznych nastaveni na routri naslepo. Mono pomoze, mozno nie a tak podobne.

Je to rodinný dům, o ostatních sitích v okolí nevím, musím zjistit. Aktualizacema to není. Roaming wifi...nic takového v mobilu nemůžu najít. Doma mě telefon na jiném routeru jede ihned, bez jediného problému.

A jiný telefon na tomto routeru??

No co vím, tak dceři jede Lenovo K5 Vibe úplně v pohodě.

Treba to bude stacit jen vycistit.https://play.google.com/store/apps/details