WD My Cloud 3TB

Uvažuji o zakoupení WD My Cloud 3TB. Lze ale k takovému úložišti přistoupit i jako k normálnímu externímu disku (např. v případě poruchy obslužného SW?Děkuji, Jirka.

Odpovědi na otázku

Ne, nejlevněji na GB vychází i velikostí tento:Seagate Archive 8000GBhttp://www.alza.cz/seagate-archive-8000gb-d2... Mimochodem vychází levněji než 4TB disky které jsem kupoval dosud.

Jo pochopitelně využitelných je u 4TB jen 3.728 GB a u tohoto jen 7.456 GB, ale to se nedá nic dělat. Formát také něco potřebuje.

Úvodní dotaz zněl jinak !

Jak? Jistě, že lze. Co je na ext. disku kromě jeho boxu tak zázračného. Je to normální interní disk v boxu. Vlevo dole vidíš, že já běžně takový disk mám připojený pro USB zálohy OS a DAT:http://abload.de/img/snap7670u6ssn.png

Vy mu tady hlavně doporučujete obyčejný disk, ale na tento se např. může připojit externě odkudkoliv, je to uplně jiný typ produktu.

Omyl já ho chápu velice dobře, myšlena byla jen "výhodnost" kapacity. Řešení jako takové je bez problému.