» Poradna » Programy

Vytížený procesor a padání hry

Dobrý den,potřeboval bych radu, hraji hru Farming Simulator 15 (kterou mám samozřejmě zakoupenou) a hra mi padá a místy se seká. Největší problém je, ale že třeba po 10 minutách hraní se hra zasekne a přestane odpovídat.Přijde mi, že je i dost vytížený procesor, jede mi (80-100 %).Kamarádovi tato hra jede v procesoru na 50 %, on má sice 32 bit. a já 64 bit., ale myslím, že by v tom zas takový rozdíl být neměl. Kamarád má zase slabší HW, procesor 2,4 GHz, mezitím co já mám 2,93 GHz (oba CPU 2 jádra).Z tohoto mi přijde, že je tedy procesor hodně vytížený, a možná i proto hra padá,Zde přikládám screeny ze správce úloh a výkonu: http://prcek97.rajce.idnes.cz/PoradnaTaké mi přijde, že dost na ztrátě výkonu se podílí svchvost.exeMáte prosím pro mě nějakou radu ohledně padání této hry?Ještě přikládám parametry mého PC: Machine name: HONZA-PC Operating System: Windows 7 Professional 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601.win7sp1_ldr.140303-2307) Language: Czech (Regional Setting: Czech)System Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd. System Model: 965P-DS4 BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7500 @ 2.93GHz (2 CPUs), ~2.9GHz Memory: 4096MB RAMAvailable OS Memory: 4094MB RAM Page File: 2630MB used, 5556MB available Windows Dir: C:\Windows DirectX Version: DirectX 11DX Setup Parameters: Not found User DPI Setting: 96 DPI (100 percent) System DPI Setting: 96 DPI (100 percent) DWM DPI Scaling: Disabled DxDiag Version: 6.01.7601.17514 32bit UnicodeDěkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Díky za pomoc!!!!

Nemáš vůbec zač. Co zmínit celé PC? Třeba i grafiku a zdroj?

64bit OS je náročnejší. Všetci sú proti, ale ja som stále skôr za 32bit plus PAE a nemáš problém ani so 16GB RAM. Aké máš teploty? Zisti cez speedfan, popr. coretemp (mne meria inak, ale ako max teplotu beriem tú, čo ukazuje viac (zrejme jadro, nie IHS)), ale ak si ho dlho nečistil, vyčisti, prepastuj (starý P4 pri otvorenom okne cca do 30°C, min 20°C). Pre istotu over na virusy ak Ti vyskakuje svchost.exe (MBAM, online scanner...). Druhá vec, že Ti môže odchádzať grafika, nemusíš mať stabilný zdroj. Otestovať sa to dá len skúšaním. Ani skúsený mi nevedel povedať prečo nemám obraz, ale inak všetko šlo... Ja by som povedal, že grafika, ale bolo to zdrojom. Takže skús vymeniť zdroj (snáď niekto požičia), grafiku, ale v 1. rade teploty, niekedy blbnú ovládače