» Poradna » Windows (a jiné OS)

W7 aktualizace Březen 2017

Tak tu máme opět po delší době (únorové záplaty byly vynechány) záplatovací úterý.WU konečně funguje správně, takže tentokrát stačí skrýt:KB4012215 KB2952664--------------------------Stáhnout a nainstalovat:KB4012212 (security only)KB4012204 (IE11)

Odpovědi na otázku

Takže nyní se musí stahovat i IE11 ručně?

Nie.

Ano, IE11 se musí instalovat ručně. Jelikož logicky, pokud má security-only záplata cca 33MB tak těžko může obsahovat IE11 který má sám o sobě 52MB.-----------------------------Druhou možností je nainstalovat kumulativní záplatu (145MB) tak jak si to MS přeje:145MB = 33MB security + 52MB IE11 + 60MB telemetrie

??? Tie aktualizácie nič neobsahujú. Ďalší paranoik.

Tak proč je stahovat, když nic neobsahují?

No vsak prave proto je zbytecne je stahovat, nemyslis? Ne nemyslis, to o tobe uz davno vime. Protoze ty nemyslis vubec.

Hmmmm......."stačí skrýt: KB4012215 KB2952664 --------------------------"Prečo KB4012215 skryť? Veď je to predsa aktualizácia zabezpečenia aj pre IE11.https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx"Táto aktualizácia nahrádza nasledujúce aktualizácie:Aktualizácia programu Internet Explorer 11 v systéme Windows 7 pre systémy s procesorom typu x64 (KB3192665)Aktualizácia programu Internet Explorer 11 v systéme Windows 7 pre systémy s procesorom typu x64 (KB3199375)Aktualizácia systému Windows 7 pre systémy s procesorom x64 (KB3177723)Aktualizácia systému Windows 7 pre systémy s procesorom x64 (KB3182203)Aktualizácia systému Windows 7 pre systémy s procesorom x64 (KB3185278)Aktualizácia systému Windows 7 pre systémy s procesorom x64 (KB3187022)Aktualizácia systému Windows 7 pre systémy s procesorom x64 (KB3192321)Aktualizácia systému Windows 7 pre systémy s procesorom x64 (KB3200006)Aktualizácia systému Windows 7 pre systémy s procesorom x64 (KB3203884)Aktualizácia zabezpečenia systému Windows 7 pre systémy s procesorom x64 (KB3146963)Aktualizácia zabezpečenia systému Windows 7 pre systémy s procesorom x64 (KB3161561)Aktualizácia zabezpečenia systému Windows 7 pre systémy s procesorom x64 (KB3167679)Aktualizácia zabezpečenia systému Windows 7 pre systémy s procesorom x64 (KB3175024)Aktualizácia zabezpečenia systému Windows 7 pre systémy s procesorom x64 (KB3177186)Aktualizácia zabezpečenia systému Windows 7 pre systémy s procesorom x64 (KB3177725)Aktualizácia zabezpečenia systému Windows 7 pre systémy s procesorom x64 (KB3178034)Aktualizácia zabezpečenia systému Windows 7 pre systémy s procesorom x64 (KB3184122)Aktualizácia zabezpečenia systému Windows 7 pre systémy s procesorom x64 (KB3185911)Január Ukázat celý příspěvek

Protoze nikdo normalni IE nepouziva.

Mě spíš překvapuje, že někdo v dnešní době ještě tu "telemetrii" řeší.

Paranoici s alobalovými čiapkami na hlave to stále riešia

Keď sme už pri tom:celkom nenápadne, bez upozornenia (mám nastavené, že sám si vyberám, ktoré budem sťahovať a inštalovať) sa do PC natlačila KB2999226 - C Runtime pre aplikácie Win10https://support.microsoft.com/sk-sk/help/2999226/update... "Microsoft Visual Studio 2015 vytvára závislosť na súčasti Universal CRT, keď sa aplikácie zostavujú pomocou súpravy Windows 10 Software Development Kit (SDK). Túto aktualizáciu môžete nainštalovať v starších operačných systémoch Windows, aby príslušné aplikácie fungovali správne."Čiže asi ďalší nenápadný pokus, ako natlačiť desiatky tým, ktorí ich ešte nemajú a nechcú ich. Ďalší podraz od M$.

Aha KB2999226 mám taky najednou nainstalovanou, kterou vím že mám na svém blacklistu a měl jsem ji skrytou . Děkuju za upozornění. Visual Studio nepoužívám, tak nevím proč by se mi měla samovolně instalovat.

Já být zabržděnec na win 7 tak tu záplatu mám na whitelistu. No ale jak myslíš. Naštěstí mám jiný problémy, jsem teď natěšenej na RS2. Grrr... výchozí přes pravý klik na start je tam powershell, asi to znamená, že se mám věnovat víc powershellu než cmd, tak teď překopávám myšlení z cmd do powershellového.A spíš se věnuju jak nastavit přes xml metro dlaždice v instalačce, co odinstalovat a tak.

To xml nastavuješ tak, aby tam bylo třeba počasí a ostatní nesmyly jako Candy Crush pryč? Jde tam nějak natvrdo zakázat, aby se po každé větší aktualizaci instalace tohoto bloatwaru nepovolovala?

No já to ještě uplně nechápu jak to funguje. Odhadem asi tak, že jsou dlaždice, které jsou v instalačce a které se dají odinstalovat (např. BingWeather (počasí), 3DBuilder, XboxApp atd.) a pak i nějaké, které tam nejsou a asi se instalují až po kliknutí na ikonu (?) v metro menu (BingFinance, BingNews, BingSports atd.).Pro oboje platí, a to i po odinstalaci těch prvních (odinstalace je super, smaže to všechny soubory app z instalačky - až na tu pos*ranou dlaždici), že tam je tam dlaždice v metro menu a musí se ručně po instalaci windows odstranit.Tomu se jde vyhnout například nakonfigurováním metro menu přes export a import xml:https://technet.microsoft.com/en-us/itpro/powershell/wi... https://technet.microsoft.com/en-us/library/dn283401.aspxnebo rovnou přes ruční konfiguraci xml a import.Jestli se to dá nějak konfigurovat přímo v instalačce, jsem ještě nepátral, todle to by mělo stačit, kdyby to fungovalo, nezkoušel jsem ještě - ale určitě to funguje a bude to ok.Jestli se to dá nějak zakázat pro upgrade netuším, podle mě je nejvhodnější udělat upravenou instalačku bez zbytečných packages, apps, dlaždic...Mně by stačilo, kdyby se mi tam nepřivtěřili po instalaci ty apps, které nejsou nainstalované v instalačce a které odeberu jen tu dlaždici jako (BingFinance, BingNews, BingSports atd.).Tento pátek nebo nejpozději během příštího týdnu už bude v insideru RTM RS2 a teď ty insider buildy už jsou s pevnou strukturou packages, apps, tile, tak už se daj dělat skripty na RTM RS2, tak si už finalizuju přípravu na upravenou RTM RS2 Jinak průběh instalace RS2 insider 15058 mňamka vypadá luxusně

Bing News, Bing Finance, Bing Sports, 3D Builder... sračky. Debilové slibovali lokalizaci a místo toho zabíjejí a další aplikace jako Gurmánský koutek (který byl sice na houvno, ale byl tam myslím i lokalizovaný obsah) stejným způsobem, jako Windows 10 Mobile / Windows 8.1 Phone.Já už jen očekávám, kdy zruší Počasí a Poštu, přitim to jsou jedny z mála aplikací, které se povedly. Za čtyři a půl roku s těmi aplikacemi neudělali nic. Absolutně nic a umírají (spolu s vývojáři, kteří vytvořili pro Modern UI několik málo kvalitních aplikací). Jak potom mají lidé věřit produktu, jehož polovička funkcí jsou kostlivci ve skříni?

Tak já "používám" z windows metro programů snad jen počasí a to proto, že je to jediný win metro program co mám jako dlaždici a to jako aktivníé, takže se na ni občas podívám, no občas i spustím, ale primárně používám i tak weby počasí.Třeba takové Store jsem nikdy snad nepoužil, si říkám ještě ho v systému nechám, snad jej někdy použiju To samé třeba s ZuneMusic ( k čemu to, když používám wmp (se zaplým srs wow, jsem na to zvyklej) a někdy foobar2000) a ZuneVideo (používám mpc-hc a někdy vlc).Poštu nepoužívám, mám Outlook, v poště je to podobný jak v Outlooku? Má to někde jeden soubor, kde se ukládají maily (mám pop3)? Jsem zvyklej z outlooku, že vždycky zazálohuju jeden soubor a po reinstalu jej vrátím nazpátek.

Máš tip na nějaký web s počasím kde by to uměli s přesností alespoň 75% a to alespoň na 48 hodin dopředu?

U nás je to TV rosnička, Dr.Jozef Ilko, pracujúci s nevídanou presnosťou bez modrej smrti na vyladenom nahlodanom jablku .

Tohle je lepší: https://youtu.be/7SSDiIOf5dw

Na pocasi jedine yr.noJedou podle toho piloti a jachtari.

To už dávno není pravda ...

počasí na víc jak 48 hodin dopředu nemá stejně moc velkou věrohodnost. Osobně lezu na ČHMÚ nebo weby, co od nich berou textové předpovědi - např. mobilní appky. Norové jsou možná fajn pro nějaký povšechný přehled ale leckdy jsou dobře mimo.

No, naprostý souhlas. A protože předpověď na víc jak 48 hodin s přijatelnou relevancí (ne, 46% není přijatelná relevance, to je "nebude-li pršet nezmoknem), není ani možná, tak ČHMU který dělá předpovědi klidně i na týden a pak ji v průběhu dne 3x změní, je naprosto nepoužitelný

tu předpověď na týden dělá kdekdo a dovolil bych si tvrdit, že všude bude stejně na houby - si nevybereš Ale těch 48 hodin u ČHMÚ je pro ČR celkem slušná předpověď.

Ono je to úplně jedno. Počasí vychází z matematických modelů a jak mají nastavené různé iterace a rovnice vyšších řádů. Pokud se použije blbá rovnice nebo vyplní špatně proměnné (což při blbě nastaveném satelitu nebo nesprávně interpretovaných hodnotách z minulosti není neobvyklého), tak vylezou kraviny.

OK, já to zkusím česky. Víš o někom kdo má vše nastaveno správně, nepoužívá blbé rovnice a nesedí tam idioti co neumí zapsat správně číslo do chlívku tak, aby mu z toho vylezla předpověď která je použitelná alespoň pro příštích 48 hodin? ČHMU to samozřejmě není, tam je to dílem náhody, tak kdo tedy?

Jo a hele, zase mají rozb(l)itý Živě - neukazuje mi to odkaz na tvůj web.

Tak se tam rychle jukni, bo brzy přijde promaz v té stránce win10, všechny linky na RS1 se budou mazat, až bude sign-off nebo max esd v insideru a už tam bude jen RS2.

Tak vytvoř sekci „Windows legacy“. A dej tam následující obrázek s komentářem - pokud použiteje tyto systémy, čeká vás tohle http://www.asrock.com/microsite/win7install/ima...

Jo a nevíš co by mohlo být tady toto (viz níže)?Objevuje se mi to tam každý den, to je ten prohlížeč nějakej waterfox takovej dementní nebo co to je?Pokud se v tom někdo pozná tak ať mi to vysvětlí, dělá mi to bordel v logu, pokud si to ten dotyčnej do týdne neopravý tak mu to za týden bude vyhazovat 404, tak aby se nedivil proč tam má 404.80.188.**.*** - - [15/Mar/2017:22:38:36 +0100] "GET /enkodovani/index.php HTTP/1.1" 200 3075 "-" "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:51.0) Gecko/20100101 Firefox/51.0.1 Waterfox/51.0.1"80.188.**.*** - - [15/Mar/2017:22:40:02 +0100] "GET /enkodovani/index.php HTTP/1.1" 200 3075 "-" "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:51.0) Gecko/20100101 Firefox/51.0.1 Waterfox/51.0.1"80.188.**.*** - - [15/Mar/2017:22:42:05 +0100] "GET /enkodovani/index.php HTTP/1.1" 200 3075 "-" "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:51.0) Gecko/20100101 Firefox/51.0.1 Waterfox/51.0.1"80.188.**.*** - - [15/Mar/2017:22:43:47 +0100] "GET /enkodovani/index.php HTTP/1.1" 200 3075 "-" "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:51.0) Gecko/20100101 Firefox/51.0.1 Waterfox/51.0.1"80.188.**.*** - - [15/Mar/2017:22:45:20 +0100] "GET /enkodovani/index.php HTTP/1.1" 200 3075 "-" "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:51.0) Gecko/20100101 Firefox/51.0.1 Waterfox/51.0.1"80.188.**.*** - - [15/Mar/2017:22:46:51 +0100] "GET /enkodovani/index.php HTTP/1.1" 200 3075 "-" "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:51.0) Gecko/20100101 Firefox/51.0.1 Waterfox/51.0.1"80.188.**.*** - - [15/Mar/2017:22:48:36 +0100] "GET /enkodovani/index.php HTTP/1.1" 200 3075 "-" "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:51.0) Gecko/20100101 Firefox/51.0.1 Waterfox/51.0.1"80.188.**.*** Ukázat celý příspěvek

Waterfox je překompilovanej Firefox, jednu dobu jsem ho používal a z nějakého důvodu přestal (už si nevzpomenu proč).

u mne podobně. Mám dojem, že to bylo proto, že vyšel ofiko 64bit Firefox, který předtím byl "řešený" alternativně právě Waterfoxem.

403 nějak nepomohla.Tak jsem to nakonec snad vyřešil tak, že jsem tam dal toto:<?phpif ($_SERVER['REMOTE_ADDR'] == "80.188.**.***") { for ($x = 0; $x <= 1000; $x++) { for ($i = 127744; $i <= 128511; $i++) { echo "<div style='display: block; width: 40px; height: 40px; float: left; font-size: 32px'><p> &#".$i."; </p></div>\r\n"; } }}?>Což vygeneruje obrovskou hromadu symbolů při zobrazení na té ip a jaksi se kousne prohlížeč Sotva jsem to tam dal, tak už to přestalo.

Zdar,před rokem jsme společně řešili jak stáhnout a udělat si instalačku s RS1. Vím, že jsi měl informaci, který build je zkutečně finální. Víš to už i u RS2? Že bych si zas udělal dopředu x86 i x64 instalačku. :)Díky za info.Aleš

Sign-off RS2 ještě nebylo provedeno. Nejspíš bude někdy v rozmezí 17 - 24. V insideru bude tedy nejspíš někdy v rozmezí 20 - 28.Jestli bude s největší pravděpodobností jasné, že je nějaký build RS2 RTM, tak to napíšu tu:http://krakatoa.www3.cz/win10.phpa dám tam asi 64bit pro, možná i 64bit home a entr. Minimálně originální esd s hashi z DataStore.edb... pokud tedy Microsoft netípne full esd a nenechá v insideru jen uups, přes ty to de vytvořit taky, ale je to trošku pracnější a je v tom malinkej rozdíl, prostě to pak není ono a nedělal bych to.

Já jsem si udělal úpravu dle návodu zde: https://www.groovypost.com/howto/windows-10-restore-... , abych měl plný ESD. :)

No to ano, jenže toto jsem zrovna nemysel, já myslel i s těma dvěma klíči v registru, aby to netípnul. Protože v jednom buildu v insideru už full esd nešlo vygenerovat ani s temato dvěma klíči v registru minimálně nijak triviálně a třeba v aktuálním buildu 15060 minimálně hned po uvolnění včera v 23:00 SEČ taky nebyli uvolněny full esd přes wu (nevím jaký je stav teď). Takto jsem to myslel.

Jo a ještě poznámka, ke generování esd rači používám starý build insideru rs2, který ještě nepodporuje uups, a i když tam ty dva klíče do registru vkládám, tak i bez nich by se rovnou generovali full esd, protože to prostě uups neumí.

To máš pravdu, to mě nenapadlo. Je to nejspolehlivější.Jaký build to ještě neumí? Mohl bys někam nahrát ISO ? Já už mám bohužel vše aktuální.

https://tb.rg-adguard.net/Tam máš mraky insiderů, já používám hned ten první 14931, Enthousiast na MDL ten druhej 14965. Tak ty asi neumí uups, dál nevím, oba tam ke stažení jsou.

Díky za super odkaz. :)

Jenže ve VS2015 mohou byt napsané některé aplikace a nemusejí bez této knihovny správně fungovat. Tedy ne, že by to bylo pravidlo. Ale může se to stát.

Díky.