» Poradna » Windows (a jiné OS)

Využívate konto Microsoft alebo lokálne konto

Ahojte, mám otázku či používate pri používaní Windows 10 konto Microsoft a prihlasujete sa po zapnutí PC ním alebo používate lokálne konto, prípadne čo je podľa Vás lepšie a čo by ste mi odporúčali. Ja využívam online konto Microsoft a zaujímalo by ma aké rozdiely z toho plynú okrem toho, že sa mi automaticky konto zobrazí aj v Office prípadne, že mi automaticky aktivuje pri čistej inštalácii Windows. Zaujímajú ma aj riziká pri tom ktorom konte.Ďakujem veľmi pekne za info prípadne Vaše reakcie :)

Odpovědi na otázku

Na mobilu se přihlašuju k MS účtu (bez toho hodně věcí nefunguje) a na PC lokálně (k MS účtu jen příležitostně "externě"). Automatická aktivace se udělá i bez přihlášení, zatímco pro použití Store a např. Pošty je přihlášení nutné. K lokálnímu přihlášení nemusí být heslo, zatímco k účtu ano. Takže záleží na tom, jak to komu vyhovuje. Také by mne zajímal podrobný výklad

zjednodusene: Pri pouzivani MS uctu muzes pouzivat online sluzby ve Windows a synchronizaci. Pokud mas vice PC tak ten rozdil poznas hodne rychle .

oboje - na desktopu lokální účet s heslem, na tabletu microsoftí účet s pinem

pouze lokální, pže nepoužívám žádné online služby MSonline účet má smysl, máš-li více PC resp. zařízení a/nebo právě pro online služby MSonline účet u MS ale mám, tu a tam na virtuálních W10 něco testuji

Používám třetí možnost, doménové konto.