» Poradna » Programy

Využití obou jáder při použití brutalní síly

ZdravímZapomněl jsem ke svému zararovanému souboru heslo. Našel jsem X programů na brutální sílu. Jeden mi hledal 1slovo za 1vteřinu.... , druhý program hledal asi 65hesel/vt. Můj dotazMá počet jader procesoru vliv na rychlost luštění? A jak donutit PC, aby každé jádro luštilo jinou variantu, popř.obě jádra pracovala společně, ale každé na jiném hesle? Má na rychlost luštění vliv i OS a bitová verze? (bude winXP 32 pomalejší, než winXP 64? Nebo, bude Win7 obecně rychlejší než winXP?) Není náhodou nutné, aby ten program byl optimalizován pro obě jádra a ještě i pro 64bit, aby luštil rychleji? Bylo by doporučení na takový program? Velmi děkuji za vaší snahu pomoci

Odpovědi na otázku

děkuji za bleskovou odpověď. Co to je ale za statistiku? Tuším, že to je nějaká síť s výpočetním výkonem tisíce jader. Jak to funguje? Asi se to platí, co? Moje angličtina není zase tak dobrá, abych to pročítal a pochopil oč jde.... děkuji

Bud mas program ktory dokaze spustit viac vlakien a vyuzije vsetky jadra. Alebo mas program ktory vyuziva iba jedno jadro a spustis ho viac krat a podhodis mu iba cast slovniku(dat) ktoru nezpracovava prve jadro.

a ta bitová verze OS a samotný OS má nějaký vliv na výkon toho programu?

Pise sa ze 64 bit su vykonnejsie ale to je v jednotkach percent.

Pokud je to heslo delší jak 8 znaků, tak se toho dožijí možná tak Vaše vnoučata.

mám naději, že jsem u toho souboru nebyl tak přísný na délku hesla. Prostě jsem to zahesloval, abych to dal na veřejné uložiště s omezenou délkou dostupnosti, kde si to měli stáhnout 2 lidi. Nestáhl si to ani jeden. A soubor mi zůstal v pc a zapomněl jsem na ně. Na takový soubor jsem mohl dát 3-8znaků. Ale určitě ne 10. Prostě nějaká krátká kombinace písmen, znaků, čísel. Nevím už. Je to dobrých 8let. Hesla k službám volím silná, ale k souboru, co měl setrvat na síti pár dnů, bych zase nějaké krkolomnosti nedával. Strach, že by si ten soubor zrovna někdo našel a pak schválně využívaval svůj výpočetní výkon, aby zjistil co tam asi tak může být v tom zaheslovaném souboru, to nemám.

Pokud by to bylo přesně 8 znaků, tak OK, ale pokud ani nevíš, kolik znaků, tak to je dost blbý, tím ti to výrazně narůstá.

Počkej ještě tak 20 let, pak už to bude v poho. Necháš to prohnat kvantovým počítačem a heslo získáš raz dva.

někdy bývá rychlejší variantou použití grafické kartynějaké porovnání zdehttps://www.elcomsoft.com/edpr.html

přátelé, děkuji za povzbuzení. Heslo rozluštěno (skrz program)

Kolik bylo nakonec znaků?

přesně jak jsem předpokládal. Síla hesla byla adekvátní k potřebě zabezpečení. Žádné tajnosti to nejsou, proto počet znaků 4 náhodné. Jak to na mne bliklo, tak jsem si i na to heslo vzpomněl, že jsem ho zadával :D :D Udivilo mne však, že volně dostupné programy, byť i ty, které dovolí rozluštit pouze 3 znaky(sharware), neumožňují počet hesel/vt. více, než 450. Tento mi ale nechtěl načíst můj soubor, ale pouze zkušební se 3mi znaky(abych si ověřil, že je schopný heslo najít). Druhý program uměl ten zkušební luštit 250/vt. Programů jsem zkusil 8. 6 programů kodovalo rychlostí 25-65/vt. Jeden dokonce 1/vt. Luštil jsem na WinXP 32. Nová instalace. 2x jádro 2500MHz, Intel, Paměti 3G DDR2

RAR v novych verzich pouziva pro odvozeni sifrovaciho klice z hesla algoritmus PBKDF2, ktery je specialne uzpusobeny k tomu, aby byl pomaly (narocny na vypocet). Je to prave kvuli tomu, aby bylo tezke heslo prolomit. Navic ma ten algoritmus volitelny pocet "cyklu", ktere jsou pouzity pro vypocet sifrovaciho klice. RAR pouziva v kazde verzi trochu jiny pocet cyklu. Z toho vseho vyplyva, ze 450 pokusu za vterinu je jeste celkem slusny vysledek. Klidne to muze byt treba 3 pokusy za vterinu, pokud je pouzit vysoky pocet cyklu (stava se to).Kterym programem jsi to nakonec rozlustil?

Aha, díky.Password kit forensic 12.5.

Pokail si si dal heslo, ktore neobsahuje cele slovo, napriklad PrX_776# tak to heslo za svoj zivot nezlomis.Navyse na slovnikovy utok potrebujes subor so slovami v konkretnom jazyku, takze ak brutforcujes s EN slovnikom a dal si tam nejake Ceske slovo, tak mas najskor smolu.Zalezi na tom, ake to heslo bolo, pokial to je "strong password" tak nedufaj.