Web kamera

Mám web kameru značky Genius, která se dá přes usb zapíchnout do počítače.Já jí tam tedy vrazil, ale vůbec nic se neděje...Chtěl bych na monitoru vidět to co zabírá ta kamera, ale počítač na ní vůbec nijak nereaguje. Nebo kvůli tomu snad musím být připojen na internet? Já jen chci vidět jak ta kamera umí natáčet a jaký má obraz.

Odpovědi na otázku

No samo od sebe to nic ukazovat nebude. Je potřeba spustit nějakou aplikaci, která z ní bude ten obraz brát.

zkus to na skype, ale tuším že i na to jsem musel něco nastavit z minidisku přiloženého.

Obecně nemusel. Závisí to jen a pouze na OS, který je provozován.

Mám Vistu, ale nenaběhne kamerka dokud nezapnu skype.s někým.

V programu Skype lze v menu jeho nastavení (nastavení videa) ukázat obraz, který kamera zabírá.

Máš pravdu, zopákl jsem si to po čase.

Napiš na jakém OS to chceš provozovat. Trochu jiné řešení bude u win a jiné u tučňáka. Třeba pokud máš ubuntu/mint tak můžeš zkusit nainstalovat aplikaci guvcview.

ne, připojené na internet musí být jen ty, které si tam hladí prsa a vysílají to.