Využiltelná ram 4gb(mám6)

Ahoj dnes když jsem si jen tak dál ctrl+alt+delete a podíval se na výkon ukázalo mi to že je zabráno 30%ramek což se mi zdálo moc když jsem byl jen na netu a zaplý skype,no řek jsem si ok pak jsem se podíval dále to podrobností a co nevidím možné použít:4gb ram 2gb rezervováno hardwarem?To znaméná že když má někdo třeba 4gbram běží mu to jen na 2?Vůbec jsem to nepochopil prosím o vysvětlení děkuji.

Odpovědi na otázku

Nemáš náhodou 32bit windows?

Nemá protože 32bit systém nedokáže adresovat čístý 4GB

O jaký HW se jedná a OS je 32bit nebo 64bit?

4 zo 6 ťažko 32bit

Chtělo by to podrobně rozepsat konfiguraci PC/NTB, takhle na slepo těžko soudit...

GPU-HD7770 CPU-FX-4130 Ram 1x DIMM DDR3 4 GB 1333 MHz + 1x DIMM DDR3 2 GB 1333 MHz (1600MHz).Když si dám systém tak mi to ukazuje 6gb ram (použitelných 3.96).OS-Win8-64bit

je to rezervovaný pro grafiku

Rezervovaný grafikou ale proč? :)

Pokud se nemýlím ta má snad svojí vlastní paměť vram nebo snad ne?

Ano, grafikou to nebude. Ale zkus přeházet paměti ve slotech. Pokud to nepomůže, zkus to jen s tím 2GB modulem. Vypadá to, že s ním jsou problémy.

Jakou máš vůbec desku?

člověk si přečte to CPU a je mu jasné, že to nemuže být ok

Koukni se do msconfig.exe - spuštění počítače - upřesnit možnosti - zda tam nemáš zaškrtnuto maximum paměti (musí být nezaškrtnuto)

Přikláním se k názoru, že je to rezervováno pro grafiku. Mám PC bez samostatné grafiky a tak jsem v Biosu přidělil 1GB pro integrovanou grafiku /víc to u mne nejde/.Mám 8GB RAM a ve Správci úloh /výkon mi to proto vypisuje - 1GB rezervováno hardwarem.

Ale on MA samostatnou grafiku :D

Základka Gigabyte GA-970A-DS3P, chipset AMD 970 / SB950

A to vylučuje rezervaci RAM v Biosu pro integrovanou ? Já nevím

Ano, IGP se při použití dedikované vypíná. Navíc desky s 970 žádné IGP nemají, takže je to vyloučeno na 100%.

Ano, vylucuje. Krome toho na te desce stejne zadna iGpu neni, tak to tu resime

Já na desce taky žádnou grafiku nemám. Myslel jsem tu v procesoru . A ve starém NB Asus N61Jv mám grafiku v procesoru i samostatnou grafickou kartu a systém si vybere podle potřeby - kterou použije. Taky můžu nastavit natvrdo, pro které programy se má zapnout "silnější" karta. To už jsem ale trochu odbočil

Ani v procesoru žádnou nemá. Žádná integrovaná tam není, ani na desce, ani v CPU, ani DVD mechanice, ani ve zdroji. Prostě nikde.

to že má samostatnou GK neznamená, že nemůže mít alokovanou paměŤ.. Existuje totiž něco jako HyperMemory

tady je nějaký povídání od ms, je to sice o w7 ale myslim že u w8 to bude nemlich...http://support.microsoft.com/kb/978610/cs

Tak poradí mi aspoň někdo jestli je to v pořádku nebo ne?

V pořádku to rozhodně není. Ale ty také nereaguješ na rady:WiQiX | 18. 12. 2014 11:00Ano, grafikou to nebude. Ale zkus přeházet paměti ve slotech. Pokud to nepomůže, zkus to jen s tím 2GB modulem. Vypadá to, že s ním jsou problémy. Už jsi ozkoušel jednotlivé RAMky samostatně a v různých slotech?

No bojím se že s tím něco udělám ale jak se dívám má s tím více lidí problém.A píše to že je to rezervované hardwarem ty 2gb a odškrtnuté to mám v msconfig.To znaméná že je ta ramka pokažená?

Přeházením RAM nic nezkazíš. Teoreticky to vypadá, že PC nebere ten 2GB modul (už tu byl podobný případ, kdy to také ukazovalo podobné údaje a přeházení to vyřešilo). V první řadě bych zkusil reset BIOSu. Možná je RAM jen blbě nastavená a té jedné to vadí. Pokud to nepomůže, vyndej z PC 4GB a nech tam jen 2GB. Pokud takto PC nebude fungovat, máš vítěze (tedy něco s tím modulem). Zkus ho pak v jiném slotu, jsou tam 4. Pokud se nechytí nikde, reklamuj ho.Pokud ale bude fungovat sám všude, zkus různé kombinace s tím druhým v různých slotech. Doporučuji otevřít manuál a podívat se na doporučená zapojení a zkusit nejdříve ty.

Podle MS je to v pořádku jak jsem se dočetl na jejich forech.a co tohle video? https://www.youtube.com/watch

Tohle to se mi zdá rozumější:https://www.youtube.com/watchMám to zkusit? nebo tohle https://www.youtube.com/watch

Nesmysl. V pořádku by to bylo, kdybys tam měl IGP a ta si 2GB zabrala. Video jedna řeší SWAP - to ti nijak nepomůžeVideo 2 se týká starších desek, kde bylo někdy nutné zapnout memory remap. To už ale mají dnešní desky zapnuté normálně a hlavně to v BIOSu ani nenajdeš.Video 3 ukazuje, jak v msconfig natvrdo zadat max. RAM. To zkusit můžeš. Zadej tam 6144 MB (=6GB). Pokud to nepomůže, přestaň hledat SW řešení, otevři PC a začni s přehazováním.

Udělej ještě screen ze "sledování prostředků" (dostaneš se na něj přes "správce úloh" na kartě "výkon"). V tvém případě by to mělo vypadat nějak takto:http://abload.de/img/snmekobrazovky6k1qep.pngŠedý pruh by měl být minimální, protože nemáš co by ti to mělo žrát. Momentálně tam ale budeš mít přes 2GB, což je špatně.

Mimo odškrtnutí Maximální paměť v msconfig (a restart) je potřeba zapnout funkci přemapování paměti v setupu BIOSu (obvykle Memory remap, ale může se to jmenovat jak výrobce rozhodne), možná provést aktualizaci BIOSu na nejnovější verzi? Do rezervované paměti se může počítat i AGP Aperture, v nastavení BIOSu skus změnit.Někomu pomohlo předskládání modulů ve slotech, na to vem do ruky manuál k desce a podívej se, jaké doporučují obsadit sloty v závislosti na velikostech a t.d.

GA-970A-DS3P v BIOSu nemá možnost zapnout/vypnout remap. Tam problém nebude (a navíc by to ukazovalo méně, jako u 32bit OS).

A "AGP Aperture" v roce 2014? To asi těžko.

Tohle k tomu zvrací MS, nemusí to 100% platit pro konkrétní sestavu, natolik masochista abych studoval mauály k cizímu HW nejsem, spíš je to směr kterým by se měla ubírat snaha tazatele, co ještě zkontrolovat...

Jenže tam jsou 4sloty v jednom (v bílém) je ta větší předpokládám že ta je 4 gb,pak vedle ní v černém ta nižší je 2gb ram pak tam jsou dva stejné tak do které mám šoupnout tu 2gb do asi do černé že jo?A navíc jak se to vysune? :D

Otevři manuál a tam to máš popsané. Obecně se dávají od jednu. Tedy do stejných barev. Slot 1 a 3. Vem za ty plastové držáky po stranách a dej je od RAM. RAM se odemkne a vystrčí ji to vem. Do slotu ji pak stačí jen zasunou a zacvakne už sama.

No vidíš a já si s tím tu práci dal. Pokud mu nepomůže blbnutí s msconfig nebo jen reset BIOSu (moc tomu ale nevěřím), tak se přehazování RAM nevyhne i když se mu do toho nechce.

alebo z neho nakoniec debaty vypadne, že mal na veškerých USB portoch a slotoch pozasúvaný všakovatý, rozvetvený HW s príslušenstvom čo zapríčinilo zaplnenie Hardware Reserved.

Tak je snad jasné že mám v zadu v pc zpojenou klávesnici,bedny,myš,wifi adaptér,ale tím to asi nebude no zkusím teda přehodit ty ram a ozvu se díky moc.

Ovlivňuje to výkon ve hrách?

To jako že se na to vykašleš? Jasně že to může mít vliv na hry. Hlavně na ty nové, které už RAM opravdu potřebují. Mě třeba Far Cry 4 jede pěkně blbě i s 6GB, protože neustále swapuje na disk.

Stačí když přehodím jen tu 2gb nebo mám obě?

Co bude nebo nebude stačit nevím, na to musíš přijít sám. Možná nepomůže nic. Ale neboj se toho, nemáš tím prakticky co zkazit. Leda kdybys tam tu RAM strkal obráceně za každou cenu, což ti nedovolí zámek (ale hrubou silou můžeš poškodit desku). Když je budeš vracet zpátky tak, jak jsi je vyndal, nic se nestane.Nastavit natvrdo 6144MB v msconfig už jsi zkusil?

Otevři bednu a podívej se jestly ti jedna ram nevyskočila! mě se to už taky stalo

Ne vykašlat se na to nechci vážím si každé rady,ale bojím se že bych něco pokazil..Pc mám 1rok a pořizoval jsem si ho na vlastní náklady (je mi 15)

koukni do ovladačů GK nebo do biosu... Může to mít alokovaný GK přes HyperMemory...

Tak když to zabírá GK tak to mám asi nechat ne?

Hyper memory měly jen některé levné starší grafiky (a dnešní to snad už nemají vůbec). To není případ HD 7770.