» Poradna » Web a internet

Web a jeho zisk

Zdravím všechny zde přítomné,chtěl bych se zeptat na docela laickou otázku. Jak dosáhnou zisku weby, které jsou určeny jen pro čtenáře?

Odpovědi na otázku

Stejně jako většina ostatních webů - reklamou.

Takže procento zisku není v počtu uživatelů, kteří se proklikávají obsahem? A co např. matadoři typu aktualne.cz, novinky.cz. Nezaznamenal jsem tam nějaké velké množství reklam.

Proč by měl někdo někomu platit za to, že si něco přečte? Kdo by jim to platil? Ne, platí jim samozřejmě zadavatelé reklamy za to, když někdo klikne na jejich reklamu. A jestli tam reklamu nevidíš, tak máš špatné oči

Tak si vypni blokování reklam a uvidíš, že jich je tam víc než dost.

A kdo by jako těm webům měl platit za pouhé proklikávání obsahem, jak jsi na takovou hloupost přišel? Pokud reklamu nevidíš, tak jsi slepý nebo máš nějaký blokátor reklam.

Schválně jsem zkusil vlízt na ty novinky s čistým prohlížečem. Takže: 1 velká reklama na pozadí, 2 velké bannery vpravo, 1 velký dole a 1 malý ještě taky vpravo. Pak po kliknutí na nějaký článek se zobrazí reklamy nové... no myslím že jich tam je až dost.A jak vydělat? Máš v podstatě 3 možnosti:1) Budeš mít obsah placený čtenáři 2) Použiješ reklamy - pokud chceš aby lidi neměli blokátory reklam, tak je uděláš tak, aby neotravovali (ty novinky jsou zrovna případ, jak to nedělat).3) Seženeš si sponzory - ti jistě také budou požadovat vložení reklamy na ně, ale už to nebude jen nějaká náhodná, ale nejspíš bude souviset s tématem webu.

Pokud se nudíš, zkus medvídka mývala.

Musíš jím dát číslo svého bankovního účtu a napsat jim ať ti tam posílají peníze, minimálně řádově v tisícovkách.