» Poradna » Počítačové sítě

WD TV LIVE, prehravani pres wifi

Ahoj, o vikendu jsem zprovoznil "centralni multimedia". K routeru Netgear WNDR4300 jsem pripojil HDD a k TV - WD TV Live (updatovany firmware). Spojeno pres WiFi. Vse funguje podle mich predstav - ze vsech domacich zarizeni lze prehravat multimedia z DLNA. Ted problem: koukal jsem na film - velikost cca. 9gb H264 1080, zvuk DTS, dale na jednu epizodu serialu, velikost 2-2.5gb 720, zvuk DD. Oboje prehravalo zhruba do 3/4 bez problemu pak se to zacalo kousat a po case (v radu minut) zase dobry. Je nekde chyba? Nebo je to vlastnost a pres WiFi neni sance na plynule prehravani? Btw je to v panelaku.

Odpovědi na otázku

No, WIFI s tim IMHO nema co dělat - to je pouze přenos. Kdyby se totéž dělo na kabelu, tak nikdo to nebude svádět na kabel. Nainstaluj si na desktopový počítač Serviio, který ti z něj udělá DLNA server. Pak zkus přehrát jeden z těch filmů. Pokud to bude OK, pak bude s největší pravděpodobností chyba v WD TV Live. Já ho na pár dnů měl na zkoušení a vrátil jsem ho ve 14denní době (zařízení se občas restartovalo nebo "kouslo" – na to nejsem zvyklý).

Přes WiFi nemůžeš počítat s bezproblémovým přehráváním FHD videí. Zvláště v prostorách jako je panelák, kde může být v dosahu i několik desítek sítí. A vzájemně se budou ovlivňovat. (rušit)

"Přes WiFi nemůžeš počítat s bezproblémovým přehráváním FHD videí. "Na to jsi přišel jak? Možná nepofičí Samsung Oceanic, ale běžné FHD ripy naprosto bez problémů.

Jasně a hlavně na zarušených sídlištích, kde třeba i na nejvolnějším kanále běží další tři sítě. A už vůbec nikde není (v takovýchto podmínkách) zaručeno, že rychlost bezdrátového připojení bude po celou dobu dostatečná pro přehrávání FHD videí. Tazatel také nepíše, zda router je ve stejné místnosti jako WDTV Live, nebo v cestě připojení jsou nějaké zdi. Stačí mít v cestě dvě-tři zdi a s úbytkem signálu i 90-95% bych to "běžné FHD ripy naprosto bez problémů" chtěl vidět.WDTV Live (custom firmware) jsem používal několik let a žádné samovolné resetování jsem nezaznamenal, "kousnutí" tam ze začátku jedno možná dvě bylo, ale nic tragického.