» Poradna » Počítačové sítě

Vysoký ping ve hrách, měření však ukazuje, že je vše v pořádku

Zdravím, mám problém s internetem. V poslední době mám ve hrách hodně vysoký ping. Jsem z vesnice takže rychlost internetu nepřesáhne 8mb, ale tohle by mělo na hraní online her bohatě stačit. Hlavní problém je v tom, že pokud jsem na internetu tak vše funguje jak má ale po spuštění hry ping vyskočí na 200 a v podstatě drží na této hodnotě. A když ho změřím tak je vše v normálu. Nějaké užitečné rady ? Díky

Odpovědi na otázku

Jak měříš ten ping?

Musel by si napisat co a ako si meral, tiez akou technologiou si pripojeny do Internetu (wifi, xDSL, optika...). Rozdiel moze byt v tom, ze ping v tej hre ukazuje (a meria) nieco ine ako ping v prikazovom riadku. Poskytovatela nezaujima co ukazuje nejaka hra, poskytovatel meria ping cez prikazovy riadok, alebo programom, ktory meria ping rovnako ako ten v prikazovom riadku, preto moze poskytovatel hovorit, ze je vsetko u neho ok.

Mám bezdrát, měřil jsem přes speedtest.net

speedtest.net

Z tejto hodnoty neviem vycitat relevantnu informaciu, tudiz ani poradit.

staci napsat a vse predlozim, napisu, ukazu

Nechapem preco merias ping na nejakom speedtest.net ked na tom serveri tu hru nehrajes. Pingaj herny server a nie ==> lubovolny <== server na Internete.

Tak to mi prosim rekni jak pingnout server na hru cs:go ?

To sa budes musiet asi opytat na hernom fore k tej hre. Tam je vacsi predpoklad, ze presne tento problem uz niekto riesil a ma ho vyrieseny. Ja by som si pomohol prikazom 'netstat', ktory vypise aktivne spojenia v sucinnosti s google, ktory by pomohol urcit, ktora adresa moze byt ta spravna.

Kludne moze byt vo veci aj to, ze dana hra prenasa nejake vacsie narazove mnozstvo dat a pri tychto nekvalitnych wifi pripojeniach na dedinach(bohuzial aj moj pripad) sa deje to, ze ked sa linka vytazi, tak ping dramaticky narasta. Snazim sa to riesit s mojim providerom, aby nastavili svoj router tak, aby bola odozva +- stabilna, no zatial celkom neuspesne.Napriklad sa u nas deje to, ze manzelka stahuje W10 updaty a pocas toho sa vyrazne zvysi ping a zacnu sa objavovat aj vypadky.

To budes kvalitu bezdratovej linky horsiu ako moje domace wifi fungujuce na 20m cez 3 steny. Samostatny ping mam <= 2ms a pri zatazeni prenosom z routra napriklad updatami zhruba do 15ms.

do konozole: net_graph 1

Zjistěte si ze hry cs:go adresu serveru, ze kterého se připojujete.Pak zkuste v příkazovém řádku Windows zadat příkaz:pathping adresa

Síťové hry během hraní na pozadí přenáší data, v mnoha případech download + upload převyšující 0,5 Mbit/s. Při měření odezvy obyčejným pingem se přenáší naprosté minimum dat a takové měření nereflektuje danou situaci. To je jako zjišťovat nosnost horolezeckého lana tím, že se na něj uváže kýbl s vodou.Je vhodné použít ping v příkazové řádce a nastavit mu velikost bufferu alespoň na 10000 bajtů. To se zajistí příkazem ping -l 10000 CÍL. Příkazy jako pathping a tracert používat během hraní, kdy jsou opravdu přenášena herní data.

Napadá mě, že problem může být i bezdrátu, záleží jak daleko jste od wifi a jestli je to mez místnostmi. Přeci jen přes nějaký speed test vám to neukáže jak je to nestabilní. Tudíž by bylo dobré vědět tyhle informace, at se tady neřeší věci navíc.