» Poradna » Ostatní

Wearables s GPS

Zdravím, pokouším se najít nějaké chytré hodinky či náramek, který by mi při běhu dokázal zaznamenat trasu běhu. Dokáže to například Fitbit Surge, ale nic jiného se mi nedaří najít. Díky za návrhy.

Odpovědi na otázku

Garmin má něco takového - hodinky s GPS a záznam myslím umí. Možná i Suunto. Ale levné to není. Pokud to nemusí být hodinky nebo náramek, tak si stačí dát do kapsy nějaký GPS logger, co dělá např. Holux.

ano.. garmin má několik modelů, cenově to patří mezi to nejdražší co se dá koupit...

GPS loggery do kapsy/na kolohttp://gps-prijimace.heureka.cz/holux-rcv-3000/nebohttp://sporttestery-computery.heureka.cz/holux-gpsport-255/oboje do 2 tisíc.

Asi spíš nějaký ten náramek, jelikož nějakou dobu uvažuji o hodinkách a při běhání se mi mobil (Nexus 6 - celkem zátěž) vždycky brát nechce. GPS logger asi není to, co bych potřeboval, ale stejně díky za tip. A asi se ještě poohlédnu po nějakém Garminu. Něco kolem 6000 Kč za ten Fitbit už je pro mě celkem dost, tak uvidíme.

pokud nepotřebuješ navigaci, ale chceš ukládat trasu, tak ten GPS logger je asi to nejlepší, pokud nechceš tahat telefon. Kámoš něco takového vozí na kole. Jinak počítej s tím, že přesnost těhle věcí není nijak úchvatná.

Přesnost GPS přijímače je závislá především na kvalitě antény. A náramek na tom nutně musí být v tomto ohledu hůř než jakýkoli datalogger.

a to musíš mít tyhle moderní bazmeky? (Telefon s) gps to zvládne taky

Nevšiml jsem si vaší odpovědi, tak se omluvám. A mobil s GPS samozřejmě používám, ale ten se mi ne vždy právě chce brát s sebou, o to jde.