» Poradna » Počítačové sítě

WD my cloud EX2 - záloha nedokončena

Dobrý den, mám jeden dotaz. Mám WD My Cloud EX 2 Ultra. A na ten si zálohuji všechny PC co mám doma. Každý do jiné složky. Mám Windows 10 a zálohuji to přes Záloha a obnovení (Windows 7). Ale teď se mi to nechce zálohovat. V příloze posílám screenshot. Nevím čím to je. Už jsem to zkoušel i znova připojit. Všechny hesla a účty mám zadané dobře. Ale teď už vážně nevím co s tím. Nevíte někdo co s tím?Ještě je jedna možnost. stáhnout si WD SmartWare. To je softwareod WD na zálohu PC. Ale nevím jestli bych tu zálohu mohl použít přes recovery mód, v případě, že mi selže PC. Chápete jak to myslím?https://ctrlv.cz/9trSDíky

Odpovědi na otázku

1. Pokud nechceš mít tyto potíže, nepoužívej pro zálohování program ve Windows. 2. WD Smartware slouží pouze k zálohám uživatelských dat - nikoli OS.Navíc je to otřesný moloch, jako ostatně jakýkoli SW vyprodukovaný firmou která se zabývá HW. Takže vyhnout širokým obloukem...3. K zálohám OS použij např. http://www.backup-utility.com/návody:http://www.backup-utility.com/help/system-backup.html

Ok díky. A proč ve Windowsu je záloha naprd? Jinak když jsem jednou si nainstaloval WD SmartWare, tak mi to psalo, že se mi zálohuje i OS. Pošlu Screen. Jinak ten odkaz na zálohu, tak se zálohuje jak OS tak i data? A na můj NAS?Díky

1. Nástroj ve Windows je uživatelsky nepřívětivý, záloha (a hlavně obnova!!) končí chybou - ale to už víš.2. Názor (a zkušenost) se WD Smartware jsem napsl výše - opakovat ho nebudu...3. Ano, Aomei backupper zálohuje to co si nastavíš. Normální uživatel má svoje data zvlášť - nikoli splácána na jednom oddíle společně s OS. Pak stačí zálohovat oddíl se systémem (typicky C). Pro zálohování osobních dat na datovém oddíle (D) je vhodnější jakýkoli běžný zálohovací program, nebo lze zálohu provádět pouhým kopírováním.

A dříve tato záloha fungovala korektně? Co se změnilo? nebyl nějaký update NASu nebo windows?Protože mám podobnou zkušenost z dřívějška (asi tak rok, možná dva zpět). Zálohování na NAS nefungovalo a taky to vypisovalo podobnou divnou chybu. Nas je značky Synology. Když jsem zkusil zálohovat na externí HDD připojený přes USB tak vše fungovalo korektně. Pak jsem někde dohledal že problém je způsobený implementací SAMBA protokolu, který něco nepodporuje. A taky postup jak v NASu přepnout samba protokol na starší verzi, kde ta nepodporovaná část není a zase to fungovalo.

Nedávno byl upgrade firmwaru NASU. A vždy když vyjde aktualizace Windowsu, tak to zaktualizuji. Poslední záloha byla 21.4.2017. A vše ze začátku fungovalo korektně. Doporučuje zálohovat přes nástroj od Microsoftu, nebo přes jiný software.? Jinak stáhl jsem si WD SmartWare. A mám v tom zálohu i OS? Nebo ne? Přikládám screen.https://ctrlv.cz/QNBjDíky

Napřed žádáš o radu a když ji dostaneš, stále si meleš svou, jsi chytrý jako rádio. Takže dobře - používej si co chceš, ale pak nebreč, že nejde záloha obnovit - takových už tady bylo.Další radu už ode mě nedostaneš....

Mohu se zeptat v čem dělám chytrého? Já se pouze ptám. A žádnou svou nemelu! Pouze se ptám. 1. data mám uložené buď na icloud drive, nebo na Nasce. Jde mi jen o to si zálohovat OS. Kdyby selhal nějakou aktualizací, nebo čím koliv, tak abych OS obnovil ze zálohy.