» Poradna » O Živě.cz

Weby Živě atd.

Páni redaktoři,v poslední době, pár dní, mám polovinu článků na živě.cz z VTM. Mám VTM moc rád, pravidelně čtu, ale když jdu na živě.cz, chci číst živě.Měli byste se zamyslet nad strukturou svých webů. Už jsem si zvykl, že pravidelně kopírujete navzájem články mobilmanie a živě, ale to teď bude i VTM? Pomalu se z toho stává jedna stránka běžící na X doménách, jen tím otrávíte čtenáře. Kdo chce jít na VTM, jde na VTM, kdo na živě, chce číst články na živě a obzvláště tím paradoxně komplikujete život těm, kdo by chtěl těch vašich webů číst víc, to samé vidím na několika, ale ne uplně, takže stejně musim jít i na druhý. Co je moc to je příliš.

Odpovědi na otázku

Souhlas, už je zde více článků z jiných webů než zive.cz :D .VTM.czMobilmania.czKomerční článekE15.czzive.czDoupe.czConnect.czDigiarena.czzive.czMobilmania.czA pořád dokola. Také jsem si toho všimnul.

Zapomněl jsi na kozy a zadky z blesku/sportrevue. V brzké době očekávám přechod na íče, přecejen kozy a zadky jsou docela málo.

A ještě jsem zapomněl na zive.sk , které zde také občas zableskne s recenzí nějakého notebooku .

To nevadí žes zapoměl na zive.sk, některé weby jsi tam v zápalu grafomanství uvedl dvakrát, tak se to ztratí

Asi myslíš tu reklamu na gumárenský průmysl?

ex-šéfredaktor Živě.cz |  | Microsoft Windows 10 Chrome 55.0.2883.87

Živě.cz má stále stejně svého obsahu. „Mám polovinu článků na živě.cz z VTM“ je přehnané a nepravdivé tvrzení, tedy za předpokladu, že si stránku nějak nemodifikujete sám. Je fakt, že VTM jsme tento týden nově spustili, a tak na něj chceme upozornit, tudíž do vydání zařazujeme článků více. Ale jen přibližně každý čtvrtý článek.VTM je nově pod Živě.cz. Pod stejnou doménou, ve stejném designu, jen logo a barva se při načtení stránky prohodí, aby bylo zřejmé, v jaké tematické části se čtenář nachází. Podobně to funguje s podkategorií Connect. Články připravujeme v jedné administraci a vždy jen zaškrtneme, kde se má dané téma zobrazit. Jak se rozšiřuje záběr IT firem, rozšiřovali jsme se tématy i my. Běžně jsme psali o chytrých autech, dronech, robotech atp. Tato témata budeme nově vydávat pod hlavičkou VTM, nicméně na titulce Živě.cz budou stále viditelná. Psali bychom i nich na Živě tak jako tak. Pokud ale navštívíte přímo VTM, najdete zde další články z oblasti přírodních věd, vesmíru atp. Takové na titulce Živě.cz nechávat nebudeme, tedy jen výjimečně u obzvlášť zajímavých témat. Co se týče linkování na jiné weby, s ním to myslím nijak nepřeháníme. Jsou to maximálně dva prolinky denně, většinou jen jeden, často žádný. Ale ano, objevují se pravidelně, pomáháme si tak navzájem s kolegy z ostatních redakcí. Snažíme se vždy přitom najít takové téma, které by mohlo cílovou skupinu zaujmout. A ano, jednou týdně je to i odkaz na SportRevue, protože sociodemografické složení čtenářů se Živě.cz je docela podobné. Je přitom vidět, že nemálo čtenářům se trefíme do vkusu - věřte, že kdyby se na ten odkaz neklikalo, tak jím nebudeme zabírat cenné místo na titulní straně Živě.

Dobrý den,předně díky za odpověď, aspoň něco, nicméně s Vámi souhlasit nemůžu. Schválně jsem si to hodil do excelu a momentálně to vypadalo na homepage a prvních pár odkazů dále takto:Živě.cz - 16 článkůVTM - 13 článkůDoupě - 2 článkyComputer - 1 článekTakže to máme přesně 50% živě. Nemám nic proti tomu pokud byste to dávali do toho pravého sloupce s novinkama a krátkým popisem, ale ne jako hlavní článek do hlavního streamu na homepage. Klidně si dávejte odkazy na své weby, to je normální, ale víc bych je oddělil od obsahu živě. Proto tam ty panely napravo jsou, třeba by to mohlo nahradit ten Blesk.cz...

Jestli mi nevěříte, živě nijak modifikované nemám, tady je ukázka:http://i65.tinypic.com/2n1cpad.png

To máš za to, že blokuješ reklamu. Hovado nevděčný!

Asi blbá otázka, ale ... co se to tady řeší vlastně?

Nemáš to jedno? Prostě něco napiš. Já taky napsal co mě napadlo. Já tu napravo viděl kozy tak jsem začal psát o kozách. A taky netuším co se tu řeší.

Já na titulce v hlavních zprávách vidím zadel s pomerančovou kůží.

Dobře. To bude asi nejlepší. Ale uznej že to musí být něco napínavého, nebo přinejmenším fatálního, když se probudili hned dva "týpci" z redakce a sešli z hradu dolů mezi plebs kterému velkoryse poskytují prostor k tomu, aby řešil veskrze kraviny?

Myslíš oficiálně, ne? No tak jako dělat něco musí a zklidnění nějakého horkokrevného plebejce je jejich náplní práce. Dyť za ním vidí prašule.Jo, řeší se tu kraviny, kdyby se tu aspoň řešil ty kraviny, co teď řeším já Čerpám vědomosti jak se mažou packages, metro apps a ovladače (i ty výchozí) z instalačky windows, už jsem našel dostatek informací, teď ale nějak vyfiltrovat co není potřeba, když na tu filtraci je toho hodně A někdy nevím jak se mám rozhodnout, třeba mazat cortanu se search2 nebo ne?

Aha? A ten g.e.n.i.u.s. cos mu posledně tak urputně pomáhal zprovoznit ten jeho hnusný a zbytečný web, na který se stávající provozovatel hostingu nemohl dívat, tak mu ho zaříznul, ten by ti s tím nepomohl? On se taky ze všeho nejraději nimrá v nesmyslech, tak by to pro něj mohla být výzva ne?

Já si s tím nějak poradím sám Normálně jsem tu (Komár):http://www.viry.cz/satan-vyrob-si-svoji-havet/napsal návod jak vydělat miliony s tím, že s tím i pomůžu zdarma, a nikdo nemá zájem. Jsem myslel, že peněz není nikdy dost.

Teda ne Komár, ale Krtek

Hm, upřímně řečeno, ani se nedivím že to nikoho nezajímá Ale i tak ti držím palec.

+ 111

CZECH NEWS CENTER |  | Microsoft Windows 7 Chrome 55.0.2883.87

To se mi nějak nezdá. Teď, hodinu po vašem příspěvku, se dívám na homepage a:Živě 17VTM 7Connect 3Doupě 1MM 1A Živě a Connect jsou počítače, to můžeme klidně sčítat.David nenapsal důležitou věc: VTM nenahrazuje Živě, článků o počítačích nevychází méně než dřív. Jen jsme k nim přidali další. Asi to podobně zůstane i dál, i když možná v odlišné míře, protože teď hodně měříme a testujeme. Na co se kliká, o co je zájem, o co není. Tomu budeme přizpůsobovat obsah.Protože je článků už hodně, třeba nás někdy v budoucnu čeká i behaviorální cílení. S ním bychom mohli čtenářům předkládat témata podle toho, co je zajímá, co čtou.

Ono to v tom případě spíš směřuje k nějakému centrálnímu portálu, kde bych měl stránku rozdělenou a třeba nějaké boxy pro jednotlivé stránky, nebo bych to dal do toho pravého sloupce. Místo blesku... To mi opravdu přijde jako uploně k ničemu, kdo chce Blesk číst, jde na blesk, ne na živě, aby se tam proklikal. Článků máte dost, tim spíš se to tímto znepřehledňuje.

CZECH NEWS CENTER |  | Microsoft Windows 7 Chrome 55.0.2883.87

Ano, k centrálnímu portálu Živě Jednou z variant je udělat ještě samostatnou podstránku jen na počítače, ale ještě uvidíme. Zatím se nám zdá, že je to ještě snesitelné všechno pohromadě ve výpisu pod sebou.Divil byste se, jak se ze Živě na box s Bleskem kliká :)

Marku, já se Vám přiznávám! Dáváte tam takové clickbaity, že jim nelze odolat a musím na ně klikat od rána do večera a nic jiného nemyslím.Ne, teď vážně, nelíbí se mi interní inzerce (nevzpomenu si na správný termín) - napravo bývají odkazy na solidní články, které zdánlivě směřují na E15, jenomže po prvním odstavci končí větou „Pokračování na Blesk.cz“.

Se s tím smiř, že takováto vlákna mají největší návštěvnost členů redakce.

Teď koukám, že jste inovovalihttp://www.mobilmania.cz/katalogdo nového vzhledu alá W10Už jste si zkusili něco vyhledat podle zadaných parametrů ?Asi ne, jinak byste ten paskvil nepustili do světa.Jednak to neumí hledat a jednak mi to nabídlo 3 stránky výsledků. Když jsem šel na druhou stranu tak tam nic nebylo.Po návratu zpět na první stranu tam nebylo taky nic.Už mě nebaví neustale vyplňovat parametry, abych dostal nesmysly.To si zajdu na Czc.cz kde bude výběr rychlejší.

CZECH NEWS CENTER |  | Microsoft Windows 7 Chrome 55.0.2883.87

Ano, zkusili jsme to. Mohl byste prosím napsat URL adresu filtru, který jste nastavil? Při našich testech nám vše fungovalo, ani teď nemám problém, za tři týdny jsme k vyhledávání podle parametrů nedostali ani jednu připomínku. Bez podrobností nedokážu problém vyřešit.

Tak si zkuste vyhledat cena max. 5000max. úhlopříčka 4.9"podpora 4G (LTE) anomin. uživatelská paměť (MB) 16000min. operační paměť RAM (MB) 2000min. kapacita baterie (mAh) 3000 potom zkuste 3500Prohlídněte si jednotlivé telefony, zda opravdu odpovídají zadaným parametrům, můžete zkusit i poupravit podmínky ve vyhledávání, třeba na 5".Dále, u uživatelské paměti a RAM je údaj nesmyslně zadán v MB a ne v GB (chápu, je to kvůli starým telefonům), úhlopříčka displeje musí být napsána ve formátu 5.2 nikoliv 5,2 s čárkou.To že se mi ve výběru 4,9 "objeví telefony s úhlopříčkou 5,5" mě nepřekvapuje, pokud ale zadám např. 5" a chybí tam třeba Huawei Y6 Pro a Huawei Y6 II je docela zásadní problém, protože uživatel se těchto telefonech nedoví.A poslední připomínka. Co vás vede všude cpát strohý a nudný vzhled W10, který většinou vede k osekání původních vlastností webu (a netýká se jen vás, všiml jsem si, že toto se děje na více webech).To nemůžete mít svůj vlastní hezký web?

CZECH NEWS CENTER |  | Microsoft Windows 7 Chrome 55.0.2883.87

Zkusil jsem to a dostal výsledky. Při letmém prolétnutí parametrů se mi zdá, že odpovídají. Mě hlavně zaujalo to, že jste měl výsledky na třech stránkách a nic se neukazovalo. Dokážete to zopakovat? Jestli ano, pošlete mi prosím přímo URL.Jedna věc je funkčnost katalogu, druhá data. Měnila se jen první věc, data zůstala stejná jako dřív. To, co popisujete, bylo proto úplně stejné i ve starším katalogu. Postupně tyto nelogičnosti v obsahu opravujeme, s novým katalogem ale přímo nesouvisí.Že by to připomínalo Windows 10 slyším poprvé. Jednoduše jsme starý nevyhovující katalog upravili k novému designu celé MM.