WD Elements Portable - 750GB

ahojjsem si koupila WD Elements Portable - 750GB WDBUZG7500ABK-EESNna usb kabelem připojila ale v tento počítač tam není ta ikona tak ho nemůžu otevřít.ve správa disků je , v programu hdd control 2 taky je ukázaný, u kamarádky taky nejde.obě máme windows xp tak nevim jestli to nemůže být tim, protože tomu nerozumímemožná nějaký ovladače ale nevím kde je mám vzít.díky za rady

Odpovědi na otázku

Pokud je viditelný ve správě disků, tak pravděpodobně nemá přiřazené písmeno jednotky. Takže ve správě disků na něj klikni pravým tlačítkem a vyber Přiřazení písmena jednotky.Pokud toto nezabere, tak je disk ve špatném souborovém systému a nebo je prostě vadný. V tomto případě jej bude lepší vyreklamovat.

Priradiť písmeno v Správe diskov.Zmazať a znovu pod WXP rýchlo naformátovať tabuľkou NTFS-

to je divné - v Tento Počítač by se ukázat měl i kdyby, tak jako neformátovaný. Já bych asi z DVD/usb nabootoval linux a zkusil, zda disk uvidí - tím by se vyloučila chyba Windows. Jinak když disk zapojíš - rozsvítí se nějaká kontrolka nebo začne disk "vrnět" (nech na něm položenou ruku a ucítíš, zda se disk roztočí, případně by to mohlo i být slyšet).

Pokud nemá přiřazené písmenko, tak se v Tento Počítač neukáže.

ale to by se standardně nemělo stát ani na XP - obzvláště na více počítačích ne.

ve správě disků na něj kliknu pravým tlačítkem a Přiřazení písmena jednotky. tam není. je tam aktualizovat ovladačzakázatodinstalovatvyhledat změny hardweruvlastnostimám podobný disk od této firmy 500gb a ten se mi tam v tento počítač po připojení objeví

a rozeběhne se po zapojení? Viz výše.

V tom případě nejsi ve správě disků ale ve Správci zařízení.Musíš jít do Start - Ovládací Panely - Nástroje pro správu - otevřít Správa počítače a vlevo kliknout na Správa disků. Zde pokud uvidíš tvůj WD disk bez písmenka, tak na něj klikni pravým a vyber přiřazení písmenka k disku.AI Wintermute: Ano stát by se to nemělo, ale třeba na to u WD zapomněli disk naformátovat do příslušného formátu NTFS nebo FAT32.

ano jsem tam uplně přesně, ten disk tam je vidět to jo,označim a kliknu pravim a všechno je šedý, nemůžu nic

uplně stejný problém mam.je to celý šedý.ve správe jen na disku píše ochrany oddil gpt.co to je? už jsi to vyřešila?

když ho zapojim tak ve předu svítí světilko jinak ticho, ale je novej nic na něm neni tak hučet nemůžehttp://s33.postimg.org/9i4kzxv73/123456789.png

GPT, a jsme doma :) . Aby byl disk viditelný i ve starších Windows, musí být předen do MBR.Čili pokud máš nějakého kamaráda nebo známého s min. Windows Vista x64bit, tak v výběru bude ještě převést disk do MBR. Poté už půjde zobrazit i na XP.Samozřejmě můžeš použít i program třetí strany, např. od AOMEI http://www.disk-partition.com/free-partition-manager.html , kde jde HDD také převést do MBR.

promin já vůbec nevim o čem mluvíš? mám si stáhnout nějaký program ?

Ano, pokud nemáš k dispozici 64bit systém, tak stáhni ten AOMEI a disk v něm převeď do MBR jak jsem poslal na obrázku.

ten program AOMEI Partition Assistant Standard bude fungovat i freeware version ?

Ano Free verze nabízí i funkci převodu HDD z GPT do MBR a opačně .

Aby byly změny provedeny, musíš vše potvrdit vlevo nahoře zelenou fajfkou Apply.

jsem tam ale nemužu to tam najít kde se to předělává

Mělo by se klepnout pravým tlačítkem myši na disk v seznamu nad tím grafickým zobrazením, kam klikáš ty. Pokud tam možnost Convert to MBR stále nebudeš mít, bude zapotřebí 64bit systém (Vista a vyšší) .https://www.google.cz/search

jo už jsem to našla , jsem blbáale nejde mi to, napsalo mi to tohlehttp://s33.postimg.org/v0jzsya3z/111222.png

To znamená ze disk nebyl programem rozpoznán. Buď je tedy opravdu poškozený nebo jej kvůli 32bit XP nepřevede. Poslední možností je tedy disk zkusit převést na stroji s 64bit systémem.

děkujutak já zajdu někam do obchodu nebo se někde na to zeptám

blbost diskpart dělá to samý jako ty grafický nástroje (AOMEI, partition wizard..) a doporučovat lowlever fotmát je už totální hovadina.S tím diskem spíš něco bude.. běžnej prodejce vymění obratem, nemožnost běžně naformátovat už je beztak důvod k reklamaci.

Na AOMEI stránkách píší, že se má disk inicializovat ručně než půjde programem převést www.disk-partition.com/help/errorcode.html . Já už jdu spát, takže zbytek přnechávám na někom jiným. Má se otevřít program diskmgmt.msc pomocí klávesové zkratky WIN + R a tam vybrat disk k inicializaci. Poté už by měl jít disk převést i pod Windows XP.

Gparted to nezvládne? Bylo by to jednodušší než hledat stroj s 64bit.

řek bych že v 32bitech ten problém nebude, na počítači s 32bit windows dělám veškerý úpravy disků a nikdy jsem nenarazil na problém - pokud je disk OK..

taky bych to osobně viděl na vadný kus.

Pokud tazatelka zvládne nabootovat na té XP mašině live linux, tak proč ne že.

Zvládáš v cmddiskpartnebo v LinuxugpartedIMHO nikoliv.Nástroje jen pro pokročilé: začátečník s nimi může napáchat nevratné škody=>přenech zprovoznění HDD odborníkovi.Btw:rychlý HDD/USB-3 bude v prastarém USB-2 líný.Přechod na moderní PC.

tak jsem kluci byla na kladně a starší slečna a kluk v servisu řekli že ten disk funguje není rozbitej ale že s tím nejde nic dělat že není kompatibilní s xp win že je to napsaný i na té krabičce disku a to je pravda, že to jde předělat jen v biosu ale že by mi to potom nevidělo disky co mám v počítači, já počítačum nerozumim tak se v tom hrabat nemůžu

Máš možnost to zkusit na jiném stroji s novějším Windows? Pokud ne, můžeš zkusit na svém počítači z DVD nebo flash disku nastartovat linux (neboj, žádná instalace není potřeba, spustíš to rovnou z usb nebo DVD) a tam disk vyzkoušíš.S ohledem na to, že máš XP, tak bych zkusil tenhle linux:http://bit.ly/lubuntuw7TrustyBuď to musíš vypálit na DVD jako obraz disku, nebo z toho udělat usb verzi na prázdný flash disk programem Unetbootin. Pokud jsi ochotná to zkusit, poradím jak.

ano disk jim na win10 v servisu fungoval

děkuju všem za rady ale už s tím nic dělat nebudu, do 14dní jde vrátit tak to tak udělám

používal jsem 1TB Seagate ve FAT32 ve Windows XP 32bit a fungoval zcela bez problému, tak nevidím jediný důvod, proč by tenhle neměl jet taky.

Důležité je, aby byl disk MBR, poté už je jedno zda-li bude FAT32 nebo NTFS. Se divím že ti řekli takovou blbost, že je disk pro novější Windows, maximálně tak software pro HDD.

jj, kdyby řekli, že nebude fungovat nějaký přibalený zálohovací nebo šifrovací SW, co k tomu WD cpe (a já to v životě nepoužil), tak bych to pochopil. Ale aby nefungoval samotný disk, to je fakt kravina.To asi byl teda asi "servis"

Narazil jsem na totéž u 1 TB WD Elements. Je na něm napsáno min pro Win 7 a také ano, Win 7 a Win 10 ho vidí v pohodě. Win XP hlásí sice ve správě disků GPT oddíl, ale jakákoliv manipulace jako přiřazení písmena nebo zrušení oddílu je zašedlá. Chlapci z vývoje mě poněkud zaskočili, protože dlouhé roky fungovalo zálohování z Win XP na 1 TB USB disk Intenso bez náznaku problémů.Zkusil jsem ve Win 7 oddíl zrušit a vytvořit znovu s nadějí, že nebude GPT, ale výsledek byl naprosto stejný. Takže asi dobrý externí disk, ale pro Win XP nepoužitelný.

Tak mi to nedalo a strejda Google je fakt mocný:https://support.wdc.com/knowledgebase/answer.aspxV Nástroje pro správu - Správa disků - je třeba zrušit oddíl s WD Element diskem.Pak je v lokální nabídce (pravé myšítko) vlevo u čísla disku volba převést na MBR.Pozor, ne na tom zobrazeném volném místě, ale na čísle disku vlevo od něj.Pak volné místo znovu přiřadíme a je vymalováno, místo GPT disku máme ten správný.

Dík za radu- tou jste zachránil můj WD ELEMENTS 2.5 1.5TB s kterým po zakoupení asi tak týden marně bojuji na OS XP před výletem z okna 4tého patra už maká.

Velké dík Ratava pomohlo mám nový WD 1,5TB a WIN XP mal som stejný problém.