Využil bych větší RAM?

Provádím na PC myslím si náročné paměťové věci (úpravy velkých fotek, běh programu s velkými maticemi, současně otevřený prohlížeč s mnoha záložkami...). Mám RAM 4GB, nic moc, ale nikdy nebyla využita úplně na 100%. Znamená to, že stačí, nebo je tu možnost, že si nějak systém hlídá aby jí nezaplnil a dokázal by využít i víc, kdyby měl k dispozici? Případně díky

Odpovědi na otázku

záleží na tom,na co počítač používáš .... pokud přečteš zprávy na novinkách a zase to vypneš,tak ti 4 GB stačí :D .... je otázka co je velká fotka :) každopádně RAMky není skoro nikdy dost - nějaká se nechává jako rezerva ... kvůli tomu se swapuje na disk ... => je to zbytečné zpomalování pro PC ... jinak to využití co je ve správci úloh ti moc neřekne ... lepší je kouknout do monitorování prostředků ....

Máš RAM 4GB a máš asi aj WIN10 a pracuješ s grafickou úpravou ? Tak potom sa v niečom mýliš , alebo možno aj klameš!

já upravoval fotky i na WIN10 s 2GB RAM a šlo to - nebylo to komfortní,ale šlo to - záleží, jak je člověk náročnej ;)

Práce s fotkami rozhodně RAM využije. Ale systém samozřejmě hlídá, aby nedojela až na doraz. K tomu co děláš, bude rozhodně 8GB pořádně znát a nebál bych se i 16 a nebo třeba 12 (dokoupit 8). Ovšem podmínkou samozřejmě je, abys měl 64bit systém.

Souhlas, pro pořádnou práci je 64 bit systém a 8 GB RAM základ, 16 GB jistota. Na svém notebooku pracuji se 4GB daty, která načítám najednou do paměti, pracuji na rozpoznání objektů v reálném čase ve videu (za pomoci CUDA & cuDNN) a 24GB RAM to zvládá v pohodě .

Upgaduju PC staré si 12 let, než pořídím nové za nějaký ten rok. Čerstvě nový SSD je hodně znát. RAM můžu dát do desky max 8GB, pro jistotu bych raději koupil 4x2GB, nevím jestli by vzala 2x4GB. Díky Jinak deska je tatohttps://www.czc.cz/gigabyte-ga-p35-ds3-intel... Procesor Intel Core2 Duo E8400

Do neceho takoveho se nevyplati kupovat nic. Pouze vyuzit vyrazenych dilu odjunud "zadarmo".

Už jsem koupil teď SSD tak to alespoň rok musí vydržet.

SSD můžeš přece dát do nového počítače ;)

Dotaz je hodně všeobecný...jak velké fotky, jaký grafický editor, jaký prohlížeč? ...takže rovněž všeobecně...http://miho.blog.zive.cz/2016/03/kolik-ram-koupit-...

Tady bych to asi moc neřešil, 4GB je fakt docela málo i pro běžnou kancelářskou práci a navýšení na 8GB bude znát už jen na samotném běhu OS. A na práci s fotkami ještě více, i kdyby to nebyly žádné extra velké. Tohle se prostě hodí rozšířit :) Potom z 8GB na víc už to tak znát nebude, ale ze 4 na 8 s tím pohne pěkně. Jen ale musí mít 64b OS :)

JJ, před 14 dny jsem 2 grafikům /standardně práce s 4-8 GB soubory/ navyšoval RAM ze 16 na 32GB + skládačka dalšího PC /už zrovna 32GB/ ...všichni SSD a na i5..teď si jen "spokojeně chrochtají"... odezva a časy poloviční.

Pokud je požadavek (systému nebo aplikací) na větší RAM a ta není fyzicky k dispozici, systém automaticky použije swap (pagefile). Ta je ovšem na disku a ten je oproti (fyzické) RAM mnohonásobně pomalejší. Čili to zbrzdí celý systém. Už tak pomalý disk se musí ještě starat o načítání swapu, což jeho běžné operace dále zpomalí.----------------------------------------Při dnešní náročnosti zejména prohlížečů (chrome&spol.) je tak doporučená velikost RAM alespoň 8GB. potom ke swapování dochází pouze ve výjimečných případech (= prakticky nikdy). Takže dokup RAM. A pozor na to, že většina starších PC/NTB podporuje pouze dual rank moduly (4GB a větší) které se už poměrně těžko shánějí. https://www.mironet.cz/transcend-pamet-4gb-ddr3-... Běžně dostupné single rank moduly fungovat nebudou...--------------------------------------------------------------------------------------------------------A stručná odpověď na původní dotaz - ano, navýšení RAM ze 4GB >> 8GB poznáš zcela určitě, to je bez debaty...

Díky. Moje deska umožňuje maximálně 8GB DDR2 a plánuju koupit 4x 2GB (DDR3 snad nebude problém), nevím jestli by vzala 2x 4GB:https://www.czc.cz/gigabyte-ga-p35-ds3-intel...

4 x 2GB je (na rozdíl od) 2 x 4 GB (ve tvém případě) sázka na jistotu...

....protože u (pouze) 2GB modulů je jedno, zda budou single nebo dual rank.....

U DDR2 je jedno tak či tak

Tuto desku jsem měl taky /jen DS3P/..deska umí DDR2 1066*/800/667...záleží na jaké frekvenci máte ty stávající....podívejte se na MEM compatibility list + frekv., protože 2GB umí deska jen na 667 MHz. Toto platí pro desku rev 1.0...na rev 2.0 a rev 2.1 jsem se nedíval.... http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-p35-ds3

Pokud jste se nespletl...tak DDR3 BUDE PROBLÉM ..... Deska je pro DDR2

Aktuálně tam 4x 1GB, A-Data DDR2-800+ CL: 4-4-4-12 2T , konkrétně tyhle:https://www.czc.cz/adata-series-2gb-2x1gb-dd... Asi nezjistím jestli opravdu jedou na frekvenci 800MHz. Takže vybrat nějaké DDR2?

No tak to je snad naprosto jasné, ne??

Díval jsem se na všechny revize desky. Deska revize 1.0 umí 2GB moduly, které musí být ale na 666MHz. Deska revize 2.0 taktéž, a rev. 2.1 umí 2GB moduly na 800MHz. Záleží na tom, jakou revizi desky máte. Revizi desky najdete po otevření PC tuším v pravém rohu (popis: rev. XY) 1066Mhz MEM moduly umí (dle compatibility listu) pouze o velikosti 512 a 1GB, takže si kromě vyšší frekvence nijak nepolepšíte. Osobně bych už nad upgradem neuvažoval.

Tak to potěš koště. Horšia kombinácia byť ani nemohla (teda mohla,.ale 0.5 GB snáď už nikto nemá). To predáš dosť ťažko. Pozri sa na ebay, snáď nájdeš 4x 2 GB za lacný peniaz. Nechceš začať aspoň s R3 2200G? U neho môžeš začať na 8 GB a skončiť na 56 GB (bez výmeny toho 8 GB nodulu) a u CPU až na R7 3700X a s následníkmi GTX 2080 Ti... Základ by drahý nebol a výkon niekde inde ako u core2