» Poradna » Počítačové sítě

Vysokorychlostní 4G internet bez limitu

Zdravím, věděl by někdo, kde by se dal sehnat vysokorychlostní 4G internet (s dostatečnou rychlostí pro streamování her v rozlišení FullHD/HD a 60FPS) nejlépe bez datového limitu? Díky moc, nemůžu nikdy najít nějakou pořádnou nabídku...

Odpovědi na otázku

Zkuste se zeptat na nějakém ministerstvu. Prý tam mají tarify za pár korun

Také jsem o tom četl jeden článek na mobilenet.cz. Myslím, že obyčejným smrtelníkům takové tarify rozhodně neposkytnou .

Tak proč se zde ptáte. Nebo myslíte že kdyby něco takového existovalo že by se tím operátoři nechlubili ?Jediná šance jak se dostat k nějakému slušnému tarifu jsou neveřejné nabídky a různé korporátní smlouvy. Navíc má smysl poptávat pouze velkou trojku (O2, TM, VF)

Neznám do podrobna nabídky operátorů a o internetové balíčky jsem se doposud moc nezajímal. Zatím jsem nějak nepociťoval potřebu vysokorychlostního internetu, dokud nedošlo na streamování her.

Tak není nic jednodužšího než se podívat na weby operátorů. Ale abch Vás uštřil, všude to je +- stejné FUP 30GB cena kolem 500,-/ měs (čistě datová SIM) + k tomu nákup příslušného LTE modemu.

U Kellnera o stovku méně, ale je tam úvazek a musí se platit za modem:https://www.o2.cz/osobni/bezdratovy-internet/

To je u všech podobné - cca 400 s úvazkem + modem jednorázově cca +- 2000 nebo po 100 během úvazku. Někde je tarif jen s modemem.

Pokud vím, tak zatím žádný český mobilní operátor nenabízí 4G (LTE) Internet bez limitu přenesených dat (FUP).

Potřebuji hlavně rychlý internet, ale nejsem si jistý jak vysoká musí být přenosová rychlost, aby ta streamovaná hra běžela opravdu plynule a ve vysoké kvalitě.

No tak problém nebude ani tak rychlost jako spíš latence (odezvy) v řádech desítek ms. I když pravda Vy potřebujete rychlost od Vás (Upload) a ta bude nižší než download. Obecně si myslím že LTE na Váš účel není vhodné. Nedá se použít jiné připojení?

Používám standardně WiFi připojení a Ethernet. Bohužel je rychlost v obou případech velmi nízká (download 10 Mbit/s a upload 1 Mbit/s). Proto mě napadlo jako rychlé a vcelku dobré řešení na streamování her právě to LTE (nějaký vhodný balíček s velkým nebo neomezeným datovým limitem).

Ale nabízí, jenže ne běžným lidem. Jako firma to máme bez omezení, jenže to je dva tisíce mobilních uživatelů, plus fůra pevných linek, telefonů, optik a tak. Kdysi nabízeli jako bonus pro zaměstnance dvě další simky se stejným tarifem, třeba pro rodinu, ale to už nejde.

Dobrý den, TM nabízí nově neomezený tarif, nicméně je to podmíněno zakoupením jejich nového modemu a musí zůstat na jednom místě. Jen z jejich webu to není úplně patrné. http://mobil.idnes.cz/t-mobile-lte-internet-kon...

To same má i O2, akorát že zatímco u O2 jde o "běžný" LTE modem, který se registruje kk jedné základnové stanici. TM má celý set modemu a externí antény klterou si dáváte na střech (fasádu)Další podmínkou je aby v lokalitě nebylo dostupné jiné (rychlejší) připojení. Má to být náhražka za nedostupné VDSL. Navíc konkrétně u produktu O2 si lidé stěžují na nestabilitu připojení.

Ten tarif Pevný internet 100 se mi dost zamlouvá. Jen jsem nějak nepochopil jak probíhá konfigurace. Přijede nějaký technik a nastaví mi ho nebo je to možné individuálně?

Takže pokud to dobře chápu, tak je to vlastně LTE bez limitu, ale na jednom místě.

Pokud bydlíš v husté zástavbě, tak na to zapomeň. Přečti si to pořádně!Nabídka je to opravdu zajímavá, ovšem potencionální zájemci bydlící v hustě osídlené oblasti jako sídliště či jiná hustá zástavba musí na pevný mobilní pevný internet zapomenout.Zdroj: http://mobil.idnes.cz/t-mobile-lte-internet-kon...

Přesně takUž jenom z principu fungování mobilních sítí.Dokážete si představit co by to se sítí jakéhokoliv operátora udělalo kdyby na sídlišti dejme tomu o několia stovkách domáscnostech měli všichni toto připojení všichni by večer po příchodu z práce zapli počítače a začali přehrávat videa hrát online hry a pod? V dané lokalitě by pak velmi rychle nastal "mobilní blackout"Toto připojení má smymsl opravdu někde na vesnici kde CETIN nemá "dráty" na rychlé VDSL ale díky rozvoji mobilních sítí je tam již pokrytí LTE

né že bych nějak podceňoval naše mobilní operátory ale z vlastní zkušenosti vím že reálná rychlost připojení na telefonu např v centru Prahy kde je velká koncentrace mobilů je podstatně menší než někde v okrajové části.

V husté zástavbě bývá k dispozici provider s optikou, takže žádná škoda.

No právě, tazatel píše v jedné odpovědi:Používám standardně WiFi připojení a Ethernet. Bohužel je rychlost v obou případech velmi nízká (download 10 Mbit/s a upload 1 Mbit/s). Proto mě napadlo jako rychlé a vcelku dobré řešení na streamování her právě to LTE (nějaký vhodný balíček s velkým nebo neomezeným datovým limitem).Z toho jsem vyrozuměl, že asi nějaké pevné připojení nebo nějaký bezdrát má. Takže v městě bych se především zajímal o místní nejlepší možné připojení, protože za cenu LTE připojení lze pořídit násobně spolehlivější. O "pevné" LTE připojení bych se zajímal v nějaké Horní Dolní a tam je zase možný problém v kvalitě sugnálu

Nevíme v jaké lokalitě chcete ten internet používat, takže není opět nic jednodužšího než se podívat na stránky operátorů případně ČTÚ a kouknout na mapy pokrytí. Případně si od operátora ten balíček půjčit resp mám pocit že i když jsou smlouvy vždy s úvazkem min 12 měsíců, dá se během prvních 30 dní služba vrátit bez nějakých sankcí.

Ono stačí na webových stránkách zadat lokalitu a obratem má možnou dostupnost. Viz T-Mobile: https://is.gd/bNtE3L nebo O2: https://is.gd/i6lGeU

Tak optimistický bych nebyl: https://www.t-mobile.cz/podpora/rychlost-internetu

Jo, naprostý souhlas, jen jsem mu dával odkazy na ověření dostupnosti. Jak jsem odpovídal výše, v první řadě bych se zajímal o připojení od nějakého ověřeného providera v místě, pokud je to možné.

Předpokládám, že rychlost bude hodně kolísat i v místě s dobrým pokrytím, protože BTS z principu nemohou pokrýt takový počet zařízení.

To potvrzuji z vlastní zkušenosti O2 LTE až 38 Mb/s, ale i 4 Mb/s

Já vycházím z předpokladu, že někde na dědině (+/-1500 obyvatel) se postaví BTS. Svým LTE pokryje místní vesnici a k ní nějaké okolo. To máme 4000 lidí.Půlka z nich má mobily, třetina používá data, desetina z nich má LTE v mobilu a dvacetina z celkového počtu jej aktivně používá. Protože je DSLAM daleko, tak je rychlost VDSL mizerná, nikdo tu nenabízí internet přes Wifi, takže řekněme, že 10 lidí se s tím nesmíří a koupí si stacionární LTE do domácnosti. Zákonitě to ta BTS ve špičkách, jako jsou víkendy a svátky, nemůže stíhat.

Tak s tím bude ve městě, kde žiji asi problém. Jak mám ale vyřešit ten pomalý internet?

To, co píši já je čistá spekulace. Třeba opravdu současné BTS pro LTE zvládnou multiplexovat 1000 spojení současně.

Jak už jsem psal, dá se to vyzkoušet, máte 30 dní na vrácení.Případně pokud máte (nebo někdo z okolí) mobil s LTE můžete otestovat jak se bude chovat a jaké budou dosahovány rychlosti.V podstatě ty modemy nic jiného nejsou než LTE mobily bez displeje a hlasových převodníků (pro detailisty, ano mají určitě lepší antény než co má MT a tím pádem i lepší citlivost na signál)

Dobře, díky moc za radu. Zkusím to a snad pofrčí jak má .

A nebo holt vydržet a počkat jestli se opravdu naší vládě podaří rozjet ten projekt rychlého internetu za pomoci dotací z unie. I když co si budem povídat on na to stejně čeká akorát Kellner, ale i tak by top pro lidi na vesnicích mohl být "pokrok"

Na většině vesnic dávno rozjeli rychlý internet drobní poskytovatelé přes Wi-Fi... ze své kapsy nebo za pomoci investorů. Oligopol, jako CETIN, dotace zneužije pouze ke konkurenčnímu boji - pomocí dotací vyštípe ty, kteří celé roky budovali infrastrukturu od píky. Malé vesnice a samoty u lesa, které se předtím nevyplatily drobným poskytovatelům pokrývat (a na které jsou určené dotace*) CETIN nepokryje,*ve skutečnosti pouze státem legalizované výpalné jménem daně

Ověřil jsem si dostupnost u T-Mobile a jejich pevný internet by měl být u mě dostupný.